• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nisam kosio otavu laganini i najednom puf i poceo roktat a nije to nista strasno duze mi treba dok odem po dihtung nego da ga raskopam i slozim skoro a i stvarno nije skup:icon_super::icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Bučos, brtva koju si ugradil nije namjenjena za taj traktor.
Sva sreča pa nisi sve ugradil, ovak nebuš ni osjetil razliku.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sad cu uzet rezerve jedan nek stoji doma ako bude opet da ne stoji dugo!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Uzmi si i koji čep glave nek se nađe.
Brtve uzmi sve, ali ispravne i sve ih zamjeni ovo jedna po jedna, tu nikad nema kraja.Pa usput i čepove provjeriš.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Bučo-kako inače ide Zekan,jesi li zadovoljan s njim?
Nešto si škrt sa slikama i dojmovima,znam da ženica sad uzima puno vremena,ali ipak... :) :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
MUHA o tome sam i razmisljo da bi mu ovu zimu sve zamijenio samo neznam koje bi dihtunge bolje uzet jer za ovaj kaj sam sad uzeo sam dobio informacije da valjaju a i da nisu valjani pa ti kao strucna osoba znas koji bi bili najbolji??
GOGO zadovoljan sam bio sam po sumi snjim za povuc nemam brige preporod netreba masirat ko imt-a onu novu prikolicu kaj sam radio punu drva vuce ko od sale sad ce jos malo u jesensku brazdu i ako se sve poslozi mozda i roto brana dode do jesenske sjetve pa cemo vidit kak se i pod njom ponasa a slika nekad zaboravim slikat al potrudit cu se da ih bude vise:D::D:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,788
Ak misliš da ovi dihtungi nevaljaju kupi mu Glaser ili Victor Reinz :drink:,
Trebal si uzet tanjeg..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
MUHA o tome sam i razmisljo da bi mu ovu zimu sve zamijenio samo neznam koje bi dihtunge bolje uzet jer za ovaj kaj sam sad uzeo sam dobio informacije da valjaju a i da nisu valjani pa ti kao strucna osoba znas koji bi bili najbolji??
Stručna osoba :icon_scratch:
Ja u ponudi nisam videl duže vreme ništ osim Temac-a. Kak je u zadnje vreme nemam pojma ali nekad je bilo kvalitetnih brtvi glava.
Meni se Temac nije pokazal loš.

Srečom si ga sliknul pa sam dobronamjerno uočil da to nije brtva glave namjenjena tvom traktoru.
Ko što Mika kaže, trebal si uzeti 1.2, tri desete je dost ali samo na jednom cilindru nebu stvaralo prevelike poteškoče.
Možda si ga zato pogodil pravilno okrenuti :icon_wink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Budemo se raspitali za kvalitetniji a debljinu kakav je bio takvog sam stavil!!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,357
Dečki jel zna tko okvirnu cijenu Majora 80?

Malo sam ga pogledao u gudovcu, nisam se previše zanimao, a sad me eto zanima cijena :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Imam hitno pitanjce!
Zetor 6211,motor hladan pali odlično,bez pumpanja na AC pumpu,prima gas ko mutav,kod naglog turiranja skroz malo baci crnog dima,dobro vuče,samo dosta jako dimi plavo koliko sam vidio,na leru. Zagrijan je bil negdje na 60-70 stupnjeva.
Kaj bi to moglo biti u najgorem i najboljem slučaju?
Moj 5011 je dimil plavo od prvog do zadnjeg dana,i nije mu bilo ništa,ali čini mi se da ovaj malo jače dimi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Budemo se raspitali za kvalitetniji a debljinu kakav je bio takvog sam stavil!!
Znači da je prije tebe neko bil unutra i nije ugradil dio koji tu po pravilu ide već je ugradil brtve od turbaka. Ti si se držal onoga kaj si našel i po tome kupil ali to nije ono kaj treba.
Po mojem nema potrebe za kvalitetnijim brtvama, samo tanjim, a ti napravi kak hoćeš.

Imam hitno pitanjce!
Zetor 6211,motor hladan pali odlično,bez pumpanja na AC pumpu,prima gas ko mutav,kod naglog turiranja skroz malo baci crnog dima,dobro vuče,samo dosta jako dimi plavo koliko sam vidio,na leru. Zagrijan je bil negdje na 60-70 stupnjeva.
Kaj bi to moglo biti u najgorem i najboljem slučaju?
Moj 5011 je dimil plavo od prvog do zadnjeg dana,i nije mu bilo ništa,ali čini mi se da ovaj malo jače dimi.

Moglo bi biti do pumpe i diza, jel frflja na punom gasu ili na leru nemirno radi?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nikakvih čudnih zvukova nema ni na leru,ni punom gasu,stvarno lijepo radi,samo me taj dim malo brine...
Ako se da riješiti štelanjem pumpe,dizni ili ventila,onda to nije problem,ako je nešto drugo,onda bi već mogao biti,ne? Može li to biti i do glava?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Nevjerujem da je do glava.
Nisu ni sklopovi tak vrtoglavo skupi ako bi trebalo da se zamjene. Te radilice (ako je donekle redovita izmjena ulja) idu sto let.
Gledaj na odušak dali puše mada ako on pali ko bomba to bu još išlo. Prekontrolirati dize i ventile radi sigurnosti i gas.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Moj 62 dimi malo plavo po zimi dok se ne zagrije. I zaletava se malo na ler gasu dok se ne zagrije, ali takav je bio i kad je došao iz tvornice. Tako da mislim da to ne bi trebao biti problem. Eventualno Bosch pumpa i dizne bosisti i bude 62 išao kao zmaj :). Čiju kabinu ima??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
MUHA- skroz malo puše na odušak,ali svaki do sad je puhal,pa mislim da nije neki problem,ako se ne varam. Kakvo je održavanje bilo do sad,to ni Bog ne zna,ali traktor nije rasturen,mjenjač je ok,i hidraulika isto. Volan lijepo radi,gledal sam u kiler,nema ulja ili sličnog unutra... Kontrolu dizni i ventila bih ovak i onak dal napraviti. Znam da nisu sklopovi skupi,ali neda mi se odmah šarafit po njemu,i tražiti dobrog majstora koji bude to uglazbil kak treba...

Zetorproxima- ima normalnu Češku kabinu...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
MUHA hvala na savijetu sad sam jos malo pametniji na zimu ce dobit sva 4 nova dihtunga tanja i dat cu glave pregledat ako ce sta treba nek slozi pa da sam miran jer onaj cilindar koji sam vidio je ko novi nema nikakvog zuba ni riseva!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh