• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Špena u magnetu koji nije očišćen nikad kak je i traktora, naštopan tolko da je cijelu mrežicu potrgalo... od tog je i pumpa dobila.. Radio je hidraulik savršeno i sve.. ali nije mogao dignuti nazad kipu na 4 tonki, nisam mogao 2m3 šljunka iskipati nazad
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Nakon što smo sastavili motor sa ostatkom traktora cuje se neko škripanje.. Mijenjali smo zupčanik zamajca i lamelu i sve vratili nazad i sad pri manjem gasu i kad se traktor gasi čuje se neko skripanje, po meni u području korpe.

Jel zna netko u cemu bi mogao biti problem? Traktor je Zetor 3511..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Samo vijenac i lamelu, obje lamele?
Ležaj u zamajcu dobar?
Potisni nije prešpanat?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Zupčanik zamajca i vučnu lamelu. Potisni drže dva federa tako da mislim da nije prespanat, original federi su gore. I stavili smo novu spojnicku i osovinu do nje na gornjem snopu zupčanika, ako to sta znači. A za lezaj, e to ne bih znao..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Kaže jedan serviser da se to čuju igličasti ležajevi na spojnickoj i da kad se traktor zagrije da će se to prestati čuti. Ovaj tjedan ide malo pod malcer :).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Potisni vračaju opruge, ali do onde dokle je naštelano.

Skini bočni poklopac pa probaj rukom vrteti motor i baciti oko i uho u unutrašnjost da probaš utvrditi odakle zvukovi dolaze.

Ona priča sa pripasivanjem ležajeva mi ne drži vodu jer kad se iglice pripašu onda su osovine gotove.
Ušaltaj u brzinu i uključi kardan pa onda slušaj ima li kakvih zvukova pri stisnutom kvačilu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Meni na imt-u se čuje škripanje kad stisnem kvačilo ali to je oduvijek. Kad ugasim pa kad se zadnji trenutak motor njiše, tada se čuje najviše.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Opet mi se pojavio problem na zetoru sa alternatorom. Opet se pocela paliti lampica od akumulatora i to tinja pomalo pa nekad pojaca pa smanji i sve tako. Prosli put rijesen problem zamjenom rotora i ubacivanje nekog od skode i kroz par mjeseci evo opet isti simptomi. Prekida u instalaciji koliko mi se cini nema. Sta bi mu moglo bit ?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Promjeni majstora koji ti ga je slagao i stavi drugi, idealno ako ti paše od nekog auta.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@vucko ma nesto je sklopio od 2 valjda jedan tako mi je otac barem reko :/
@zeljko ta pobudna dioda jel se to da zamijenit? to je ona sijalica koja blinka?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
A most je u alternatoru, da kolega nebu na prednjem trapu tražil

 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Hvala kolegi Muhi na slici prvo sam pomislio na prednji mosta hahahahah ipak sam ja medicinske struke pa nije ni cudo. Nego jel to tesko popravit sam? i sta je majstor mijenjo prosli put ako se to opet javilo. Jel moguce da su opet te diode otisle?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Super slike :). Daj mi reci kakav je potrošač u odnosu na proxime? Jer vidim da u onoj firmi imaju i proxime i forterre i kakav je odnos snage i potrošnje?
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
526
Tako je, imaju 4 proxime i ovu forterru, forterra potroši malo više, ali to su jako male razlike, jači je dosta od proxime kad treba nešto povući, ali u potrošnji su razlike minimalne. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Pa motori su im u osnovi isti. Razlika je u tome kaj Forterra ima jaču getribu i zadnji most, pa je dulja i teža.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Motori su isti samo što forterre imaju direktno ubrizgavanje, a proxime 70-80-90 KS ne..
 

Najnoviji postovi

Na vrh