• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zetorboy gumice se kupuju po komadu namjenske koje zelis mijenjati,naravno sve tri ili 4 promijeniš.
Ja sam i klip mjenjal jer je moj bil nagrižen i ostrugan.
Klipič je oko 50-60kn.
Ali prvo izvadi sve van i očisti da vidiš stvarno stanje klipića,a cilindar malo pobrusi finim vodobrusnim kak je kolega julkaci rekel.
Ja sam pumpu mjenjal i kupil sam češku za 1200kn ali moja je unutarnja a na tvom je vani na motoru i sigurnosni je kraj pumpe i mislim da mi je rekel prodavač da je oko 700kn.

Gogo ako ti mrežica ne ispadne van sa magnetom koji je na toj čašici s prstima ga isčeprkaj van i dobro sve operi i ispuši.
Ako je ta metalna mrežica di napukla obavezno kupi novu.
A jesi kad mijenjao kartonski uližak u čaši, za hidraulično ulje,nalazi se odma pokraj filtera ulja motora s desne strane motora?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Budem se pozabavil s tim ovih dana... Promijenio sam papirnati uložak čim sam kupio traktor. A moram i komplet ulje promijenit. Jel može transhidrol 85 da bude ko u Proximi,i koliko ga otprilike ide,30 litara?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Jok, pumpa je ispod diferencijla, nije vanjska. I sito sam mjenjao na magnetu, 100-njak kn.. dok ovo za vanjsku pumpu dođe oko 400 :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Do maximuma ide točno 32l bez prednje vuče.
34L sa prednjom vučom.
Može i transhidrol85 ali je dosta skuplji od hipenola90.
Ali daj dobro provjeri koje ti je u proximi,da nije hipenol?
Trebalo bi pitati u kirši koje ulje mečeju u zetore novije proizvodnje.

Zetorboy di si nasel orginalnu pumpu i sigurnjak tak jeftino?
Ja sam mislil da tvoj ima vanjsku pumpu,koja je godina?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Sigurnjak je iz orginala, pumpa je poljska, Hilmet ili tak nešta. Poljostroj
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Transhidrol je unutra,ja sam ga mijenjao. Jedni kažu da ide on,drugi kažu da ide hipenol,ja sam se odlučio za trans. Ide ga 70 litara,ali se sad puno ljepše šalta. Zato bih sad stavio trans i u 6211, da se ne miješaju...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam kaj da ti velim,ja sam imal i trans i hipenol i isto je bilo samo mi se sada sa hipenolom lakše i mekše šalta.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Za ljubitelje Zetora:
Zetor osvaja svjetski rekord u Litvi

Zetor by Pininfarina (iz istog izvora):
Zetor3.jpg
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Dizajn osvaja ali meni je bitnija oprema

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Novi razvodnik.. novi kardan, novo ulje.. i 1500 pljas :( evo kaj sam natočil unutra, ono staro je ionak iscurilo van :D: Poštelao kočnice, sad stane kak novi :D:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Transhidrol je unutra,ja sam ga mijenjao. Jedni kažu da ide on,drugi kažu da ide hipenol,ja sam se odlučio za trans. Ide ga 70 litara,ali se sad puno ljepše šalta. Zato bih sad stavio trans i u 6211, da se ne miješaju...

Bez brige možeš staviti trans u 62.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma za tu starudiju je dobro i suncokretovo ulje,ali već kad toliko radi,nek mu bude... :)

Ovak izgleda 1400kn ulja u tačkama,plus 350 za filter,ali bar je mir 1000-1500 sati-

20mb image hosting

Nego,Muha,čuje mi se desni reduktor na 62,kaj bi to moglo biti? Čuje se kad se vozim u petoj,pa se traktor naginje lijevo-desno po grbavoj cesti,svaki put kad se nagne udesno,zatuli onako ko na Ursusu. Kad je cesta ravna,isto se čuje,ali puno tiše... Kotač nema lufta,ulje je friško i ima ga dosta...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Po simptomima negdje luft postoji.
Jesi dizal kotać pa onda probal luft?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zetorboy,kolko je koštal razvodnik (5cilindar)?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nisam,znam da je tako najsigurnije,ali nisam stigao ga dignuti u zrak,samo sam ga mrdao kad je traktor na tlu. Zapravo sam tek neki dan išao na malo duži put pa sam obratio pozornost otkud se točno zvuk čuje. Budem probao i to. Ako se kotač klima,kaj je prvo i najjednostavnije za probati napraviti? Tam dotegnuti na onom kao okruglom poklopcu s unutarnje strane reduktora?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Da, pod onim poklopcom kaj ga drže tri vijka ključ 17.
Malo ga je nezgodno izvaditi zbog onih limova koji drže španere, ali da se.
Unutra su kontra matice i između njih limeni osigurač.
Odvineš osigurač s prve, makneš prvu maticu i lim i stežeš da izgubiš luft. Kotač mora biti u zraku.
Nakon toga sastavljaš i osiguravaš obrnutim redosljedom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hvala! Znači,nije neki problem...
Samo mi još reci,jel pod taj okrugli poklopac ide kakvi dihtung? Ili diht masa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Ide plutena brtva, možeš i diht masom staru namazati ili od papira složiti pa opet podljepiti diht masom.
Novu plutenu ne mazati.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kužim. To mi je bitno,da ne raskopam sve,i da onda traktor stoji dok ja ne najdem nekaj s čim se to zadihta...
 
Na vrh