• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Ima 4 grupe,na svakoj 3 powera,i normalan reduktor na ručicu,uz to može imati i creeper,znači pužne brzine,a sve brzine,i grupe se mogu šaltati bez kvačila.
Uz to je taj jedan mod koji automatski šalta powere,zavisno o opterećenju motora...

Krivo Gogo, krivo.
Ima 4 sinkronizirane brzine, s tri stupnja PS-a, i dvije grupe.
Bez kuplunga se šaltaju samo ove tri međubrzine, dok za šaltanje iz brzine u brzinu treba kuplung, ili bar pritisnuti gumb za kuplung na ručici mjenjača, ako ga ima.
Za šaltanje grupa obično treba stati (omjer 1:4).
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
A kaj sam ja napisal?
Odnosno,kod nas je "grupa" izraz za ove četiri glavne brzine,i mogu se mijenjati u vožnji,pritiskom na pedalu,ili gumb na mjenjaču koji ima svaka Proxima Power i Forterra predzadnje i zadnje linije,od 2010. godine. Taj gumb nije imala Proxima Power linije kao moja,grupe su se mijenjale pritiskom na pedalu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Napisal si bez kuplunga...ja sam to shvatil da se samo povlači ručka iz brzine u brzinu...
Grupa je skup glavnih brzina (cesta, polje, puzajuće...).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Šta više napraviti da 6340 prestane blokirati ?
Promjenjeni svi cilindri, kočnice rastavljene (očišćene i podmazane one kuglice), stavljeno novo ulje i odzračeno nekoliko puta. Ponekad uhvati visoko i tada ne blokira, a neznam zašto. Još jedino nisam promijenio lamele kočnica.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Ručna ne blokira.
Sve sam štelal i raštelaval i više jednostavno nemam ideja osim da počnem ispočetka mjenjati cilindre. Ulje nigdje ne gubi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Dado, promijeni nadimak :)

Neću reći:promijeni traktor.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Ako ručna ne blokira i celinder ne blokira nije dobro podešena dvokraka poluga .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi nakon zamjene gornjih cilindara podesio zazor na papučama?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel sve vračeno ko na slici?
[/url]
3320_7340_182.jpg
[/url
[/url]
3320_7340_180.jpg
[/url
Na prvoj slici se vidi di bi se dalo nafino poštelati.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Ako misliš na ovo pod brojem 51 desna je čak zategnuta jače od lijeve i opet isto. Da stalno blokira nešta bi i riješo ali ponekad koči sasvim normalno i onda papuče samo propadnu i zablokira.
Ja još sumnjam u izjednačivač tlaka (onaj ispod traktora - najskuplji :fiery:) ali ne kupuje ni se dok nisam siguran 100 %
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj izjednačivač se ne kupuje novi!!!

Kupiš 3 oringa i promjeniš i dobro ga očistiš i opereš i to je to.
Vjerojatno šteka.
7Kn orinzi.
Imam sliku svojeg ako te zanima.
Ako uzmeš i novi aluminijski klipič oko 25kn.
IMG_20150120_164501.jpg

Ovo je klipič i još imaš oprugu unutra.
 
Posljednje uređivanje:

mrgud

Član
Tu od
22 Svi 2015
Poruka
50
Zekan mi pušta ulje na ovom šarafu. Jel to moguće odšarafiti, pa da stavim novu brtvu ili to drži nekaj iznutra?
 

Prilozi

  • Fotografija0882.jpg
    Fotografija0882.jpg
    55.6 KB · Pregleda: 136
Posljednje uređivanje od moderatora:
E

el pibe

Guest
mrgud,Naravno da je moguće odšerafiti.To ti je čep za ulje u reduktoru i njegova funkcija je da se tuda toči ulje ujedno je i nivo.To i pri meni slini sa lijeve strane moram viditi o čemu je riječ.Ništa opasno ali je ružno za vidjeti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako pušta na onom večem onda kak je rekel el pibe,al promjeni se bakrena ili aluminijska pločica i to je to.

Al na slici se vidi još jedan dio reduktora,u kojem je ležaj,drže tri ista šarafa.
Tu je dihtung i za zmenjati ga je malo posla...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Podmotaj čep, to sivci stežu i sjebu navoj usprkos novoj ploćici.
Na poklopcu kojeg Oficir spominje (ona tri vijka na ključ 17) je plutena brtva. Ugradnja na suho i ne pretezati.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Taj izjednačivač se ne kupuje novi!!!

Neda mi se petljati više. Niti imam vremena ni volje za kemije. Mislim da sam riješio kočnice, barem za sada. Moral sam malo više pritegnuti desnu stranu na papučama. Moram još kupiti nove lamele jer su mi na svakom kotaču jedna lamela više poderana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Podmotaj čep, to sivci stežu i sjebu navoj usprkos novoj ploćici.
Na poklopcu kojeg Oficir spominje (ona tri vijka na ključ 17) je plutena brtva. Ugradnja na suho i ne pretezati.
Ja baš ne vjerujem tim brtvama. Čep na karteru uvijek podmotam teflon trakom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh