• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ROTEZ

Novi član
Tu od
5 Stu 2016
Poruka
4
U 5-toj brzini, ali to ti je približno.

U redu, hvala ZJ. Tako sam i pretspostavljano samo nisam bio siguran. ;)

Dali na tom traktoru imaš ručicu za biranje okretaje kardana.Mala ručica ispred sjedišta i more se okretat lijevo desno.Po izgledu sata trebao bi imati.

Sat je univerzalan,a ne znam dal postoji 52 sa neovisnom hiljadarkom okretaja,al moguće je...
ROTEZ- koji točno posao radiš?

Slika ovog sata nije iz mog Zetora 5211. Slika je skinuto s interneta, ali gotovo sam siguran da su skale na objema kazaljkama iste.
Nemam tu rućicu ispod sjedala, nema taj trakor neovisni pogon na 1000 okretaja u minuti kardana. Mogu jedino to preko brzina ostvarit.

Radim mali trofazni generator na kardan. :p Pa trebam podesiti okretaje tako da ne treba traktoru veliki gas zbog uštede goriva, jer generator treba jako malu snagu.
Pretpostavljam da je 1000-1200 okretaja motora i previše za generator od 2,2 kW. Što mislite o tome? On može to vrtjeti i s normalnim ler gasom (oko 800 okretaja motora), ali postoji onda drugi problem.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Di se to nalazi ima li kakva slika?
Nemam slike, ali dole z bočne strane kučišta volana imaš veliku maticu koja se da dotegnuti da se podese luftovi na volanu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
samo gldedaj da imaš puni hod ..jer je najviše poderano u sredini ..zapravo prije da od toga nikakve koristi
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pozdrav imam problem sa zetorom 5011 dakle u mjestu kad motam volan napravi pola kruga u prazno (kao da preskoči) i tek onda pocnu skretat kotaci...volan je mehanicki...u cemu je problem?
Problema može biti više kak je rekel Kavič šaraf na sponi kod kuplunga no to je jako rijetko možda ispala koja kuglica ležaj iznad puža moral budeš potražiti a večinom ide novi puž i glava . Za početak ispusti ulje i skini desni poklopac onda budeš našel problem .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,734
Nemam slike, ali dole z bočne strane kučišta volana imaš veliku maticu koja se da dotegnuti da se podese luftovi na volanu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk

Nema zetor maticu s kojom bi smanjil luft to ima ursus!
Skinut kolo volana i probat dotegnut ležaj, ali ako ima pola kruga lufta i veliš da kao preskače najvjerojatnije su se raširile limene vodilice na pužu pa su kuglice počele ispadat van
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemora ni to biti,možda se otpustila matica na rukavcu kaj izlazi iz kučišta puža.
Ili gore ispod volana koja matica koja napinje kruškasti ležaj.
Ti pužnici su cvrsti i vrlo kvalitetni.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,734
Može biti da se otpustil šaraf pa se štift izvadil iz glave puža.
Aha pogotovo ovi novi su kvalitetni niti mjesec dana nije zdržal,navoj je imal rupice koda su ga miši zglodali:icon_axe:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A da netko cima volan a da ti gledaš di stoji di se mrda a di škljoca?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Znaci nigdje nema lufta samo to na volanu kad ga pocnem motat kao da preskoci i tek onda dođe do tvrdoga i pocnu kotaci skretat
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak onda nema lufta,znači počneš motati i onda kvrcne i pocnu se kotači micati.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Nista ne kvrcne neko samo preskoci i tek onda dođe do tvrdoga i pocnu se micat kotaci
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa daj još provjeri na matici kod rukavca di izlazi iz kučista puža,ona se zna popustiti.
A to vidiš da se vratilo vrti a rukavac stoji.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nema zetor maticu s kojom bi smanjil luft to ima ursus!
Skinut kolo volana i probat dotegnut ležaj, ali ako ima pola kruga lufta i veliš da kao preskače najvjerojatnije su se raširile limene vodilice na pužu pa su kuglice počele ispadat van
To nisam znao, reko poštu su braća različitih očeva vjerojatno imaju neke sličnosti. Ja bi prvo posumnjao na puž i tu oko kućišta i odatle bi krenul sa rastavljanjem.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Pa daj još provjeri na matici kod rukavca di izlazi iz kučista puža,ona se zna popustiti.
A to vidiš da se vratilo vrti a rukavac stoji.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
U pravu si tamo ima lufta danas sam gledao tukavac stoji a vratilo se vrti...e sad stegnuo sam to ali jos uvjek ima lufta dali su tamo zubiči ili je kajla? Dali da raskapam to ili da tjeram dok ide?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Obavezno skini rukavac i provjeri kajlu,navoj na vratilu i samu maticu.
Ako je kajla samo pojeđena imaš sreče,ili navoj na matici,ali ako je vratilo u pitanju imaš j...ni belaj...
Rukavac nebu teško isčupati,pa provjeri stanje.



Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Nisam vadio van samo sam gledao i vidio da ima lufta,malo sam dotegnuo maticu i cini mi se kao da se smanjio luft
Ne znam dali cu moci to izvadit van posto imam češku kabinu
 

Najnoviji postovi

Na vrh