• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Nemaš brige, nije to ništ posebno.
Pogledaj u kakvom su stanju cilindar i klipnjača i ako nemaju dubokih risova nema brige. Te gumice ne vjerujem da koštaju više od 100 kuna i isplati se probati.

Ne vjerujem da je cilindar tak spisan da ga brtvila nebi zabrtvila, a ako i je popravljal ga nebu niko jer je jeftinije napraviti novog.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Eto vidiš, tu je barem 50 ako ne i koju kunu više.
16 kuna i vredi hihihi
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Bome, cjeli cilinder od 1600-2000 kn... u češkoj sam našao nekoliko linkova.. Ovaj se bude dao debelo popravljati :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možeš spojiti povrat u rezervoar ulja sa običnim crijevom dok ne počne znatnije propadati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Vozit novi malčer 70 km po cesti na prvom kraju, nije za izvoditi nikakve krparije i egzibicije, jbg.. ai to je neizvedivo.

Kakva je sad razlika, ajmo reć u ovom mom slučaju, da su dvoradni ili jednoradni cilindri gore?
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jednoradni je jeftiniji a može brtviti samo klipnjača dok dvoradni može biti jednoradni .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Obični, jednoradni (plunger) cilindri nemaju klipa, već samo klipnjaču. Mogu raditi samo na izvlačenje, tj. kad im se puni komora, guraju klipnjaču van. Imaju samo jedan priključak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Takav cilindar koji nema klipa možeš napraviti od prve hrđave cijevi koja ti dođe pod ruku.
Ta novotarija je izmišljena radi uštede i kvalitete je nula u odnosu na cilindar s klipom.

Koji bi bil hrvatski prevod za riječ (neznam ju ni napisati pa moram kopirati) plunger?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Plunger = izbijač. U doslovnom prijevodu: gurajući cilindri

Prednost im je jednostavnost i cijena. Gdje netreba dvoradni, to je sasvim dobro rješenje.
Uostalom, svi kiper cilindri, uključivo i teleskopske, su po svojoj konstrukciji jednoradni (plunger) cilindri.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Možeš spojiti povrat u rezervoar ulja sa običnim crijevom dok ne počne znatnije propadati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Bez brige, i tak bu još godinama vozilo slineči.

Vozit novi malčer 70 km po cesti na prvom kraju, nije za izvoditi nikakve krparije i egzibicije, jbg.. ai to je neizvedivo.
Nisu to nikakve krparije. Tlak koji drži priključak u zraku nije u tom dodatnom crijevu
Plunger = izbijač. U doslovnom prijevodu: gurajući cilindri

Prednost im je jednostavnost i cijena. Gdje netreba dvoradni, to je sasvim dobro rješenje.
Uostalom, svi kiper cilindri, uključivo i teleskopske, su po svojoj konstrukciji jednoradni (plunger) cilindri.
Nemam riječi, ko ga izmisli ....:=:)
Ja bum radije koristil naš Hrvatski naziv (a tak su me i učili) da se to zove jednoradni cilindar nego nekakve strane nazive koje se neda prevesti na moj jezik.
Izbijač cilindar, kak da dvoradni ne izbija :icon_rofl:

A kak vele dvoradni?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Nabijač- izbijač :icon_rofl:

Prevoditelj prevodi plunger u klip.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Kak nije problem.. kad moram crijevo vuč s prvog cilindra do poda do mjenjača da to ulje vrati nazad. ili da zavežem kanticu naprijed :D:
I dok to cijevo složim, opet bude koštalo kolko i gumice za reparaciju, koje opet moram kupiti

Ovak, hubzin djelova nema, ima u Kiršu koju kn manje od 100 dođe orginalni set za reparaturu, ali postoji problem što ima nekoliko tipova cilindera, pa dok svoj ne rastavim, drek znam kaj budem kupio
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Budem prvo probao sam složiti. To je zadnje kaj budem tamo išao, mislim financijski.. .. za promjenu gumica cilinedra na pronarici, uzeo je 1800 kn, nije malo jbg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Kak nije problem.. kad moram crijevo vuč s prvog cilindra do poda do mjenjača da to ulje vrati nazad. ili da zavežem kanticu naprijed :D:
I dok to cijevo složim, opet bude koštalo kolko i gumice za reparaciju, koje opet moram kupiti

Ovak, hubzin djelova nema, ima u Kiršu koju kn manje od 100 dođe orginalni set za reparaturu, ali postoji problem što ima nekoliko tipova cilindera, pa dok svoj ne rastavim, drek znam kaj budem kupio

Tih problema oko financija ima ali problema oko pada prikljućka nema, to sam htel reči.

Žalosno je da Kirš kao uvoznik nezna po broju šasije kaj je na taj traktor ugrađeno ili da po promjeru cilindra nezna koje gumice idu unutra.
Probaj u Zelini kod Čegeca, možda je koji pametniji trgovac za pultom.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ma pitanje kaj su i oni ugrađivali tad kad se traktor sklapao. Većina zetora koju sam ja imao prilike viditi, govorim ko moj i linija iza, nijedan nije identičan drugome.
Cilnder mi je potreban samo prilikom podizanja i spuštanja, sve dalje kaj teglim na selo, osiguravam klinovima na hidraulici, i tak šibam. Kaj znaš de šta može popustiti na crijevima, i eto ti začas sranje.. šta razbiješ stroj, prvi kraj, i još razbiješ nekog..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Ja nemam za sada zamjerki na njih mada mi je zadnji put propuštalo, klip je oštečen,ali prihvatio je ponovo i sredio ga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh