• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Pazi si kod kupnje, neke firme smatraju i 2S kategoriju isto kao i 2. kategoriju.
A razlika je ogromna, nemožeš ni zamisliti koliko ogromna!!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Znam, čuo sam se sa kolegom Belcom, kaže da je njemu Jakopic poslao cat 2S pod cat 2.. Ipak ću uzeti u Profi Agraru i gotovo :).
 

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Jesi riješio šta ?
Ima kakvih slika ?
I ja sam se zagrijao za postavljanje brzog kopčanja...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Jesam, zavarili smo obično kućište kugle sa kuglom za polugu.. Cca 100kn. Veli cale na zimu idu brze kopče gore.

Uglavnom htio sam uzeti kod Jakopica, 720 kn s pdv-om je jedna kopča, CBM kat 2.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Moj 35-tak na današnji dan:
a2314076fbb1489a3d4ed97e13801102.jpg
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
picture.php
znači imam ovoga zetora i sve je radilo dobro do prije 2 godine kad je počel gubit snagu odjednom je postal sllabiji nego prije dok je hladan ide ali nije to to i dolazili su majstori i slagali sve generalka je radjena i dalje nejde i onda je došo majstor iz vrbovca i rekel da bošpumpa nevalja i dali smo ju na reparaciju i opet isto i 4 puta smo ju vozili po hrv i bila je u češkoj i opet isto nisu mogli nač greške i onda smo ju slali negde u istru i promjenili su nešto nisu htjeli napisat niti reč i sad je malo bolje ali to nije to pa jel možda još netko imamo takav problem pa da mi kaže?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Da ti se nije turbina poderala pa ga sad ona tusi? Imam istu seriju samo slabiju 10 KS
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pa sve ostalo je odradjeno nanova i nije nista pomoglo. Jedino je ostala turbina a ona je ta koja povecava snagu tom motoru. Bez nje je on 75 KS. Ona je ta koja tom traktoru daje snagu 95 KS i ostrinu na gasu. Mislim da je ona :icon_e_confused:
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Pa da i kazemo da pogleda samo turbinu nemora raskopat al nece pa da pa plug sam 2013 na jesen vuko 1 brza i power 2,3 sad 2 spora jedva 3 i power nesmem ni slucajno dat znaci jesen 2013 je odradil i na ralici je sve pocelo da kuzis al dok je hladan ide bolje nego kad se malo zagrije
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Probajte po nekoj logici skinut turbinu i probaj onda. Trebalo bi bit ogromne razlike u vuci ako je ispravna. Cujel se ona da zviždi? On mora kidat u oranju u prvoj i to jos bolje od mog.
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Ona zviždi budem poslje snimio buds cul sad kad su zadnje šerafali po bospumpi mjenjali su nutra sve sad ide malo bolje ali nije to to pa prikolicu tehnostroj 4,5 t praznu u breg nagib 40% nejde 2 brzoj sa powerom na 2
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A da ti možda ne cvika kaj u getribi oko powera pa ga guši, mada ja isto sumnjam na turbinu, ali ako se razletjela onda bi i ulje gutal nenormalno, jel samo pumpa bila na servisu ili su i dizne pregledane? Možda koja dizna piša pa tu gubi snagu!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Ne poznam taj model, no nekoliko općenitih pitanja:
- postiže li bez tereta, na mjestu, motor nazivne okretaje? Kak dojde do njih: tromo ili živahno? Dimi li crno pri dodavanju gasa?
- dimi li motor crno dok se "muči" pod teretom? Ako da, onda znači da nema zraka. Pogledati i izjeriti tlak prednabijanja. Kakav je filter zraka?
- ako nema snage i ne dimi, pogledati da ga ne limitira membrana na boš pumpi (ak ju ima, a trebal bi)? Ta je povezana nekim crijevom s usisnom granom, i na tom mjestu se može mjeriti tlak prednabijanja.
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
70
jeste mijenjali zracni i filter goriva?pretresli rezervoar i dovod goriva-crijeva-ovo su neke banalne stvari ali se nekad covjek ne sjeti to odraditi ili majstor uvijek podmece ono na cemu moze dobro zaraditi iako nije siguran da je to to
 

kruno1601

Član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
91
Membrane i dizne su nive nutra ali i lajtung jedan stalno trga ove god 2 a prosle sam samo u zimskoj sluzbi 4 menjal i stalno isti puca a dimi dimi normalno malo al zo od ovek tak

A filter zraka je mjenjan prije sezone na prolječe a filter goriva smo mjenjali prosli tjedan smo opet serafali i dovod ima normalan

A na mjestu kad mu nabijes gas dobi odma ali cim krenes odma gubi snagu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nisam znao da postoji i Major 60...
Malo da su ljepše složili unutrašnjost kabine,bio bi skroz ok...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Zetor 3320 s vanjskom pumpom hidraulike... a i općenito svi te serije... ja nemogu vjerovati kako su glupi česi izveli onu cijev što ide od pumpe sa motora prek cjele dužine traktora do ispod diferencijala... Mjenjao sam te 3 gume neki dan na dotičnom traktoru.. cijev kao cijev je dosta labava sa slabim spojevima (3 gume dužine 9 cm sa svake strane cijevi drži po 3 cm max, s tim da je jedan kraj cijevi s utorom tak da šelna nemože ispasti, a drugi komad ravan da ispadne naravno).. Sad... neznajući da za izmjenu tih guma mora ići ulje iz mjenjača van, čim sam prvu otpojio, začas je nalijalo kantu koju sam imao pri ruci... onda sam došao na ideju... tak sve labavo i nikakvo, i nedaj bože nasjesti negdje na nešta u polju, to ak se rastavi, ulje je za tren oka vani.... drek baš..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zetorboy kad ce kakve slike nove zvijerke ili cemo nakon sredivanja ju vidit:^)::^):
 

Najnoviji postovi

Na vrh