• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Al ga naprca sad....uhhhh, stari mi radi u Njemačkoj na visokogradnji i tam nema zajebancije, nema pušenja i zjevanja okolo ko kod nas, tam te švabo gleda s 10 očiju i šalje te doma ako ne zadovoljiš!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Očeš reči, da je njemu popravak tamo skup gdje se dobro živi od poljoprivrede a kod nas jeftini, a stanje je u bankrotu?? :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
No sa pravima si razgovaral, sigurno baustelci. Ti moras znat da taj stranac dela ono kaj svabo nece. A i to kaj dela mu je rekel svabo kak da dela. Ovo kaj svi mi radimo za svabe je cisti lohn posel, mi im to radimo bez da puno razmisljamo.
Zato mi ne diraj svabe jer europa se bez njih niti posrati nezna.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
a gle necu se svadati jer nema smisla jer dok bum ja objasnil 2 tipkovnice bum potrosil zal mi je ako sam nekoga uvrjedil
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Švabo bude prvo zval domaći servis, a ako mu ne prolazi njihova procjena zove Poljake ili Mađare koji mu budu isti posao napravili za cca 35 % jeftinije. A a ako ni ta opcija ne prolazi kod Švabe onda traktor ide k hendleru a on ga šalje u države koje u nazivu imaju nastavak "stan" pa se nek tam lijepo igraju z njim....
Poput Hrvatistan ili naši susjedi Apsurdistan (BiH) :(giggle):

Švabo se tužio kak ih ovi iz "novih" EU članica gnjave z niskim cijenama šrafanja.

Izvor ovoga iznad: specijalizacija u Fiat Power Train Torino (Iveco) 2010, došli meštri iz cijele Europe... od Litve do Grčke.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Čistokrvni njemac zna samo novce izvaditi i platiti da mu neko koga je uvezel i državljanstvo mu dal (jer je shvatil da taj čovjek vredi) odradi bilo koji posel.
Njemac zna prodati ono kaj je neko za njega izmislil i naravno, odvagnuti svaku lipu koju bu nekam uložil.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
ajde kaj je je pretjeral sam kod onoga o svabima ali kod njih je seljak seljak oni nisu ko mi da seljak mora biti i seljak i inzinjer elektrotehnike i mehanicar i elektronicar i neznam kaj se ne oni nisu toliko snalazljiv narod dok se nekaj strga zove servis a to kosta a zakaj bi stalno placal popravke na starom kad uzme novog na leasing sa 1,9 % kamatom i bok
e a kod nas je druga situacija popravci su budemo rekli jeftiniji jer si mi to uglavnom sami slazemo a ima i puno fusera koji to sloze za neku normalnu svotu i kod nas bi bilo mogucnosti da se uzme novi traktor ali nije isto uzeti leasing sa 1,9 % ili sa 8,5 % (na 70000 e se osjeti razlika da ga hebes )ovo sto muha kaze isto vazi samo je bitan njihov oero i oero vrlo su proracunati a i neznaju kak im je dobro

nisam tu da se svadam niti mi je to namjera samo znam kakva sam iskustva imal s njima tak da u svakom zitu ima kukulja ne mislim da sam najpametniji samo iznosim svoja iskustva zao mi je ako me je netko krivo shvatil i dobio sasvim drugu percepciju onoga sto sam htio reci Lijep pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Nino, kad već pišeš, drži se pravila pisanja, koristi interpunkcijske znakove. To ti se uči u osnovnoj školi.
Ovakvu zbrku teksta, kakvu si napisal, nitko pametan nebu niti išel čitati, nevezano za sadržaj.

Još jedanput napiši poruku ili odgovor na takav način, obrisana ti bude ta i svaka slijedeća takva.

Vrijedi i za ostale koji pišu na taj način.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Decki, ak je tko u stanju izmisliti nekaj na ovom svijetu, a da to necemu je, onda je to Njemac. I vjerujte mi, njihovim inzinjerima nema premca. Ima i stranaca da dospiju tak nekaj, ali to tek za 2-3 generacije. Jedni to nisu u stanju niti tad, Turci npr.
A uzrok tomu je da treba postici svapski nacin razmisljanja, kojima je nekima nastran, ali jedino on vodi ka uspjehu. Evo da ih ne uzdizem previse, mogu za njih reci da su fah idioti, Al tam svatko zna kaj mu je za raditi i nema pametovanja.
A to da nas seljak mora znati sve pomalo, od poljoprivrede, veterine, strojarstva, gradjevine, je istina, ali i to je jedan od razloga zakaj smo iza.
Ako je netko seljak, mora biti seljak, a ne da dok je npr. sezona zetve, od 3 tjedna, 2 provede serafajuci.
Ima kod mene jedan stocar, traktori da boli glava, jako dobro prosperira, jebi ga, zapadni nacin razmisljanja. Niti ulje ne mjenja sam, al zato servis dolazi u roku pol sata na lice mjesta. A on je radeci sa tim strojevima zaradio toliko da ne mora se sa time zajebavati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Hodor, jesi i nisi u pravu. I naši ljudi jako dobro prosperiraju u Njemačkoj, a nisu Nijemci.
Zakaj? Radi efikasne države, u kojoj ima reda. Ono kaj se proda se i naplati i to nitko ne dovodi u pitanje. Kod nas je ..., znaš i sam kak, pa se ljudi moraju snalaziti.
Taj, kojeg navodiš kao primjer, da samo razmišlja na zapadni način nebi baš potpuno uspel, već ima utjecaja negdje drugdje (da mu se plaća), pa onda može druge platiti (i naravno zahtijevati određenu razinu usluga).
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
u njemackoj prosperiraju nasi vrijedni ljudi,a lijencine i glupani ni tamo dobro ne prolaze... imam i ja rođaka koji je 30 godina gore, kad se dođe u hr,mora prodat komad zemlje da bi imao novaca za put natrag... :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Gogo, nemreš generalizirati na temelju jednog lošeg primjera. Nisu ni svi Nijemci Uebermensch; i tam ima loših primjera, samo su (nama) manje vidljivi.
Ti se možda ne sjećaš, no i u Jugoslaviji se od marljivog rada moglo solidno živjeti, a propaliteta je i onda bilo. Uostalom, ono kaj se danas rasprodaje, stečeno je tada.
Ima i drugih uspješnih naroda i država, no nisu toliko razvikani kao Nijemci.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Koliko se ja sjecam ovo je tema za ZETOR,a:: ne za švabe i partizane otvorite novi post pa tamo raspravljajte....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
slazem se,samo hocu reci da nevaljanca mozes staviti bilo kamo,ali on nece uspjeti. Kod nas se moze zivjeti,jest da nas koče maksimalno,ali sto je,tu je. Krivi smo i sami,kriv je i mentalitet. Kaj se tice Juge, svi vele da je bilo bolje, i ja mislim da ljudi nisu badava nostalgicni,bar kaj se tice poljoprivrede iz 70-ih i 80-ih. al smo i mi odlutali od teme... Gdje smo ono stali? A,da. Ja hvalim istok, Nino zapad... :)
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Nekad je i bog hodo po zemlji ali izggleda da nas i on polako napusta.Svi bi voljeli raditi sto ima imalo kaka dohodak u kucu a ne ja iz slavonije ravne u rjeku u brodogradiliste gutat prasinu ali odo ja u off.Necemo mi gogo skoro poceti orati ked je voda do jaja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iz zadnji 15 postova sam zakljucil da većini vas nije ni Imt ni Zetor zaradil bas puno za Život nego odlazak u njemačku je zaradil za Imt i Zetor kojeg imate doma i zivotarite.

Ako netko da za traktor 20000€ i vise taj mora imat računice da za 3-5god ga isplati i zaradi i ide dalje,a tako je vani,al kod nas dugooo nebu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh