• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Budem prvo probao sam složiti. To je zadnje kaj budem tamo išao, mislim financijski.. .. za promjenu gumica cilinedra na pronarici, uzeo je 1800 kn, nije malo jbg
Nemreš uzeti taj cilindar kao mjeru. Ovisi koliko svijeća ima, kaj je trebalo raditi ...
Ovo je klasični cilindar s jednim brtvilom i pokojim O-ringom i to nesmije koštati više od 200 kuna da ga neko brtvi.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Rasturio sam cilinder.. i na samom kraju došao do problema, jel neznam sad kak maticu odvrnuti van. Na njoj ima zarez i neki utor, to je poklopljeno, a ni navoj se nevidi uopće.. kak to razvalit sad?
Na prvi pogled mi se čini sve ok, samo je unutra bilo dosta taloga u obliku šmrklja s sitnim komadićima špene
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
U taj zarez je zatučen vrh matice koji je limeni i sakriva navoj. To je osigurać da se ne odšarafi.
Odvini šarafcigerom ili tankim sjekačem i odpusti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Odvrnul sam s one strane di je kugla, bio jedan heft mali, koji sam naravno otkinuo, ali šipka ne izlazi do kraja ionak...
E ovak sad...Prva slika, tu kaj sam označio crvenom strelicom, tu je nešta uvidu oringa, iako mi baš i ne liči na to jel je više u trokut nekak...
Druga slika: tu unutra ima isto kao nekakva manđeta, oring ili kaj ja znam, to nisam još izvadio.. to je ajmo reć druga stavka.. ovo kaj je plavom strelicom, to je bilo nekaj al se rasipalo, znači br 3..
3 slika, ima oring di je crvena strelica, a ovo sa zelenom strelicom su kao nekakva 2 limića u polukrugu nagurana u taj dio kam klip prolazi.. sad neznam dal se i oni mjenjai sad ili ne.
4 stvari sam skužio, a u setu ima 5.. neznam dal je sad 5 stvar ta šta ide s vanjske strane cilindra na sami navoj, između čahure i kontra matice vani
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Slika 1. To bjelo kaj je bilo gore su tefloni i služe za vođenje, a crno je brtvilo i nije nužno da bude u obliku O-ringa. Ovisno o izgledu mu je valjda i naziv, a dolazi u kombinaciji s teflonima.

Slika 2. Unutra je brtvilo koje je najvjerojatnije u V (slično semeringu ali bez opruge) ili O-ring, vidiš kad izvadiš.
Ono kaj fali gore na vrhu je brisač koji sprečava ulaz prašine, vode ..... i to mu je jedina funkcija.

Slka 3. To gore ne vjerujem da su limiči, prije da je isto teflon koji služi za vođenje ali je možda pukel popola, a možda je i iz dva dijela jer je poprilično mali.

O kojoj petoj stvari pričaš neznam.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ma gledam to po kataloškom broju, negdje ima 5 stvari u setu, negdje 4.. Neznam kaj to peto je, a problem je kaj sad to moram spakirat pa slat za kirš da mi pošalju nazad to kaj trebam. Muhač, to kaj si ti onda naveo, to su 4 stavke koje trebaju, a po meni je to isto tak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Nekad su cilindri na maticama (glavama) imali komadič plastike koji je služil da se glava nebi otpustila, možda je tak i tu.

Nego, ovaj dio označen strelicom nisi skidal?
Mislim da bi i ispod njega moral biti O-ring pa je to možda taj peti element.

attachment.php
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Nisam skidao, ali evo sad gledam po shemi cilindra, izgleda da i dolje ima, tak kak god okrenem, budem morao i maticu skidat dolje. Rastavio sam tak šta sam kuglu odšerafio dolje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
A znal sam ja kak si se ti snašel a ja ti nisam htel davati taj predlog baš radi tog O-ringa.

Ne kužim za kaj bi im slal, dovoljno je izmjeriti pa po dimenzijama pošalju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Mala je vjerojatnost da cilindar propušta radi tog O-ringa.
Ali i to se može dogoditi ak je isti bil otećen pri montaži.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ovaj nije ni propuštal, samo se znojil :(giggle):

Šalim se, ali kad je več širom i znamo da bi tu trebal biti (jedino ako brtvi na konus) najbolje zamjeniti ga da nas nebi poslije kopkalo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nekad su cilindri na maticama (glavama) imali komadič plastike koji je služil da se glava nebi otpustila, možda je tak i tu.

Nego, ovaj dio označen strelicom nisi skidal?
Mislim da bi i ispod njega moral biti O-ring pa je to možda taj peti element.

attachment.php
a kaj ovdje ima osim željeza ..s tog djela je sve skinuto ? ..trba ga prešmirglati s 200 nadalje ovisno jel ručno ili srojno

PS:citiram tvoj post radi slike
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Slažem se, klip treba pošmirglati.
Sve je skinuto osim samog klipa.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
To bum sutra.. Naručio sam gumice, ipak imaju 2 modela, sa setom od 5 i 7 komada.. Ja sam nabrojio 4, sutra rastvaram i 5-og :D: 38 kn su gumice iz orginala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Gledaj da oštetiš klipnjaču kad buš maticu otpuštal.
Stavi barem drvene pakne u škripac.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Veći problem bude dok onaj lim razvalim gore da mogu početi otpuštati to. Pada mi na pamet, da to ni nediram uopće, probam složiti bez raskapanja tog dijela
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Pa ne treba cijeli lim, samo onaj zatučeni dio malo odvinuti.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Gledaj da oštetiš klipnjaču kad buš maticu otpuštal.
Stavi barem drvene pakne u škripac.

Mislio sam da treba pazit da ne ošteti klipnjaču:icon_surprised:
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Na zetoru 4340 se prednja vuča,ako je ručica u isključenom položaju,sama uključuje i isključuje,ako je u položaju uključeno onda je stalno uključena,šta bi mogao biti uzrok?
 

Najnoviji postovi

Na vrh