• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Dvije slike od moje proxime :), 916rs :D
e1c8aaabf08184b259ed4a1b87954b71.jpg


86abba6248e1e8bdd0ba96c81d4531fb.jpg
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Jel bude okrenula 1000 saati do kraja godine? :)

Pitanje- meni ulje za mjenjač i filter stoje doma već 2 mjeseca,sad planiram to zamijeniti,kakav je postupak? Negdje sam čitao da treba ispustiti iz mjenjača i iz komore s kočnicama,pa onda nalijati jedan dio,paliti traktor,pa opet lijevati... Dal treba ispuštati i iz one kvrge gdje izlazi kardan za prvi pogon?
I ulje je JD 50,jel bude to igralo?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Bude :), dok uzore i pripremi na jesen i još neki poslovi, grabljenje i baliranje i okrenuce :)

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolki broj okretaja kardana zetor daje preko brzina, koja brzina kolko i dal se smije tak radit neko duze vrijeme??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
S čim bi radio? Smiješ raditi, ali na mjestu kad je reduktor u leru.

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vise pitam da znam da se krece nisam imo uopce pojma jel smije ili ne vise me je interesiralo jel slobodno duze vremena radi pod cekicarom ili cikularom!!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Ja mislim da smije.. Jer jači je preko brzina. Ja sam znao terati ciklona trećom. Ali nek se jave stručnije kolege jel dobro ili nije :).

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,858
Mislim da nema razloga da nesmije raditi duže preko brzina. Meni najbolje radi u 4-toj i za ruljač i cirkular a ciklo ide direkti skoro pun gas i samo sipaj. 5- prebrza, 3- prespora.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
treca je ista brzina kao i standard oko540 okr. cetvrta je oko 730,peta je oko 1120-tu negdje:(wait):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Tako je :), i ja vrtim ciklon standard gas 2200 o/min :)

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
541
Na Zetoru 4712 kaplje nafta na cijevčici koja ide iz boš pumpe , zna li netko što to znači?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Znači da propuštaju elementi i da budu sretan dok još ide (dok ide).
Kad si zadnji put promijenil/dolijel ulje u istu?
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
541
Prije 5 mjeseci , uvijek dolijevam pri promjeni ulja u motoru a u njoj je zamjenjwno prije 2 god.U traktoru se ulje mijenja svakih 90 RS.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,445
Vidi, kod mene je 5011, to mi se isto javilo, i Muhač mi kaže da vozim dok nepočne da curi. Nedavno sam nosio pumpu na reglažu, jer mi je i ulje rasipala na osovinici od štangice od gasa. Što je najgore Muhać mi kaže da nije AC pumpa , pa mi kapa gorivo, a ja kontajući da sam je nedavno mijenjo to negiram. Kad bošista mi utvrdi da gorivo kapa zbog AC pumpe, a elementi uredu. Zamjenio mi gumice, semeringe na osovinici, uzeo 100 kerma (400 kuna) i sad je OK.
Znači može bit AC pumpa, il elementi na boš pumpi.
Zaboravih reć zamijenio sam i AC pumpu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
541
Ja sam tek danas primjetio da kaplje , samo nekih 3-4 min. od paljenja poslije prestaje . Pošto je traktor napunio 41 god. i preko 7000 RS mozda je vrijeme i za bošistu a i za generalnu.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,445
Po meni to nije neki problem, ako negubi na paljenju i vuči, guraj.
Ja sam na cijevčicu nabio flašicu od pola litra, pa kad nakapa u rezervar, pitaju me šta je to, ja medecinski odgovorim,,, KATETER.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh