• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
@gogo
Samo priveži kabinu za građu izad nekako i onda se neće prevrniti bitno je samo da mu se ne promjeni težište. A ako je kabina uspravno gore neće se ni prevrniti.

Znam to jer sam ja tako skinio jedan reduktor i sve, onda kontra stranu. Skinio gumu i traktor se taman nagnio na mene dok sam gurao gumu iza njega i pritisnio me uz stupac xD Mislim sad je smiješno jer se taman nagnio malo i ubiti sam ja taj koji ga je zadržao da ne padne, onda sam zvao punca koji je pio kavu da donese neku gredicu da ga oslonimo na stupac. Onda smo ga digli sa dizalicom i podbacili panj ispod. Nismo ni razmišljali na to da ćemo ga debalansirati kada skinemo gumu sa strane gdje je još uvijek reduktor i da nema balansa jer smo samo stavili jedan panj na centar traktora za početak dok ne vidimo kako će ići dalje.

Nakraju smo ga privezali sa šlep sajlom za gredu od šupe i ajmo dalje šarafaj :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
On se ne prevrče otraga već napred na centralnom. Samo je dojam da je otraga jer se tam naginje.
Tu ga treba pod kajlati i nema da mrdne.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Nagurali smo lajtung,bilo je jednostavnije nego što sam mislio,i nije trebalo ništa šarafiti... Više manje je sve na hrpi,samo da stane na svoje noge (kotače) pa da vidimo jel rabota uspjela! :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Kawasaki dok su bile nove 5211 su koštali tada od 11000DEM-15000DEDM.
I stvarno je glupo da danas traže više od cijene novog u to vrijeme.
5211 Nebi smio koštat više od 4-5000€.
A o imt-u nebi pisal kolko koji vrijedi,jer bi se neki uvrijedili.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Da al gledaj ti sad da je 96.te novi 3320 koštao 28000 dem, 6340 s pvh ko moj 50 i nešta tisuća... a baka je u to vrijeme kupila stan u širem centru Siska za 22000 dem... nije ni to bilo tad jeftino kak svi misle.. I danas ti je omjer isti, kolko major sad dođe, 30 i nešta tisuća, to ti je opet vrijednost prosječnog stana u sisku, jbg :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Je ali tvoj je kupljen za vrijeme Tuđmana i Šuška a moj i večina u kraju za vrijeme Tita i Jovanke...
Pa mislim da se vrijednost marke malo promijenila ali bilo po zagrebu,i nekim sajmovima super cijena zetora,ursusa i štorkana i deutza,dok je imt bil i dalje sa istom cijenom kao i na početku.
Recimo 87god. imt 539 s kabinom je koštal 9400DEM...
A zetor duplo veči i teži i jači oko 11-13000DEM ovisno o opremi.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Zetor 7245 stavljen novi termostat , hladnjak izvana čist , vrlo brzo prelazi temperaturu preko 90* , šta bi još valjalo poduzeti, netko je spominjao plastični propeler.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kada bi sa svjetiljkom svijetio kroz hladnjak dal bi se vidjelo sa druge strane?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,484
Propeler sa više pera, ali prvo skinut crijeva od vode sa hladnjaka i dolijevanjem provjeriti protočnost hladnjaka.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kaj imaš unutra, vodu ili antifriz? Ako je voda, moguće da ga je kamenac malo poštopal, a i opće je poznato da se voda prije zagrije nego antifriz.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A jel kuha (izbacuje rashladnu tekučinu)?
Ako ne možda je sat ili indikator neispravan ili ne uparen indikator s satom pa krivo očitava.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Ne kuha i ne izbaciva antifriz . Oranje lake zemlje u drugoj i temp. se digne na 95. i prebacim u prvu, ona se spusti na 85 - 90'.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zaštopano je nekaj ili novi termostat ne radi kak treba.
Ja bi prvo na tvom mjestu kiler van i dobro ga opral sa miniwasem izvana i vručom vodom iznutra,siguran sam da ima taloga na dnu ili su kanaliči suženi...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Da nebi morao ništa skidati ukoliko je počepljeno, namiksaj limunske kiseline i octa u jednu posudu i sipaj toga razrjeđenog s vodom cca. 30 - 40% te otopine octa i limunske kiseline i vozi malo tako traktor, ako imaš kamenca i ostalih sranja trebalo bi se rastopiti i pročistiti.

Ja sam tako svoj sistem čistio jer je bio odvratno hrđav nakon par takvih tretmana počela čista voda ići van.

Istu stvar sam radio na Golfu II jer sam jedno vrijeme samo vodu iz pipe točio jer je puštao vodu i nakon nekog vremena je počelo sa pregrijavanjem tj. dizanje temperature nakon samo par km vožnje. Par dana nakon što se to počelo događati spravio sam taj miks jer ako čisti kuhalo za vodu od kamenca mora očistiti i rashladni sistem na autu, nakon par vožnjica sve opet dobro, ispustio to van, malo isprao vodom (najviše zbog mirisa)

Dakako to ne treba biti slučaj i kod tebe, ali eto, valjda je svaki savjet dobrodošao :)
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,484
Tvoj savjet nije dobar iz nekoliko razloga. Da je to dobro, vjerojatno bi ga i u tvornici odmah probušili...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,258
Stariji nisu imali rupu dok noviji nekih proizvođača imaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh