• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Zj ne spominji mi iveca/fpt. Pa taj trosi i dok spava.

Da,čak su i kombijima zloglasni po tome...
Startan,jak,elastičan,ali strašan pijanac,250-300t km,i gotov je...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Nije mi jasno kak onda Iveco motori u FIAT traktorima tak malo troše??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Pa fiati ne troše baš malo troše kak i Zetori dosta ako nisu iskorišteni .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
To kaj je u Fiatima su stari motori,drugačije napravljeni,ovi novi više srču i radi Euro normi, a i to kaj Željko veli je istina, sve te priče o maloj potrošnji ne drže baš vodu,pa i za DF-a svi tvrde da malo troši,a nije istina...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Evo jedan Zetor sa full opremom za člana zetorproxima90,slikana u Daruvaru
DSC_1160.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
4 utega ili ph i pto,ali zato ima sve osim toga. Ima el. reverzer,powere,klimu,brzo kopčanje,klizna kuka sa automatskom kukom,donja kuka,6 izvoda za kipu,kompresor...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Hvala kolega na slici :). Bio sam i ja neki dan u kiršu i baš imaju proximu 120 pa smo malo stali ja i ćale i gledali ga :). Koliko ja znam ima 2 ili 3 powera.. I da sad stavljaju 4 radne lampe nazad. 2 na krov i 2 dolje ispod gdje inače ide samo jedna.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Nisam razgovarao sa trgovcem,vjerojatno da ima automatski power ako več piše automatik. Ako se nevaram svaki zetor ima 2x stupnja powera,ako griješim neka me isprave zetorovi znalci :eek::
Ovaj je slikan u Daruvaru kod firme Chorvat koji drže zetore i trac-lift utovarivače ali inače rade hidraulična crijeva.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Koliko stupnjeva ima powera? I sta mu to znaci automatic?

Ima 4 grupe,na svakoj 3 powera,i normalan reduktor na ručicu,uz to može imati i creeper,znači pužne brzine,a sve brzine,i grupe se mogu šaltati bez kvačila.
Uz to je taj jedan mod koji automatski šalta powere,zavisno o opterećenju motora.
Ova sa slike nije full oprema,jer uz prednji hidraulik,nema ni EHR,ni elektronske komande za hidraulik i kardan na blatobranima...
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,561
To automatsko vrijedi samo u transportu, dalje ne vidim koristi. Npr. sijes ides cetvrtom u prvom poweru das gasa i on ti salta sam, a ne zelis brze i motor nije opterecen. Tako da taj mod mozda i nema u svim grupama.
Najvise pomaze pri usporavanju, stisnes kvacilo traktor usporava, prodjes zapreku on ti vrati 1-2 powera nazad i dalje fino nastavljas.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
I getriba sva sretna kaj ju stalno mrda u visu pa nizu.
To automatsko je tak tak i pitanje kak je to opce nastelano,ajde jos u transportu nekak,ali u radu bas i ne.
Jer on bude tam gde bus ti jedanput premenil bar nekoliko puta prebacil u visu ili nizu.

Ustvari pitanje je kak su to zeki slozili,kod jedne druge marke mozes birati min i max stupanj prijenosa i nakon koliko pada okr motora salta u nizu i nakon koliko povecanja okretaja u visu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ne znam kako to funkcionira u radu,znam da takav sistem ima i Kubota,za druge se nisam zanimal...
A na tim serijama Zetora je getriba po uzoru na Valtru,a možda i još neke,pa su vjerojatno napravili taj mod,a da nije beskoristan,možda se parametri mogu ručno podesiti.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
E pa to je i bitno da se mogu podesiti ovisno o zahtjevu posla.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Možda ima sličan prijenos tih powera ko recimo šta ima fendt varia ili df ttv-a,to su automatici ali ih zablokiraš na određenu brzinu u radu a u trasportu si on sam oduzme i doda brzinu i gas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh