• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za zupčanike točno ali nema žigova (bar ih ja nisem videl) razlika kaj su od Prvomajske bili vagani . Prvomajska otkazala izradu po naredbi Drugarice Milke Planinc zbog Torpeda a tu se nisu proslavili "domači čelik":icon_hang:
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Malo se brkaju pojmovi. Kad spominjem oem dijelove onda i mislim na oem dijelove. I ne vezano gdje se oni proizvodili, svejedno su originalni.

Ljudima je problem što oni nisu više made in češka, već su made in china ili india. Ali ne bitno gdje se proizvodili, ako imaju oem žig zetora, oni su original.

Dalje, njihova kvaliteta zbog druge zemlje proizvodnje dijelova je neka druga tema za raspravu.

To da zetor više nema originalne dijelove, ne može biti dok god rade i proizvode traktore - to je pitanje zdravog razuma
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To da zetor više nema originalne dijelove, ne može biti dok god rade i proizvode traktore - to je pitanje zdravog razuma


Kolega da si 80-tih bil u tvornici u Brnu znal bi o čemu pričam pitanje zdravog razuma pa tko ga danas još ima :icon_lol: (bez ljutnje ) .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
@damirko Ajd ti meni objasni koji su orginal sklopovi za zetora ako četiri vrste sklopova imaju iste oznake na karikama(isti proizvođač) i iste oznake sa donje strane klipa razlika je samo u oznaci načelu klipa i cilindru?
Kolko ja svaćam željka on hoće reči da je zetor nekad sam proizvodil dijelovi i to je bil original, a danas sve dolazi od raznoraznih kooperanata,i samo se prepakirava.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Pa kad ne shvaćate da ja govorim o tome da zetor i dalje proizvodi (ili proizvode za njega) originalne dijelove. Razumijem o čemu vi pišete, ali tupite o tome da zetor nema originalne dijelove - ima ih, samo pitanje je tko ih pravi za njega, gdje i na kojoj razini kvalitete (i to je naravno zetorov problem)

Mnoge renomirane proizvode porijeklom iz recimo Njemačke, više ne možete kupiti made in germany, ali to ne znači da nisu originali, samo su proizvedeni tamo gdje ih je jeftinije za proizvoditi... itd itd
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dobro po tebi je original dio koji bez pripasivanja paše za ugradnju , biti će da su se vremena promijenila jer kak znati koji je zamijenski dio a koji tkz originalni kad su isti .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ja ipak na ovo sve vjerujem za Kirš da ima orginalne, zato šta uzimaju sa centralnog skladišta, i vjerojatno nejdu kamionom po selendrama skupljajuć djelove po garažama koje prodaju kod sebe u dućanu, a i svaki dio kod njih košta dosta da cjena opravda kvalitetu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ma jok, uzeo sam nedavno kod njega zadnje kočine cilindre, jedan žuto cinčani a drugi u temeljnoj boji... sad ga he..bi ak je orginal :D:

Neuzimam tam niš osim ak mi ne gori pod nogama, sad kad si spomenuo, gramipov malčer s vratima (stari model) čak prek 20 000 kn od 1.60 širine, novi sam model uzeo za 5000 kn skoro manje neg da sam kod njega uzeo
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Ja ipak na ovo sve vjerujem za Kirš da ima orginalne, zato šta uzimaju sa centralnog skladišta, i vjerojatno nejdu kamionom po selendrama skupljajuć djelove po garažama koje prodaju kod sebe u dućanu, a i svaki dio kod njih košta dosta da cjena opravda kvalitetu.

Dok ima takvih kao ti da budu kupovali u Kiršu imat će oni svoj profit :).

Po meni dijelove za Zetora najbolje kupovat kod Čegeca ili kod Agrimara. Za Hubzina neznam nisam ništa tamo kupovao, 90% toga kupujem kod Čegeca.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,808
Eto vidiš da visoka cijena ipak nije garancija da ima original dio. Nisam kupovao u Kiršu, nadam se da i nebum, pa neznam jesu stvarno orig. ili ne.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,453
Dobro po tebi je original dio koji bez pripasivanja paše za ugradnju , biti će da su se vremena promijenila jer kak znati koji je zamijenski dio a koji tkz originalni kad su isti .

Ne, ja samo pišem da je originalni dio onaj koji nosi zetorove jedinstvene tvorničke oznake i štambilje na sebi (ne samo kataloški broj). S time zetor potvrđuje da ga je on proizveo. I takvi se dijelovi nalaze u redovnoj prodaji. Da li je on rađen na istoj traci kao i neki zamjenski, ne znam, moguće je... ali to je zetorova politika poslovanja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Dok ima takvih kao ti da budu kupovali u Kiršu imat će oni svoj profit :).

Po meni dijelove za Zetora najbolje kupovat kod Čegeca ili kod Agrimara. Za Hubzina neznam nisam ništa tamo kupovao, 90% toga kupujem kod Čegeca.

Moraju i oni od nečeg živit :eek::
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Eto vidiš da visoka cijena ipak nije garancija da ima original dio. Nisam kupovao u Kiršu, nadam se da i nebum, pa neznam jesu stvarno orig. ili ne.

Nisam ja ni rekao da je orginalni dio, to kaj sam kupio kod njega (70 kn po komadu čini mi se), našao sam i jeftinije (49 kn komad) , samo dok sračunam troškove slanja, dođe na isto
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Ja sam elemente pumpe kupovao u kiršu i znam da su mi dali dobar popust. Bošista je bio zvao na par mjesta gdje on inače uzima i nitko nije imao trenutno, kirš je bio u startu skuplji, ali na kraju je cijena bila skoro ista.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
U Poljostroju je 90, nakon zamjene oba dva nova nije držao šajbu, dok ovi iz kirša po 120 već 3 godinu drže bez problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh