• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Nije tako puno kolega :). Kolega ZJ je bio pisao o Walterschield brzim kopčama, 1500kn dvije. A ove obične su valjda 700-800kn dvije brze kopče.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Nikakav Cat 2S za Zetora. Možda na 35-taka.
Tu treba biti Cat 2.

Rosi Teh ti prodaje CBM kuke po razumnoj cijeni.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Momci jedno pitanjce..Zetor 7340 2004g. 2000 radnih sati, prednji utovarivač strojometal..ovak..dok je zeko hladan.. hidraulik i utovarivač rade normalno..dok se zgrije na radnu temp. bez gasa ja nemrem dić plugove okretače nit ih rotirat, ni utovarivač nema snage za dizat bale a ne stajnjak...bez 2/3 gasa ništa..jel ko imo takve simptome?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Filtri? Iberdruk ventil? O ringi?
Pumpu uvijek stigneš zamijeniti.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
mislim da filter nije mada nije mjenjan..jer da je filter i zaštopan sporo bi on spuštal..a spušta bez problema...moglo bi bit i ulje mada su mi rekli da je rijetko kad ulje u pitanju..iberdruk ventil? Iskreno nemam pojma kaj je to i gde se nalazi ni kak izgleda.. neznam jel se mora kabina skidat da bi se došlo do O-ringova..a kak i ti veliš ZJ lako je pumpu kupit..i kaj ak na kraju nije ona...kaj bum sa starom...tak da..zanima me od čega prvo početi..znači redoslijed a da je financijski najeftinije
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Na 2000 vur je i filter i ulje sigurno lose.
Ali ako hladan dobro radi dok je ulje jos donekle gusce a kad se zgrije ne radi po meni je u pumpi kvar
Ali ajde redom ipak da se ne bacaju novci bezveze.[emoji6]
Promijeni filter i ulje za pocetak jer bus to takitak trebal onda bus videl ak nebu bolje promijeniti gumice jer je moguce da samo zbog njih zeza pa videti ak ne ni onda onda se zna kaj je.[emoji20]
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Najvjerojatnije pumpa ili se pjeni ulje no kak je pumpa vani nije ju problem ispitati također provjeri gumeno crijevo da se ne lista (ulazna cijev) ,
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Prvo probaj izvaditi magnet i sito van iz pumpe, tu zna biti spektakl i nakon malo sati već...Za radove na pumpi nemoraš skidati ništa jel je kod tebe neovisni krug hidraulike, tj, pumpa ti je na motoru naprijed.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
a gde se nalazi taj iberdruk ventil..prvo če novo ulje i filter a ako to ne pomogne onda cu pričekaj 15.8. dolaze mi dečki iz kiršproma napravit prvi servis na novoj proksimi 100 pa ću onda malo njih upitati...vjerujem da oni znaju kaj bi moglo najvjerovatnije bit..al hvala vam na pomoči...probat ču u međuvremenu ovo sito i magnet izvadit..to je najmanje što mogu učinit :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Prije zamjene pumpe staroj treba izmjeriti šus.
Ja sam mišljenja da je do filtera, ulje više manje, nevjerujem da ga je toliko razbilo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,893
Ulje je po meni zadnja stavka..
Prvo filteri,onda ventil,dal na pumpi ili negdje poslije pumpe,onda pumpa..
Najprije bi trebalo ispitat pritisak na kiperu,na hladno i toplo ulje,ak ne igra kod toplog ulja zamijenit pumpu,a sigurno ni nije skupa..
Pošto traktor ima utovarivač,pumpa lako strada..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Marko nije pumpa baš ni jeftina za 7341 a to bi trebala biti ista bila je oko 3 000 kn.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Ista stvar kao kod mene na zetoru samo na 6945 dok je ulje hladno ima pritisak na 170-200 bara diže rotodrljaču od 600 kg bez problema a kad se stopi nema pritisak ni 100 bari nemrem komoru na balirci otvorit ni plugove okrenut a kamoli rd dignut promjenio sam 2013 pumpu 760 kn zamjenska od ursusa protok 23,5 litara bilo je dobro nekih tjedan dana onda opet ista stvar kupili mi na proljeće 2014 novu original zetorova slabija oko 24,5 litara protok opet ista stvar i sad samo opet na proljeće kupil novu originala zetorova mislim 32 litara protok sad je to malo bolje ali opet kad se ulje stopi nemre digar bolje je malo ali nije to to kak bi moralo bit mislim da je kriva ona cijev kaj ide uz kušište od pumpe pa do gornjeg poklopca hidraulike da ona negdje propušta kad je ulje hladno onda je gusto i ide dobro a čim se stopi rjeđe je i propušta ili je nešto drugo a trebalo bi još probat stavit od 72 ili 7745 pumpu jaču koja ima 37 litara protok dojde 1400 kn mislim. ak ne to dobro zovem original servis i nek slažu..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
a gde se nalazi taj iberdruk ventil..prvo če novo ulje i filter a ako to ne pomogne onda cu pričekaj 15.8. dolaze mi dečki iz kiršproma napravit prvi servis na novoj proksimi 100 pa ću onda malo njih upitati...vjerujem da oni znaju kaj bi moglo najvjerovatnije bit..al hvala vam na pomoči...probat ču u međuvremenu ovo sito i magnet izvadit..to je najmanje što mogu učinit :)

30 litri ulja i filter, cca 100 eurića, čini se dosta skupo za prvo da vidi :) Da, kak kaže Muhač.. najbolje izmjeriti pritisak u instalaciji, moj meštar je mjerio na kiper ventilu, tak ima manometar složen.. ali ako nije magnet čišćen nikad, šanse su velike da je pumpa dobila.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ista stvar kao kod mene na zetoru samo na 6945 dok je ulje hladno ima pritisak na 170-200 bara diže rotodrljaču od 600 kg bez problema a kad se stopi nema pritisak ni 100 bari nemrem komoru na balirci otvorit ni plugove okrenut a kamoli rd dignut promjenio sam 2013 pumpu 760 kn zamjenska od ursusa protok 23,5 litara bilo je dobro nekih tjedan dana onda opet ista stvar kupili mi na proljeće 2014 novu original zetorova slabija oko 24,5 litara protok opet ista stvar i sad samo opet na proljeće kupil novu originala zetorova mislim 32 litara protok sad je to malo bolje ali opet kad se ulje stopi nemre digar bolje je malo ali nije to to kak bi moralo bit mislim da je kriva ona cijev kaj ide uz kušište od pumpe pa do gornjeg poklopca hidraulike da ona negdje propušta kad je ulje hladno onda je gusto i ide dobro a čim se stopi rjeđe je i propušta ili je nešto drugo a trebalo bi još probat stavit od 72 ili 7745 pumpu jaču koja ima 37 litara protok dojde 1400 kn mislim. ak ne to dobro zovem original servis i nek slažu..
Meni je tako bilo na 6718 Zetoru,promijenio pumpu,malo bolje,promijenio sigurnjake,opet malo bolje,na kraju promijenio kocku ili razvodnik,kako tko to zove,i sada hidraulik radi odlično.U među vremenu sam i novi klip i celinder stavio i sada je to sve kao prije 30 godina kad je bio mlađi.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Momci jedno pitanjce..Zetor 7340 2004g. 2000 radnih sati, prednji utovarivač strojometal..ovak..dok je zeko hladan.. hidraulik i utovarivač rade normalno..dok se zgrije na radnu temp. bez gasa ja nemrem dić plugove okretače nit ih rotirat, ni utovarivač nema snage za dizat bale a ne stajnjak...bez 2/3 gasa ništa..jel ko imo takve simptome?

Prvo pregled filtera.Zatim ide najjeftinije ulaganje a to je pregled pritiska pumpe.Prvo provjeriti pritisak na kiper izlazu.Onda ako nije ok provjeriti direkt na izlaznoj cijevi iz pumpe.....Mislim da je najvjerovatnije po simptomima pumpa oslabila..Drugi moguci kvar je puknuta cijev koja vodi ulje od poklopca ispod kucista dif. do poklopca hidraulika.S obzirom da kad se ugrije ulje slabo radi i zadnji i prednji hidraulik razvodnik nebi trebao biti problem..
Na snimku mozes da vidis kako prsce ulje kad pukne ta cijev.Aparat za mjerenje sklepan od razno raznih dijelova usput al sluzi svrsi..Za mjerenje pritiska direkt na pumpi nemoras skidati poklopac hidraulika .Samo moras skinuti izlaznu cijev sa pumpe i imati aprat za mjerenje pritiska.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=v58qrstMViE[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh