• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Mislim da je netko rekao da pritisak na kip ventilu treba biti oko 180bara.

Pumpa je vjerojatno dobila po fenjeru. Kod mene je slična situacija, kad se traktor dobro zagrije, hidraulik slabo diže na leru, a čim dam malo gasa diže normalno. S tim da mi kip radi normalno, kod tebe će biti da je još gore stanje...

Kod mene je pumpa u pitanju jer kada sam mijenjao ulje u getribi bilo je smeća unutra. I na magnetu i u situ je bilo puno kojekakvog smeća, toliko da je dio vjerojatno došao i do pumpe.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega zetorr jesi ti promijenio kartonski uložak samo?
Ima dolje pokraj pumpe čašica koja se odvrne i u njoj je mrežica i debeli magnet,to je tik do pumpe odispod traktora.
Za čiščenje tog magneta i mrežice netreba ulje ispuštat.
Pumpe imaš poljske 800-900kn i češke 1200-1300kn.
Češke pumpe kao orginal se vode imaju tiši rad od poljske zamjenske.
Ali u suštini rade dobro i jedna i druga.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,510
Filter pumpe je nov stavljen, a sigurnosni ventil šta sa njim? Jel ispod njega nešto podpadne il ga treba pritegnut? A koliki pritisak treba bit na kiper ventilu?
Koji filter, gornji ili donji koji je baš na pumpi?
Sigurnosni obično razbije dosjed, da se popraviti ali ne možeš ga na pamet stegnuti. Treba ga prepumpati da se vidi na kojem tlaku otvara, a to je cca. 175 bara.
Novi sigurnjak košta skoro kak i zamjenska pumpa tak da ga svaka treba probati poraviti.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Mrežica i filter su novi, a na magnetu nije bilo smeća. Jel može kocka imati kakve veze sa tim? Sigurnjak treba nositi kod hidrauličara nekog ili? jer nemamo sa čim isprobat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,510
Po mome razvodnik teško jer simptomi (vruče -hladno) upučuju na pumpu, ali za svaki slučaj izmjeri pritisak.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ajoj, koji spektakl danas :D:
Prva slika, ujedno i problem.. tu plavom sterlicom kapa ulje.. dali se taj vrag da reparirat ili gas po novi? Imam več duže problem sa kočnicama, na prvi stisak pedale blokiraju kotači, na drugi stane ajde.. Vjerujem da je kapanje ulja uzrok tome...
Slika 2 :D: Unatoč kemijanju cilindra doma u garaži, rezulitralo neuspjehom, zato šta u jebenom sk nemožeš kupiti odzračni vijak i običan o-ring.. pa sam sve spakovao i majstoru da reši.. iako i tu pitanje šta bude...
Slika 3.. štelanje kočnica, prije nego sam otkrio problem sa prve slike, tak da je to odgođeno :D:
Slika 4.. vrisnuo mi je prekidač na pedali, tzv 5 minutnog kvačila..
Posao za cijeli tjedan.. još kaj je najjače, kaj ove godine i neradim ništa a opet sranja :D:
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovaj 5 cilindar sa prve slike skini i repariraj sam.
Nije nikakav problem.
Kupiš 3 ili 4 oringa,dobro počisti i kupi novo uka 4 tekucinu za kočnice.
Samo pazi da ti ne pukne metalni lajtung kad bus otsaragljival.
A ako pukne imaju novi za kupiti.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Unutra nema nis osim klipića aluminijskog na kojem je gumica i neki modeli imaju oprugu i to je to a novi ispod 180-200kn nema a negdje i skuplje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam na zetoru mjenjao prijatelju o ring upravo na tom cilindru o ring i mislim da još drži.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma nema kaj ne biti dobro,samo ga treba dobro oprati i očistiti iznutra od taloga i hrđe a gumice su oko 15-20kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Koji filter, gornji ili donji koji je baš na pumpi

Ima dolje pokraj pumpe čašica koja se odvrne i u njoj je mrežica i debeli magnet,to je tik do pumpe odispod traktora.
Za čiščenje tog magneta i mrežice netreba ulje ispuštat.

Imate koju sliku?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj te zanima,ja sam slike tih filtera stavljal tu u temu,i pumpe...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Di se nalazi taj filter na pumpi? Tome se pristupa negdje odispod,ili je to onaj ispod sica?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na tvom je ko na mom odispod pokraj pumpe,matica je i veliki okrugli rub sa zubičima oko te velike matice,odvrnes to i spustiš prema dole,iscurit če oko 1.5dcl ulja van,pa si ispod deni krpu ili kartona.
Jedino ako imas vanjsku pumpu hidraulike onda bi trebal biti kod pumpe vanjske.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ma nema kaj ne biti dobro,samo ga treba dobro oprati i očistiti iznutra od taloga i hrđe a gumice su oko 15-20kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Jesu gumice namjenske u setu za to baš ili uzimaš u rifuzi?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
oficir- budem sutra pogledal to,nisam ni znao da se i tu čisti!
Nemam vanjsku pumpu,to imaju zadnje serije od 1994. na dalje...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Taj magnet ak se nečisti, zajebe i pumpu i instalaciju, i cilindre i sve... Pričali ste o novoj pumpi i ventilu pritiska, lani sam mjenjao, pumpa 900 i ventil 400 ali orginalni dio, zamjenski je oko 200-njak kn bio, ali ga nije bilo na stanju
 

Najnoviji postovi

Na vrh