• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Plutenu je najbolje zamjeniti brtvom od debljeg klingerita.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Ak ti blokira kotače na dodir papučice, moguće da ti je ulje u kočnicama u banani.. Mene je to zaebavalo do unazad 2 tj, onda sam skužio u čem je problem bio, ispustili van sve nalili drugo, odzračili i sad radi dobro.. Na mali dodir kočnice ostavaljao je trag guma na cesti. Inače, i to ulje je sipano više od pol novog kad je traktor kalan prije 3mj, pošto ga je iscurilo dosta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Zetorboy kaj nisi ti stavljal nove kočione cilindriče?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Jesam promjenio jednog, ali je isti problem bio i dalje.. I drugi je mjenjan prije 2 godine, ali nije do njih bilo ipak..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
A one pod pedalama?
Nekak nemrem vjerovati da je do ulja bilo.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Da, te... Sa starim uljem, hvatao je dobro ako si prije toga stisnuo bar 2-3 puta papučicu lagano i onda kočio. Na prvi dodir kočnica je mekana skorz bila, drugi put tvrđa malo, i tek na treći put je onak kak treba biti, tek tad koči lijepo.. Neznam, promjenili i sad dobro radi.. Izvađeno ulje, bilo puno nekakvog sitnog taloga, dosta rijetko i polucrno... A praktčki, ak računam raskapanje 2 puta, i 2 puta nadolijevanje, u par mj i to je skoro novo trebalo biti unutra...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ja sam u prvom postu ciljal na cilindre na kotačima.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
To je i meni palo napamet na prvu, jel je prvi na papučici tak mjenjan, nije ulje puštao, ali je vukao zrak i nije se dao ozračiti... Inače, zadnja 2 puta isto, sipao sam Inu, prvi puta....a to izbjegavam naširoko na takvim traktorima.. Ovo za izmjenu, uzeo sam u sekri nekakvo talijansko, 27 kn pola litre..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Novo ulje sam stavljal več 2 puta (kompletno). Blokiral je samo lijevi kotač, nikad desni. Danas je opet malo počel. Zaboravel sam napisati da blokira samo dok idem polako.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bok dečki,bilo mi je drago sudjelovati.

Pozdrav zetor fanovima i ljubiteljima češkog stroja!:drink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Novi tip celindera ima Indijski koji ne valjaju hoće se napumpati pa drži , loš povrat ulja u posudu tj problem gumica na ulazu koja zatvara ulje kod kočenja i trebala bi imati protok kad nije pritišnjena kočnica , teško ih razlikovati od dobrih celindera . Kineski hoće zablokirati na pol hoda pa se ne vrača jedino tkz orginal zna biti dobar .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Nema tu više pravila..općenito za sve..pogotovo i orginal i markirano nešta.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Dečki znali netko gdje se može naći rabljena poteznica hidraulike za Zetora 6245?? Slomio sam neki dan onaj dio gdje je kugla, cijelu onu kocku..

I od kojih modela sve paše??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Kakva poteznica hidrulike, valjda poluga hidrulike??
Ako si to slomil onda daj i drugu stranu odrezati i kupiš u trgoagenciji 2S brze kopče i daj navariti gore i to ti je to.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Poluga hidraulike da.. svatko to drugačije zove, bar kod mene :). A nije ćale za to da navarimo brze kopče. A možda ćemo to i zavariti, ali bojim se da mi opet ne pukne npr. pod rd onda mi se može još nešto potrgati. Inače to sam slomio u šumi, tako što mi je na šipci na polugama na jednoj strani ispao osigurač, a iza je bila zakačena klada i samo ju je slomilo.

Kolega koliko dođu te dvije brze kopče?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pisalo se negdje o brzim kopčama,mislim da je oko 1000kn komad...
One se i ovako i onako tvornički vare gore,ako se to dobro napravi,ne bi smjelo biti problema. A i ljepše je raditi s njima,nego s ovim običnim...
 

Najnoviji postovi

Na vrh