• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Kad smo kod ulja,ja sam već pitao,ali mi nitko nije odgovorio-jel bude JD50 OK za Proximu?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
383 kn unutarnja brava vrata za kabinu majora... toliko o bilo kakvoj isplativosti popravljanja oštečene kabine.. :( jučer mi stigla
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Hipenol je u svim traktorima :)...
I u Proximi?

Kad smo kod ulja,ja sam već pitao,ali mi nitko nije odgovorio-jel bude JD50 OK za Proximu?
Vjerojatno premale viskoznosti. Kakve su tvorničke specifikacije ulja?
Takva ulja, male viskoznosti, su na getribama koje se tlačno podmazuju, imaju hidraulične servo komande ili imaju hidraulični reverzer i/ili powershift.
Na Proximinoj getribi zupčanici se podmazuju špricanjem, pa je poželjno viskoznije ulje.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Serviseri kažu da i u proximi :). Sve priključke sam kacio i na 35 i na 62 i na proximu. Od omotača, beraca, prikolica, rolo balirke i svih ostalih priključaka na kipu i nikakvih problema za sad nije bilo..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Nisi razmišljal, a i neznaš kaj se događa u getribi: jel se ulje pjeni, kak kemijski reagira jedno s drugim...pa nagriza gumene dijelove ili obojene metale (ak ih ima...).

Posljedice se ne vide odmah.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
383 kn unutarnja brava vrata za kabinu majora... toliko o bilo kakvoj isplativosti popravljanja oštečene kabine.. :( jučer mi stigla

Evo jeftinog rješenja! :)


image hosting over 2mb

Vjerojatno premale viskoznosti. Kakve su tvorničke specifikacije ulja?
Takva ulja, male viskoznosti, su na getribama koje se tlačno podmazuju, imaju hidraulične servo komande ili imaju hidraulični reverzer i/ili powershift.
Na Proximinoj getribi zupčanici se podmazuju špricanjem, pa je poželjno viskoznije ulje.

Kvragu... Budem pogledao specifikacije sutra,to ulje je kupljeno kod Hubzina,kaže da takvo ide unutra... I filter je kupljen,čekam priliku da ga zamijenim...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Nedavno sam te pital kakvo je ulje u Proximi pa si rekel da je transhidraol. Šurjaku su isto rekli da je hipenol unutra iako mu ja baš nisam vjeroval.


To nije bilo nedavno.. Neda mi se raspravljati, otvarao sam poklopac getribe na 3511 i ulje je normalno. A i pitao sam na dva tri mjesta za ulje i Čegec mi je rekao da je unutra hipenol i dečki iz Kirša i iz rezervnih dijelova i na sajmu..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,858
Ma nema rasprave nego sam i sam tvrdio da je unutra transh. jer mi je bilo malo blesavo da je u takvom traktoru obični hipenol, Koristimo iste priključke, najviše prikolice pa nisam htio da zaj... novi traktor.
Bez ljutnje.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Procurilo ulje na prednjim reduktorima. Šta je uzrok tome
 

Prilozi

  • ZETOR SEMERING.jpg
    ZETOR SEMERING.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 129

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,858
Probaj dotegnuti kotač na onoj matici sa vanjske strane ako se kotač klima. Meni je tak ljetos bilo. Nakon dotezanja prestalo curiti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,858
Pa da. Ali prvo vidi dali se klima ako ne onda češ znati zašto curi kad raskopaš. Ili se neka trava podvukla pod semering ili je oštećen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh