• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
A zakaj bi uoće gledali Majora?
Farmtrac je puno bolji izbor od njega (Perkins motor, ima i varijanta s 24 brzine 40km/h, Major samo 12+12 30km/h...) .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ima i Major sa Deutz motorom za 30 000e sa PDV-om... Ali je kubikaža nekako mala,3000ccm...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
To nema veze sa Zetorom, niti sa cijenama održavanja, na kakve su vlasnici Zetora navikli.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Ne kužim kak to može pasati i Zetoru, kad više ni dijelove netreba kupovati od njih? Na samom traktoru i nema toliko u zarade, koliko tijekom eksploatacije.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Da,dijelovi i servis nose lovu. A možda će proizvoditi dijelove za motore,hidrauliku i transmisiju pod licencom.
A i sve druge marke traktora su sklepane od dijelova različitih proizvođača,i nalaze računicu u takvom poslovanju...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Počele pripreme za tehnički na 6340... lani sam išao sa crnilom za gume.... ove godine bude još veči spektakl od guma bio :D: visoki sjaj cjele kompozicije :eek::

Major u Gudovcu bio je 34000 eura i sve je zbrda zdola i jeftino napravljneno, kabina mi djeluje dosta nefunkcionalno, poluge hidraulike skoro ko na imt-u... sve u svemu... loše.. Po meni nevrjedi te pare, a taj u Gudovcu, navodno je bio prodan jel je čovjek dogovorio s njima kupnju kad smo mi bili tamo.. Samo neznam koliko je bio taj sa utovarivačem, bez njega je 34000
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Da,dijelovi i servis nose lovu. A možda će proizvoditi dijelove za motore,hidrauliku i transmisiju pod licencom.
A i sve druge marke traktora su sklepane od dijelova različitih proizvođača,i nalaze računicu u takvom poslovanju...

Jasno mi je da računicu nalaze proizvođači koji nemaju vlastite proizvodnje, već samo "šarafciger". Oni imaju mali, jeftini pogon.
No, Zetor proizvodi i motore i mjenjače, tak da mi je nejasna njihova politika. Konkuriraju sami sebi. Vjerojatno su financijski menadžeri preuzeli ključne odluke, pa stvari idu u propast.
Dovoljno je kaj kupuju Mita hidrauliku, Carraro prednje mostrove...a i to su više-manje sami proizvodili.
Razmel bi da su ostavili svoj motor, a kupili Carraro "full PS transmisiju" (mjenjač s dvije spojke), koju nemaju, ali kupovati obični mjenjač???
Uostalom, da su ostavili stare getribe (5+1) i malo ih modificirali, mogli su dobiti odličan jeftiniji traktor, kakvi se još uvijek traže, i bez Carraro opcije.

Šteta.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Po meni.. mislim da je najveći njihov propust šta nemaju više traktora kao serija xx20-xx40, najslabiji traktor je 80 ks, većina nas nema ni strojeve prilagođene njemu da bi se on otplatio.. Da ih ima po 45 ks nadalje, po nekoj ok i realnoj cijeni, mislim da bi takve dosta nas uzimalo nove, na ovu staru mehanizaciju što imamo i za manja gospodarstva...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Vjerojatno su financijski menadžeri preuzeli ključne odluke, pa stvari idu u propast.

Da,i tu će zaraditi samo nekolicina ljudi,a za budućnost tvrtke nikog nije briga.
Ista spika se nalazi svugdje,na primjer,jedna naša kompanija za proizvodnju hrane,kod osnovanja je bila strateški smještena usred plodnog kraja s golemim kapacitetom za proizvodnju sirovine,danas se ona uvozi s drugog kraja Europe,zarada ide pojedincima...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Može jedno banalno pitanje, zašto su zetor crystal toliko jeftiniji po cijeni od "klasičnih" zetora iste klase, cijene znaju varirati po 20-30 i više tisuča kuna, dali su toliko nekvalitetniji, nedostupni dijelovi ili nešto treče?

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,561
Imaju veze s Ursusom [emoji2] Velike su to kvrge od traktora i rijetko kome trebaju. Vecinom ljudi traze manje i kompaktnije kakvi su ostali Zetori. Ursusi su jos jeftiniji zbog imena i malo losije kabine.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa bile kvrge ili ne, bilo mi je čudno dok listam njuškalo, zetor 80ks duplak 10-12000€ a opet isti takav crystal po 5-7000€ pa reko da pitam za razliku.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Nekad zbilja se tu svačega može pročitat, nazalost nekad su totalne bedastoce.

Ajmo malo realno, imam zetora i vozio sam dosta zetora i to nikad nije bio pojam mi za traktor jer uvijek u koji god sjeo imas dojam da je sklepan na brzinu bez obaziranja na sitnice koje su na kraju u suživotu s traktorom najbitnije,sve je grubo od mjenjača do motora.

Večina nije izgleda upučena u troškove proizvodnje jer da ste svjesni istih ne bi pisali to što pišu. Najveca zarada za proizvođače je kod prodaje vozila, recimo primjer auta srednje klase koji se prodaje za recimo 20 K eura, njegova proizvodna cijena je ispod 5 k eura i sličan princip se može primjeniti i na traktore te druga vozila.

Sad kad je ekologija preuzela glavnu riječ zetoru bi bilo skuplje razvijat ekološki prihvatljive motore i ovjese koji mogu se nosit s povečanom brzinom i opterečenjem nego iste kupit gotove od firme koja je specijalizirana za iste i proizvodi vjerovatno bolji proizvod po nižoj cijeni nego ga sam zetor ili bilo koji proizvođač koji nije specijaliziran sam može razviti. Pa i deutz ima na vecini traktora carraro prednje mostove.

Trošak razvoja se u tom slučaju preskače i snosi ga netko drugi a kupac,u ovom slučaju zetor plača samo cijenu proizvoda što mu znatno snižava troškove jer razvoj proizvoda je najskuplja stavka u čitavoj proizvodnji.

Takav trend je vec godinama prisutan u auto industriji ali i u proizvodnji strojeve te naravno i traktora i to nije ništa čudno i neočekivano te je večinom dobra stvar.

Jedino žalosno je što se smanjivanjem troškova proizvodnje ne smanjuje i cijena traktora vec se samo povečava zarada proizvođačima.


Btw kad smo vec na temi zetora vidio sam u gudovcu da svi ovi imalo veci od 90ks imaju iza automatske kuke,pa me zanima postoji li takva zetorova kuka u prodaji rezervnih dijelova da malo poboljšam agroplusa zetorovim dijelom.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Ako misliš na donju automatsku kuku, cijeli nosač iza ide drugačiji i to košta 13tkn...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Nekad zbilja se tu svačega može pročitat, nazalost nekad su totalne bedastoce.

Nisi u pravu, jer zaboravljaš najbitinije. Jedino vlastita proizvodnja stvara novu vrijednost radnicima i zemlji proizvodnje.
Kakave koristi (osim pojedinaca koji dijele sebi visoke premije) imaju radnici Zetora ako kupuju komponente?
Korist imaju njemački i talijanski radnici od kud potječe osnova (motor i transmisija). Na ostalom nema ni puno posla ni puno zarade.

Po istoj analogiji se čudiš zakaj su tvoji proizvodi netraženi? Kupuju se negdje drugdje, "jeftinije" uz enormne zarade pojedincima, dok ostatak seljaka u našoj zemlji preživljava i nemaju kome prodati svoje.
To su blagodati europske kolonije, pardon unije, i slobodnog tržišta.

Radi takvog razmišljanja imamo deficit koliki imamo i dug kojega nikad nemremo vratiti.
Da se i dalje proizvodil Torpedo, pa makar i za nekoga, poput kombajna u Županji, prodavali bi rad naših radnika, izvozili i stvarali novu vrijednost. Ovak samo tonemo.
 
Posljednje uređivanje:

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Nisi u pravu jer zaboravljaš najbitinije. Jedino vlastita proizvodnja stvara novu vrijednost radnicima i zemlji proizvodnje.
Kakave koristi (osim pojedinaca koji dijele sebi visoke premije) imaju radnici Zetora ako kupuju komponente?
Korist imaju njemački i talijanski radnici od kud potječe osnova (motor i transmisija). Na ostalom nema ni puno posla ni puno zarade.

Prvo koliko sam vidio piše da je zetor MADE IN POLAND, tak da ovo sa zemljiom proizvodnje ne stoji.

Radnici zetora nisu dioničari zetora, njihova jedina korist su place koje dobivaju za svoj rad, a to se nece promjenit jer ih oni dalje sastavljaju za što su i plačeni.

Eventualno ce one koji su bili zaduženi za sastavljanje motora i transmislije premjestiti na druga radna mjesta i to je to. Isto su napravili svi drugi veci proizvođači pa zašto bi zetor bio iznimka.

Ako misliš na donju automatsku kuku, cijeli nosač iza ide drugačiji i to košta 13tkn...

https://www.google.com/search?q=zet...sch&q=zetor+proxima+100&imgrc=Or0AYx3Et52RhM:

mislim na ovu glavnu kuku,kao kamionska
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh