• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Da, imal sam priliku kod jednog poznanika voziti zetora 7711 barem mislim da je taj i novu proximu 85 i mogu reči nebo i zemlja.

I stari su dobri, ali bogati preskupi su.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ako ti veliš da je takvo tvoje iskustvo stečeno iz jednog đira, onda nek bude tak.
Ali ja se ne slažem kaj se kvalitete tiče
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Svako ima pravo na svoje mišljenje i bolje bi bilo da ne započinjemo raspravu.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Pa zaš kak to krene, prvo koji je bolji novi ili stari, a onda se neko primi IMT-a i onda admin zaključa temu itd...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
Definitivno!
Zapamti si jedno: Muha je doktor za tebe!

Mislim da je za tebe, IMT 555, samo da pratis teme i cim manje komentiras, jer svako malo moram citati tvoje neumjesne i neiskusne komentare i zbog toga se zagubim u temama...

Tak da, Muha i ostali iskusni postovani clanovi, nastavite :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
hehe,ma kaj budes to gledal,pa to je zetor,hrpa plastike i cisto sranje...
nemam ni tih pol sata vremena da ju uslikam i nabacim,a i sram me,stari ju je na prvoj voznji natjerao u takvo blato da je sva zašpricana... u nedelju bude ulickana pa stavim slike,za sad imam samo ovu...


upload images free
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
Cesto gledam 7341 u radu i prilikom manevriranja na tvrdoj podlozi i motanja punog ajnslaga cuje se prilicno neugodno skripanje,struganje negdje iz prednjeg kraja. Isto sam cuo nedavno na 8441, puni lijevi na asfaltu i isti zvuk. Sta bi to bilo tocno?
Za 73 znam da je podosta km napravio po cesti s ukljucenom prednjom vucom-problem s iskljucivanjem, a 84 mi je takodjer zujao kao da se vozi cestom s prednjom vucom.
Vjerujem da je zvuk povezan upravo s tim,dakle s prednjom vucom. Dali se tko susretao s tim?
Oni imaju automatsku prednju speru? Mozda se to ona javlja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Rekel bi da cvili klizna špera, no nemrem tvrditi jer nisam čul.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kod mene su dva 7341 ništa im ne škriplje jedan je mijenjal ventil ( onaj zračni 3500 kn) jer je zbog njega uključival prednju vuču i šperu ali je sve preživjelo .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
isti cararro most je na svim majorima od '96 ili '97. godine,i na seriji Super, i na Proximi do 2008. Na mom majoru se nije nista culo. Samo mi bode oci ovo kaj je 7341 imal problema s iskljucivanjem prednjeg pogona,i dugo se tak vozil. Nema se tu bog zna kaj pokvarit. Imas gumb za ukljucivanje,par žica i zračni cilindar. Ako je zracna instalacija ok,nije problem ni trosak to slozit,a to kaj se nije popravilo,govori o gazdi,pa nije cudno da jadni traktor cvili na sve strane.
EDIT- Tek sad vidim post od Željka. Gdje je taj ventil? Ipak dosta košta!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Cesto gledam 7341 u radu i prilikom manevriranja na tvrdoj podlozi i motanja punog ajnslaga cuje se prilicno neugodno skripanje,struganje negdje iz prednjeg kraja. Isto sam cuo nedavno na 8441, puni lijevi na asfaltu i isti zvuk. Sta bi to bilo tocno?
Za 73 znam da je podosta km napravio po cesti s ukljucenom prednjom vucom-problem s iskljucivanjem, a 84 mi je takodjer zujao kao da se vozi cestom s prednjom vucom.
Vjerujem da je zvuk povezan upravo s tim,dakle s prednjom vucom. Dali se tko susretao s tim?
Oni imaju automatsku prednju speru? Mozda se to ona javlja?

Škripi kad je uključena prednja vuča i kad se mota jer je prednji most stalno ušperan! Mi smo ispočetka isključivali prednju vuču zbog tog škripanja gdje god se moglo, ali rekao nam je serviser da je to sasvim normalno :).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Gogo ventil je na zadnjem dijelu traktora služi za uključivanje špere i prednjeg pogona kad ode špera i prednja vuča je stalno uključena i još služi za iskjlučivanje špere (isključuje pritiskom na kočnicu zato cikne zrak kod svakog kočenja) kad je otišel na jednom 7341 čovjek se vozil u drugoj brzini i ler gasu jer je ostajal crni trag u svakom večem zavoju nakon promjene ventila dalje sve radi normalno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh