• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Nije stigao još kod mene.. dok gazda nenađe sebi nešta ovaj nebu van još. al ugl.. riješeno je sve.. polako :eek:: ja sam pripremam još ono šta fali hehe
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
To se i meni desilo,baš je nasjeo na grudu u oranju,ali hvala bogupa nije sve iscurilo nego je samo počelo kapati,to su na mjenjaču trebali stavit nekakav ventil da se to može zatvorit u slučaju potrebe.


Meni je to bilo po zimi,i dok sam ulje ispustio i nalio prošla cijela vječnost jer je bilo jako gusto:icon_razz:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Kruno, ja sam imao na meganeu problem gdje mi je malo puštao zrak na cijevi što ide od intercoolera prema usisnoj grani. Još je veći štos taj što kad daješ na mjestu gas turbina ne daje veliki pritisak nego kad je motor opterećen tako da ja nisam ništa mogao vidjeti. S vremenom je rupa došla veća pa ne počeo i siktati a do tada se samo osjetio gubitak snage. Tek kad sam se sjetio na mjestu davati gas i istovremeno držati ga na kvačilu u velikoj brzini smo mogli ustanoviti gdje pušta zrak. To smo radili u nekoliko kratkih pokušaja i odmah je kvačilo malo prismrdjelo ali bar smo našli uzrok i sad ide normalno.

Poslano sa mog MG481 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Gledam po njuškalu malo.... pa neznam, to svi poludili s cijenama, 6340/7340 s cijenom prek 100 000 kn s prosječno 5-6000 sati.... ovi 6245/7245 i slični po 11, 12 13 000..čini mi se da je cijena tih polovnjaka porasla opet, al šta je zanimljivo da skoro za iste novce dođe i major iste konjaže i manje radnih sati.. i mlađi naravno...
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Gledam jutros sat i smanjivam ručni gas i primjetim da se izgleda radni sati ne vrte , baš sam upamtio koliko je bilo prije par dana.
Gdje je došlo do zastoja.:(angel):
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Momci jedno pitanjce..Zetor 7340 2004g. 2000 radnih sati, prednji utovarivač strojometal..ovak..dok je zeko hladan.. hidraulik i utovarivač rade normalno..dok se zgrije na radnu temp. bez gasa ja nemrem dić plugove okretače nit ih rotirat, ni utovarivač nema snage za dizat bale a ne stajnjak...bez 2/3 gasa ništa..jel ko imo takve simptome?

riješen problem...izmjenjen filter hidraulike.. očiščen magnet i stavljeno novo sito ispred pumpe zbog probijanja starog te nova 70 litarska pumpa...a glavni krivac otkazivanju pumpe je krivo tvornički spojen utovarivač..bio je spojen na kiper ventile odozada a tamo nesmije bit..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Na Zetoru, s unutarnjom hidraulikom, i nemaš gdje drugdje.
Na ovima s pumpom na motoru, "presječe" se linija između pumpe i hidraulike, te se provede kroz razvodnik utovarivača (koji naravno mora imati P, PB i T priključke.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Na Zetoru, s unutarnjom hidraulikom, i nemaš gdje drugdje.

Ima ZJ , na poklopcu (nosaču pumpe) ima nekavi ventil od kojeg možeš dobiti pritisak za potrošaće mimo crne kutije 6245 za talijansko tržište su neki imali to orginal ugrađeno .(jedan takav ima moj rođak ).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Željko, govorimo standardnom Zetoru i mogućnostima, a ne o izvanserijskim doradama za kakve većina nije ni čula.
Ak se može na IMT-ju, onda valjda može svagdje:)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,279
Z6245
ddf6c0192295a6a0ad96fde9fea51a78.jpg


bb1909a6ba8e70596a12094327cc3d8b.jpg


Cijeli dan sam na ovom gasu silirao :)
36f4481bcdb70f138b70b3e4b5582cc8.jpg


ad642efec5848e8657a1ef50f65e5004.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Na mom 6340 prvi hidraulik dela preko kiper ventila nazad.. u orginalu... tak da mi to baš ne drži vodu nekak.....180 bara je pritisak u priključnici, to mora raditi. Kvar pumpe je vjerojatno uzrokovalo neodržavanje, pogotovo magneta i filtera.. Imao sam skoro sličan problem s pumpom.. i našao uzrok.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Hvala ZJ.. Točno kako je on i napisao..raspolovili smo tok ulja posle pumpe..i odmah smo poslije pumpe spojili crijevo od razvodnika a sa razvodnika spojili crijevo da ode nazad dalje na cijev hidraulike..samo mi još treba komad crijeva da se višak ulja od utovarivača vrati u getribu..problem mi je nastal kod redukcije koju moram zašarafit gdje ide mjerač ulja..tu je neki lijevi navoj i takvu redukciju nitko nema pa sam jučer bil u radinost bjelovar da mi napravi redukciju s takvim navojem..
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Na mom 6340 prvi hidraulik dela preko kiper ventila nazad.. u orginalu... tak da mi to baš ne drži vodu nekak.....180 bara je pritisak u priključnici, to mora raditi. Kvar pumpe je vjerojatno uzrokovalo neodržavanje, pogotovo magneta i filtera.. Imao sam skoro sličan problem s pumpom.. i našao uzrok.

I što je bio uzrok?
 

Najnoviji postovi

Na vrh