• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Jel se trga getriba kad se tako salta u rikverc dok traktor ide napred i obratno da se salta u prvu dok ide nazad??
 

CaseIH

Član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
59
Pa mislim da se nebi trebalo trgati posto je sinhronizirani ili ne? Ali ja mislim da kvacilo na tome malo nadrapa
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Recimo 7340 s reverzerom nemože ušaltati u rikverc dok se kreče napred, krči.
E sad kod ovih proksima neznam kak može pošto je i rikverc i napred na istom mjenjaču.

Dok pak same s tim nema preoblema, reverzer je sinhroniziran i može se šaltati i kretati prije nego se traktor zaustavi do kraja i to je fenomenalno za okretanje i napaljevanje nečega.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
ljudi dragi sve novi traktori a nijedan nema powere i elektrohidraulicni reverzer hebem ti tehniku takvu
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
al ga bar mozemo oprat s vodom a da sve ne krepa,a nino?
pa imas i powera,i reverzera ako si ga nadoplatis. kome ne treba,ne uzima to. na proksimi se moze saltat naprijed-natrag bez stajanja...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
pa moze se i ovaj s vodom prati ne bi htjel da me neko krivo shvati samo kazem da ovaj ima prednosti ima i mana tak da i cista mehanika nije cista sreca ima i tu problema kod hidraulike je vazna izmjena ulja i filtera drugih problema nema kod slave mehanike samo saltati tak da krci a kad bu puklo onda bu janjanja sve ima prednosti i mane nije ni elektronika tak losa
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kad pukne zubac na zupčaniku cca 300 kn a kad je rođaku malo zezala getrba na Sameu ex,,2 sitnicu je platil 26 000 kn i odmah ga prodal 95 ks za 7 000 europljana .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ima problema,ali svatko najbolje zna dal da kupi traktor koji se boji ostaviti na rosi,ili onog kojeg kad rikne može brzo i relativno jeftino popraviti. ako sam htel powere i gumbove,mogel sam iskesirati 40 000e,ili se zadužiti, ili uzeti rabljenog zapadnjaka kojem su švabo i franc izvadili dušu,a netko ga prodaje pod novi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
uglavnom,danas je lutrija i s novim,i s rabljenim, a i najrazvikaniji traktori imaju kvarova da se smrznes... najlakse je onome kome traktor ni ne treba, a mi uvijek moramo birati između dva zla, i nadati se najboljem.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
pa to ti govorim imam i sa mehanikom i elektronikom traktor i vozio sam razne ali da se naci svega imas traktor iz uvoza koji se jedva drzi na kupu a nade se i prava makina koju je svabo prodal jer je neka sitnica otisla on je mislil da je nekaj ozbiljno gore su popravci skupi i prodal ga je a ovdje ga popravis za 200 kn tak da nema pravila
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Najveći problem takvih traktora kod nas je to šta ti nemaš ni meštra da ga popravi kad se spojebe s tim nešta, dok ovog s mehanikom može dobar dio majstora riješiti za relativno malo novaca a i djelovi su duplo jeftiniji neg ovi sa elektronikom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
pa to ti govorim imam i sa mehanikom i elektronikom traktor i vozio sam razne ali da se naci svega imas traktor iz uvoza koji se jedva drzi na kupu a nade se i prava makina koju je svabo prodal jer je neka sitnica otisla on je mislil da je nekaj ozbiljno gore su popravci skupi i prodal ga je a ovdje ga popravis za 200 kn tak da nema pravila

meni je poznanik koji uvozi strojeve rekao ovak- švabo samo vari,on ne popravlja,a kad se vise neda variti tad prodaje. tesko bas da su oni tak blesavi da za potrti prekidač proda cijeli traktor... ili da je stroj od nekih npr 150ks,u 15 godina natukel samo 5000 radnih sati. tam se ne kupuje traktor koji stoji,koji košta,a ne zarađuje...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
pa to ti govorim imam i sa mehanikom i elektronikom traktor i vozio sam razne ali da se naci svega imas traktor iz uvoza koji se jedva drzi na kupu a nade se i prava makina koju je svabo prodal jer je neka sitnica otisla on je mislil da je nekaj ozbiljno gore su popravci skupi i prodal ga je a ovdje ga popravis za 200 kn tak da nema pravila

Da je svabo prodal traktora radi greha od 200kn, ajd ne buncaj...:mur: on traktor ima na lizing i mora otplatiti traktor u par godina, inace nema racunice.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Da je svabo prodal traktora radi greha od 200kn, ajd ne buncaj...:mur: on traktor ima na lizing i mora otplatiti traktor u par godina, inace nema racunice.

Nitko nebude prodao traktor zbog "sitnice" I tu pričamo o toj elektronici, a dobar dio koji imaju takav moderan traktor, nema ni za gorivo pravo da u njega natoči, neg sipa ložu i kozna kakve mješavine samo da napravi neki posao, ili radi i sa starim traktorom da ovog ne zaebe lošim gorivom, servisne intervale fula za 50-100%, i onda se taj bude isprsio kad mu šta rikne od toga da mu servis kvar otkloni, jel nitko nezna u fušu to riješiti.. ... Ma dajjjjj, daleko smo mi od njemačke i tih zemalja još...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
joj kak bude svabe su kao narod hrpa idiota i neznalica obicni telci imaju srece da im vladajuci nisu takvi neznam zakaj ih dizete u nebesa nepotrebno nis svabo ne vari jer nezna variti oni prodaju traktore kad su vec stariji i ne mogu puno dobiti za njega a boje se popravka sto se tice majstora ima ih da se smrznes i ne racunaju puno slazem se da ima krseva ali treba si uzeti vremena i nade se pila
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Uh, al ga ti mozes kakit....svabo da ne zna....jok, ti znas:p:
Kad budes sa svabom nest radio, onda mi se javi.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
ozbiljno pricao sam sa raznim ljudima koji rade i zive gore mozda sam malo pretjeral (ne pisem tu zato da se svadam) ali istina je ziva da su gore popravci skupi i ne isplati se popravljati traktor star 15 god kad je kamata 1,9 % nedaj boze da je vise jer svabi nebi znali zivjeti jos od drzave dobije pare za unaprjedenje proizvodnje potpuno si krivo zamisljate svabe oni nisu nimalo savrseni samo kaj hrpa stranaca (ukljucujuci hrvate ) idu gore i prodaju svoje mozgove i uzdizu velicanstvenu njemacku mos mislit
 

Najnoviji postovi

Na vrh