• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Druže MUHA, molio bih vas malo pojašnjenje, ako je moguće, nisam baš na ti sa mjenjačima, mada se nikada nisam ni zanimao za njih pa eto, od tud ne znanje i čuđenje k'o pura dreku.

Vidim da je taj utvrđivač nekakvih 35kn, znači nije nešto wow.

I ako nije neki problem za napravit sam, može koja smjernica kako to srediti.

Hvala unaprijed!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hmm preko 5000 kn za ulje i ruke? Ne vjerujem...al' ko zna možda i je.

Toliko je koštalo jednog mog kolegu.
Puno je tu posla oko rastavljanja i sastavljanja,naravno,ovisi o tome što se točno radi...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Druže MUHA, molio bih vas malo pojašnjenje, ako je moguće, nisam baš na ti sa mjenjačima, mada se nikada nisam ni zanimao za njih pa eto, od tud ne znanje i čuđenje k'o pura dreku.

Vidim da je taj utvrđivač nekakvih 35kn, znači nije nešto wow.

I ako nije neki problem za napravit sam, može koja smjernica kako to srediti.

Hvala unaprijed!
Imaš i za ursus, taj ti je 25kn. Dobar je taj za 35, ako letva nije potrošena bu držal dobro.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Toliko je koštalo jednog mog kolegu.
Puno je tu posla oko rastavljanja i sastavljanja,naravno,ovisi o tome što se točno radi...
500€ je većinom rad + ulje.. Iako to je kad getribu doneses na stol majstoru 500€, treba nju skinuti..
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ruke 350eur,i dijelovi 1000, ulje 100 i jos par sitnica ,au mjenjac sam sve sto je bilo i trun osteceno. mijenjao sve lezajeve, novi lamela potisna ploca sinhron 4i5 brzine i neke 3 osovine ,a stare dijelove prodao jednom trgovcu traktorima koji ce to kod tokara napravit da traje dok ne proda traktor pa da se nneko usreci
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Danas, nakon skoro 2 mj dok sam ispuhao prašinu i izmeo paučinu iz kabine :D: idem delat fuš, tj, razgrtat zemlju ralicom.. onda sam primjetio da mi pušta ulje na šupljem vijku na cilindru prve hidraulike.. stavim novu podlošku, curi i dalje.. malo bolje ja to pogledam, i skužim da je to nekakav vijak s nekakvim šugavim mesingom unutra i na tom mesingu flisa i curi.. e sad... zašto takav vijak gore, čemu mu je svrha i jel može proći običan šuplji umjesto njega.. slika u prilogu? Takvo što sam prvi put vidio danas
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
To nikad nisam skužio koji je koji...stisnut je kad su poluge gore, tj kao kad se kipa prikolicom, spuštanjem ručice, on se širi i poluge padaju dole
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
To je dvoradni cilindar po konstrukciji, spojen kao jednoradni na uvlačenje. Taj mesingani čep je filtar zraka. Ak kroz njega curi ulje, znači da puštaju brtveni prsteni na klipu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ma ok, ali jel na njega idu dva crijeva i jel ima funkciju gore i dole?
Naprimjer, gore (logićki) diže ralicu, a kad ju spustiš dali pritišće ralicu u zemlju (diže prve kotače u zrak)?


Edit, ZJ je upravo odgovoril ono na kaj sam ja sumnjal ali nisam bil siguran kakav je cilindat pa da ne lupim glupost.

Znači, to nije šuplji vijak več odzračnik i pošto na njega ide ulje van znači da je cilindar zrel za prebrtviti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
A je, na njemu je kak sam ga kupio, uvijek bio kao masni film na čepu di se raskapa

Ma ok, ali jel na njega idu dva crijeva i jel ima funkciju gore i dole?
Naprimjer, gore (logićki) diže ralicu, a kad ju spustiš dali pritišće ralicu u zemlju (diže prve kotače u zrak)?

Ne, jedno je crijevo, i to spojeno u doljnju zonu... ne odiže gore, kad dođe do prepreke tu stane
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Zetorboy, editiral sam prošli post pa si ga pročitaj.

Muha, Zetor nema dva crijeva.
Nemam pojma kak je na prednjem kraju, na zadnjem znaju biti dva po cilindru. Baš radi ovakvih problema.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Zgubil sam se :D: jedno je crijevo na svakom, ima jedan dovod od iza sa priklučnice, na prvoj konzoli je kocka, tj račva, i svaki ide na svoj cilindar, našerafljeno u donju zonu cilindra, a gore je taj čep
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Druže MUHA, molio bih vas malo pojašnjenje, ako je moguće, nisam baš na ti sa mjenjačima, mada se nikada nisam ni zanimao za njih pa eto, od tud ne znanje i čuđenje k'o pura dreku.

Vidim da je taj utvrđivač nekakvih 35kn, znači nije nešto wow.

I ako nije neki problem za napravit sam, može koja smjernica kako to srediti.

Hvala unaprijed!
Jednostavno, odšarafiš ga i staviš novog ali pošto novi nisu bog zna kaj izvadi onog od uključivanja kardana i zamjeni mu mjesta s ovim od 4-5
To su ti oni šarafi na poklopcu mjenjača (ključ 17, a odozgo imaju šarafič na ključ 13). Pet komada istih zašarafljenih jedan do drugog na stražnjem dijelu poklopca.

Zgubil sam se :D: jedno je crijevo na svakom, ima jedan dovod od iza sa priklučnice, na prvoj konzoli je kocka, tj račva, i svaki ide na svoj cilindar, našerafljeno u donju zonu cilindra, a gore je taj čep
To je to, jednosmjerni cilindar, a to gore je odzračnik da bi cilindar lakše disal.
Nevaljaju ti brtvila.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Uglavnom, složeni su kao jednoredni, gore diže, dolje sam pada i zreli je za remont.
P.s. princip afričke šljive, nakon upotrebe sam dolje padne [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Jel se to može u kučnoj radinosti reparirati? Ili treba hidrauličaru vozit?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ovisi kakvo ti je znanje. Ako je samo brtva propišala onda bi se dalo, ali ako je celindar dobil risove onda bi ga bilo dobro odvest hidrauličaru.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh