• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Dok je na traktoru par puta zazuji pa onda tek izbaci kako treba. A bendix je novi stavljen pred pola godine jer se na starom raspao zupčanik... A moguće da je bendix u pitanju jer se to sa starim nikada nije dešavalo, ovaj od prvog dana jebe ale...

Sad u zadnje vrijeme pali normalno ne zuji u prazno, nemam pojma šta mu se desilo. Još sma i gledao da u kontra stranu vrti u prazno, a kad ide na pravu stranu da izbacuje kako bi i trebao i to je sve ok, samo kad je na traktoru onda je zahebavao, al' kažem sad ovih zadnjih par dana odkako sam ga par puta skidao s traktora, ne zuji više, sad normalno upali bez problema, sad koliko će tako biti, to ćemo tek vidjeti hehe
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima li tko kakvu dobru ideju kako izvaditi šaraf iz felge? Matica se vrti u oba smjera,ali ne ide s mjesta,a ne bih baš rezao... Radi se o šarafu koji drži srce za obruč.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Dobar sjekač i presječeš maticu s dvije strane.
Ako si pažljiv navoj na vijku bude malo ili nimalo oštečen.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
MUHA- e,to nije loše! A znači da je sad navoj na vijku neoštećen,i da matica prva popusti? Jer tako tvrdi moj stari,al meni je to bilo nelogično...
Dado- misliš da bi s trzajima skinuo maticu? Ima kolega pištolj,pa bi mogli to prvo probati...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Možda i bi. Neki dan sam tak skidal matice sa tehnostrojeve nabe nakon što sam 2 šarafa sj....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja sam imal slučaj na kombajnu. Probušila se guma na polju. I kompresor su dovukli ali nisu uspjeli.
Posekel sam matice (četiri komada, jedan vijak sam malo oštetil ali uspjel sam ga popraviti turpijom za navoje) jer druge ideje nisam imal.
Zna se dogoditi da se sjebe matica i kad napneš vijak uspije navoj uhvatiti pa se matica odšarafi.
Kritični vijci bi trebali po zakonu mehanike biti kvalitetniji od matica. A vijci kotaća su kritični i uvjek su bili kvalitetniji.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ček' to su oni šarafi što na sebi imaju onu izbočinu koja ih kao blokira? Ako je tako i ja sam imao s tim problema...

Ja sam dao starom da s druge strane felge drži sa letvicom taj šaraf tako da blokira, a s druge opalio pištoljem i sišli su dolje, ukupno takva 3 komada. Morti i tebi bude pomoglo...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ima li tko kakvu dobru ideju kako izvaditi šaraf iz felge? Matica se vrti u oba smjera,ali ne ide s mjesta,a ne bih baš rezao... Radi se o šarafu koji drži srce za obruč.
ako se vrti matica na mjestu znači da je sjeban vijak ispod matice

nadam se da se ne vrti matica i vijak :icon_pidu:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Izvadio sam šaraf,shebani su i on i matica...
Prvo sam probao kako @AirBox reče,napeli smo ga šarafcicerom s druge strane i odmah je krenuo... :icon_pidu:
Hvala svima!
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Zna li neko di ima za kupit pomocno sjedalo za zetora? Ili mozda ko prodaje?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Imaš u svakom dućanu s dijelovima,ja sam platio oko 600kn kod Hubzina...
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Znate li ima li gdje u BiH kupiti gumu, dušicu, od zračnog Zetorovog sjedala. Sve trgovine što sam znao zavo sam nitko nema.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Zna li neko di ima za kupit pomocno sjedalo za zetora? Ili mozda ko prodaje?
Dali bi se takvo sjedalo dalo montirati same dorada?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Robi1990

Član
Tu od
3 Velj 2016
Poruka
48
Poštovanje, koliko bi po vama vrijedio 7211 u solidnom stanju '86.-'92. godište? Pitam jer smatram da ovi po Njuškalu traže kudikamo previše pa me zanima vaše mišljenje. Mi smo prodali 6011 pa se još premišljamo koji traktor da uzmemo. Jedan od kandidata je 7211.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Netraže oni previše, nažalost na cijeni su i ona je takva kakva je..nema pravila jednostavno.. Pa evo, gledaj za mjerilo da 43/53/6320 nađeš u rasponu od 60-70 000 kn, koji su i noviji ujedno.. Očuvanost, radni sati i druge stvari su drugi faktori, u kojima, ma kolko se kužiš, imaš iskustvo neko itd, samo je stvar sreće na što se namjeriš, ništa više :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Idi na njuškalo pa vidi di frajer za 5211 traži 80000kn, jbte kaj da je od suhog zlata napravljen. Za tu lovu kupiš same, jd, fend duplaka starijeg godišta u super stanju.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
A jesi ti vidio u kakvom je stanju taj zetor? Ako moze ferguson 539 bit 40000 kuna zasto nebi mogo zetor 5211 bit 80000?
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Tolko je koštal dok je novi bil. Budi realan i reci dali bi za njega dal 10000€? Za tu lovu kupiš duplaka i još maloga ursusa ili ferca k njemu za sitne poslove.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Poštovanje, koliko bi po vama vrijedio 7211 u solidnom stanju '86.-'92. godište? Pitam jer smatram da ovi po Njuškalu traže kudikamo previše pa me zanima vaše mišljenje. Mi smo prodali 6011 pa se još premišljamo koji traktor da uzmemo. Jedan od kandidata je 7211.

7211 ti vrijedi max. 7500€ da je u tip top stanju, bar po mom mišljenju... Poželjno je da ima automatsku kuku, kasnije linije imaju i šuber na krovu i naravno češku kabinu gledaj da ima. Sretno sa potragom :).
 

Najnoviji postovi

Na vrh