• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Uh,al ti zavidim na crvendaćima... :)
Koliko imaju sati i kako idu?
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
@Tinmark
Jel ti Forterra ima mehanički ili elektro-hidraulični reverzer?
Stvarno ih je prelijepo vidjeti skupa! :)

@AirBoX
Forterra svaka ima reverzer.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne znam, pikiramo neki traktorić. Proxima Power i Forterra su u igri, al' nešto me baš taj reverzer ne privlači, a ni stari baš nije nešto oduševljen. Po riječima drugih, podložno je kidanju, a pretpostavljam da je još više podložno pri krivom rukovanju, odnosno prebacivanju dok je traktor u pokretu...
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Zašto se bojite reverzera?
Ja osobno traktore bez reverzera više ni ne gledam.
Na mojoj Forterri je bio mehanički reverzer, nema tu puno mudrovanja, isto kao na tvom Zetoru, moraš stati i prešaltati i nemaš brige.
Ja bih ti preporučio Forterru, jer ima jedan power više, tj. 24-18 mjenjač.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Imam nekakvog posrednog iskustva sa zetorima, i osim onih godina otprilike 1995. - 2010. modela 3320-7340, novije njihove traktore ne mogu preporučiti. Vidio sam na njima prvu ugradnju - ležajevi CX....
Ne mogu ih preporučiti najviše zbog previsoke cijene u odnosu na kvalitetu izrade i materijala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
...
Ja bih ti preporučio Forterru, jer ima jedan power više, tj. 24-18 mjenjač.
Ne samo to: ima jaču getribu, te prednji i zadnji most, planetarne reduktore na izlazu, veću podiznu silu hidraulike. To je klasa više od Proxime.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
I gledam više Forterru nego Proximu, a i cijena nije nezz koliko veća.

A ovo o izradi, ako je normalan šofer za volanom, bez egzibicija, silovanja traktora i vožnje po truskavom kao sa rally autom, ne možda biti toliko šakrt da ne vrijedi, a iskreno 360€ po KS mi je prihvatljivije nego 500€ za JD-a ili tako nešto "kvalitetnije" sa Made in China dijelovima... Sve je sada Turska ili Kina što se tiče večine dijelova jer je jeftinija sirovina, a k'o fol ista izrada. Bilo kako bilo trenutno smo zainteresirani za Zetora pa šta bude.

Raspitao sam se kod Kirša i imaju par Forterra na lageru... Sviđa mi se ta Foreterra, ima dosta opreme, a zasada nam se Zetor pokazao kao dobar radnik, ovaj je prošao sito i rešeto i dalje se ne da, a sad je Zetor "uskrsnio" pa nije valjda toliko loša kvaliteta.

A bojanje oko reverzera. Neki su kukali kako je to podložno kidanju na nekim traktorima tako da ako se može običan mjenjač najbolje običan, al' ja opet gledam ako svi to ugrađuju na traktore onda nije vjerojatno baš tako da se kida dok ga pogledaš kako neki kukaju, mada i ti koji kukaju su samo čuli za kvarove na reverzerima, nijedan od njih nije rekao da se osobno njemu desilo, pa je to više onako pričam ti priču...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Ako nemaš reverzer logično da ti se ne može pokvariti. Ako koristiš normalno nema straha oko toga, isto kao i kod svega drugoga, ako siliš nešto mora otići.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ne samo to: ima jaču getribu, te prednji i zadnji most, planetarne reduktore na izlazu, veću podiznu silu hidraulike. To je klasa više od Proxime.

I EHR hidrauliku, koja je isto prava stvar kad se navikneš na nju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Reverzere zetori imaju od davnih dana,mehaničke naravno samo to je bila dodatna oprema dok kod zapadnih traktora kao same,renault,case imaju večina modela u seriskoj ugradnji,al opet bitno je kaj kome treba a ne da ima hrpu opreme koju netreba ili nezna koristiti,samo da se pokazuje pred drugima.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Pa reverzer je isto kaj i običan rikverc, samo ima drugu (zasebnu) ručku (ak je mehanički) ili šalter (ak je električni, kak na Fendtu). Još je bolje ak je to Power Shuttle: onda netreba ni kuplunga.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,808
Načitao sam se na ovom forumu o svemu i svačemu ali da se nekom pokvario reverzer baš se i ne sječam. Ako je i bilo to je bio neki senzor ili kakva žičica tak da bi i ja rado reverzer na svom zetoru.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Zna li neko koliko litara nafte ostane u rezervaru kad se upali rezerva zetor 5011?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Na dnu je čep, kad se upali baždareni karnister ispod..... pitanje je jel bu drugi put tak.
Ono kaj ispustiš nije količina koju bu pocical, uvjek malo ostane, a ko zna kak su cijevi do dna, koji je nagib...

Najbolje se naviknuti da uvjek mora biti preko pol, ili pet litri iza sica, onda nemaš brige.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Ma kupio sam ga prije mjesec dana pa ne znam mu jos potrosnju ali kako kazes 5 litri iza sica i dok ne stane
 

Najnoviji postovi

Na vrh