• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gogo ventil je na zadnjem dijelu traktora služi za uključivanje špere i prednjeg pogona kad ode špera i prednja vuča je stalno uključena i još služi za iskjlučivanje špere (isključuje pritiskom na kočnicu zato cikne zrak kod svakog kočenja) kad je otišel na jednom 7341 čovjek se vozil u drugoj brzini i ler gasu jer je ostajal crni trag u svakom večem zavoju nakon promjene ventila dalje sve radi normalno .

a,zato se cuje zrak kod kocenja! znal sam da se špera tak iskljucuje,al sam mislil da je taj sistem aktivan samo kad je spera ukljucena! a zakaj kod davanja i iskljucivanja kontakta ukljucuje i iskljucuje prednji pogon? jel to neka mjera sigurnosti?

Dado- taj nikako da se proda,vec je cijelu vjecnost gore. jest da je to nov traktor,ali je gol ko od majke rođen,s obicnim gumama. to se isplati kupiti ako ga kupuješ za rad,i da ostane kod tebe. a ako ga mislis prodati,ko ja, onda se tu puno moze spušiti...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad daš kontakt ne smije paliti prednju vuču nego kad pritisneš prekidać a jel usključi kad pritisneš prekidač ? kad daš kontakt pali se kontrola kompresora i zuji dok ne dobi pritisak a prednja vuča svijetli kad pritisneš prekidač i uključuje se kad ga opet pritisneš ne svijetli i isključuje se .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
sa prekidacem kad traktor radi normalno palim i gasim prednju vucu i tu sve stima. ali kad je traktor ugasen,i ja dam kontakt,cuje se klik,i cilindar ispod traktora potegne polugu za ukljucivanje vuce prema gore,a kad traktor ugasim, i iskljucim kontakt,cuje se zrak,a cilindar polugu gurne prema dolje.tak je bilo na svim proximama.,samo me zanima cemu to sluzi...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Evo nekih od dijelova što smo promijenili na getribi od 35-taka:




Promijenjene su i viljuške od prve i rikverca i od druge i treće i još neke stvari.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kad snjim ideš u kaufland, Obi, Lidl, u picolov... a saa mi je i jasno kaj ti služe one dve deke kaj imaš stalno u Mlazovki....... nepopravljivi Zetorovac...

A imt-a ni ne pogledaš, eno ga trune dolje, i ak gaSava odnese nebudeš skužil...a Zejo se sija kaj pesja kesa i budeš atrakcija na tehničkom...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ne bježi mu ni imt puno od čistoče sad, ionak od kultiviranja nedela nikaj osim kaj se vozim po selu i poteram ruljač :D on nejde na regu, inače bi bil kak i ovaj :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Pripreme za tehnički :)
I meni se bliži tehnički, primaš pridbilježbe?

Evo nekih od dijelova što smo promijenili na getribi od 35-taka:
Promijenjene su i viljuške od prve i rikverca i od druge i treće i još neke stvari.
Meni ovi djelovi ne izgledaju tak izraubani da bi ih trebalo mjenjati, naročito onaj zupčanik od rikverca, to nikad ne ode :icon_scratch:
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ako je Muha u pitanju, ma da je Zetor, tu sam.......

a kada si ti Zetorboyu u pitanju...smao kada budeš IMT-a sređivao, onda to dovezeš lijepo kod mene, pa ti presložimo i motor, eno imam jednu makinu raskopanu u garaži... jesta da ima malo dijelova koji su u više komada nego kaj bi trebali i malo klipovi klepaju ventile....ali to je nebitno, bitno da mi to utopimo kod tebe...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
On ga more samo polizati, vidiš da najviše kaj vidmo na forumu s čim on radi je jezik :p:

Slika tak čistog traktora me podsjetila na jednog 5245, izbacil me gazda iz njega van jer sam unutra htel zapaliti jednu.
Nije tak čist ko tvoj, ali stari ga koristi umjesto auta. Babu na blatobran i odu oni u život
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Treba i jezikom delat, a ne samo čekič, pajser i ruska tehnika :p Muha, a kaj misliš, zakaj se japa nevozi samnom onda nikad? :) Zoki ak buš čekal mog imt-a da raskapamo, budemo delali za 20-ak godina negde, ak se muhi da toliko čekat da rega.. ipak on ima sati malo više nego zetor :p
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
I


Meni ovi djelovi ne izgledaju tak izraubani da bi ih trebalo mjenjati, naročito onaj zupčanik od rikverca, to nikad ne ode :icon_scratch:

Izgleda da ovaj majstor ne stedi materijal.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Pukla je bila viljuška od rikverca i prve i oštetila je jedan zupčanik i getriba je bila stalno kvrckala. Zamijenili smo taj zupčanik što je kvrckao i traktor nam je izbacivao nizbrdo iz druge brzine pa smo odlučili promijeniti i taj zupčanik i viljušku,a usput promijenjen je i utvrđivač brzina i još svašta. I da novo ulje je stavljeno unutra.

Muha Otvorili smo getribu i odlučili promijeniti sve što je oštećeno jer ne rastavlja se traktor na tri djela često i da ode u sezoni šta onda?? A ovako znamo da smo napravili tu getribu kako treba, sad se traktor puno bolje šalta i puno bolje se ubacuje u brzine :). Ajd što mislite koliko su me došli svi ti dijelovi?? Sami smo radili...
 
Na vrh