• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Slaven123

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
23
Znam iz pouzdanih info, da je traktor ovaj imao samo jednog vlasnika prije,prethodni vlasnik je ovaj traktor dao Rakiću i doplatio uzeo većega sebi,a takođe je i kupio ga novog od njega i ponovo vratio mu ga,pokusao sam da stupim i kontakt s vlasnikom traktora a on je vani ne radi vec duze vrijeme otisao je jos prosle godine, a ja sam kupio IMT 539 2004 god nov kod Rakića ima sada 2700 rh, nikada ni fening dao nisam,uskoro sam je u planu prodavati jer nemam vise potrebe za dva traktora,a zetor je masinica za mene,ko god ga je vidio pohvalio ga je,a eto za sada hvala Bogu ide sve dobro,danas sam bas isao na koridor i produzim do Rakića i kazem mu da sam ulje promijenio kaze on nisi trebao,s tim traktorom ces se naraditi uglavnom masina je za ovih laksi poslova samo redovno odrzvavanje
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Novi Zetor Crystal

6olqbo.jpg

wr0zs8.jpg

5yssqp.jpg

243pxcn.jpg

mif6hg.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ipak su konačno ubacili šestaka...
Samo ne mogu nigdje naći tko je proizvođač?
Nadam se da je ipak Zetor.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Kak nema mrežicu na poklopcu haube, svaki te linije ima? Mislim na ovog 3320 kolege Slavena
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Ipak su konačno ubacili šestaka...
Samo ne mogu nigdje naći tko je proizvođač?
Nadam se da je ipak Zetor.

Na jednoj stranici sam našao ovaj podatak
''Novi Zetor Crystal će biti opremljen s novim četiri-cilindarski Deutz AG, vjerojatno o sadržaju 6.1 litara i snage 120 kW / 161k (16-ventila).'' (googl prevoditelj)

A na Zetorovoj piše da je šestak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Nije to Crystal kakvoga poznajemo, već samo sjajna blijeda kopija istoga.
Prekratko mi djeluje za njega, čak i da je šestak.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,453
Motor je Deutz TCD 6.1, šteta što Zetor nije ubacio neki svoj motor, tj. što ga nije smislio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Od kad se raspala Čeholovačka, Zetor nema tvornice velikih traktora.
Crystale su izrađivali u tvornici ZTS Martin, u Slovačkoj.

Veliki je uspjeh da su opet pokrenuli proizvodnju velikih traktora, no samo ako to nije "šarafciger" industrija (getribe i mostovi ZF/Carraro, motori Deutz...), jer ih to onda više nebu ničim razlikovalo od konfekcije/konkurencije.
Ako je njihov zadnji kraj, to je veliki uspjeh (prednji sigurno nije). Za razvoj vlastitog motora nemaju resursa, ni tržišta. Deutz je vrhunski izbor i tu nebi trebalo biti prigovora.
No, i cijenom se približavaju konkurenciji, kaj je velika šteta za siromašnija tržišta...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Sumnjam u Deutz kao vrhunski motor,bez obzira na moje preferencije. Problema imaju da je to čudo jedno,većina o tome šuti,ali ja znam i one koji pričaju...
Po mome bi DPS kakav ide u Claas bio bolji,iako su opravdano zloglasni po velikoj potrošnji,ali pucaju od snage,i osim što su osjetljivi na kvalitetu goriva,nema večih zamjerki za njih...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Pa ak je Fendtu dajc dobar, ne vidim razloga zakaj nebi bil i Zetoru.
BTW, svi novi motori imaju neke probleme.

FPT, recimo, je veliki pijanac na okretajima, a njegov Iveco prethodnik je poznat po šparnosti...i da dalje ne nabrajam.
 

Slaven123

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
23
Kak nema mrežicu na poklopcu haube, svaki te linije ima? Mislim na ovog 3320 kolege Slavena
Hm,ne znam vidio sam i ja da imaju gore eto ovaj nema,kod mene je uza kabina od ostalih sada bas gledam slike od jos ovakvih modela, ma da sam i ja zadovoljan s ovom kabinom sve je kao i na onoj samo sto nije presvucena kozom na blatobranima kao kod ostalih ma da sam i to planirao nakon vremena jer def. ostavljam ga za sebe
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,445
Slaven, nemoj se sikirat, mnogi nemaju kabinu pa šta, tapacirane su oridjidji, Češke, bitnije je da je motor i mjenjač OK. moj nije je imo nikako,ja nešto doradio i možda još napravim, znači kolko para toliko muzike.
 

Slaven123

Novi član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
23
Slaven, nemoj se sikirat, mnogi nemaju kabinu pa šta, tapacirane su oridjidji, Češke, bitnije je da je motor i mjenjač OK. moj nije je imo nikako,ja nešto doradio i možda još napravim, znači kolko para toliko muzike.
Ma ne sikiram se ja,kabina je sva dihtovana bas kada sam ga kupio radio sam odma bilo je hladnih dana ispod nule je temperatura bila a ja se oznoji u traktoru,samo jos da mu nabacim kakav MP3 unutra,ali polako koji imas ti traktor
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Zetor Crystal

High power is guaranteed by the 144 hp and 163 hp six-cylinder engines. All Crystal engines are based on the proven concept of four-stroke compression ignition, with 24 valves and a common rail injection system.

proven technology from an established manufacturer of compression ignition engines
6.1-litre displacement provides excellent power and high efficiency
low fuel consumption means long-term savings
high quality guarantees long service life
low noise level makes driving comfortable
engine power characteristics typical for six-cylinder engines ensure high torque at low speeds. this means it’s easy to get going – even with heavy implements
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Hrvatski:
Visoku snagu jamči 144 KS i 163 KS motor sa šest cilindara. Svi motori Crystal linije su četverotaktni, s 24 ventila i sustavom ubrizgavanja common-rail.

Provjerena tehnologija poznatog proizvođača dizel motora.
Zapremina od 6.1 litre osigurava izvrsnu snagu i visoku učinkovitost.
Niska potrošnja goriva znači dugoročne uštede.
Visoka kvaliteta jamči dug vijek trajanja.
Niska razina buke u vožnji čini ugodnom.
Krivulja snage motora, tipična za šest cilindarski motor, osigurali visoki okretni moment pri niskim brzinama vrtnje motora. To omogućava lako pokretanje, čak i sa teškim priključcima.


Je..ga ovaj Hrvatski ni ja nerazumijem.....

Edit ZJ:
Ovak preveden tekst ne želim više vidjeti. Ako već koristiš prevoditelj, potrudi se ispraviti tekst u gramatički ispravan i razumljiv oblik. Ovaj put sam tekst ispravil (da ga čak i Bosanci razumiju :) ), a idući ga put budem obrisal.



Ruski:
Высокая мощность гарантируется 144 л.с. и 163 л.с. шестицилиндровыми двигателями. Все двигатели кристалла на основе проверенной концепции четырехтактным компрессионным зажиганием, с 24 клапанами и системой впрыска в общем распределителе.

проверенная технология от установленного производителем двигателей с воспламенением от сжатия
6.1-литровый объем обеспечивает отличную мощность и высокую эффективность
низкий расход топлива означает долгосрочные сбережения
высокое качество гарантирует длительный срок службы
низкий уровень шума делает вождение комфортным
электрические характеристики двигателя, характерные для шестицилиндровых двигателей обеспечивают высокий крутящий момент на низких скоростях. это означает, что легко начать работать - даже с тяжелыми орудиями.

:icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,561
Za 31 godinu zapremina je pala za samo 700 ccm. To je ok. Inace je stari kristal dosta manji i laksi od zapadnjaka iste snage, a ovaj novi mi se cini samo vecim.
Nadam se da ce ga i ursus raditi u svojoj verziji [emoji1]
Zetor je davno premasio cijenom dosta zapadnih proizvodjaca.
Zj ne spominji mi iveca/fpt. Pa taj trosi i dok spava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh