• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Daleko je to od Češke te prekidači radi tvornica za većinu novih zapadnih traktora a najviše kre padaju prekidači za EHR.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Pozdrav.Zanima me da li je netko radio uredenje glavi na zetoru.Zanima me sto se sve mjenja i koja je okvirna cijena po glavi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Mjenja se po potrebi, a to obično bude ventili i vodilice. Sicevi u extremnim slučajevima poderanosti, a i napucavanje siceva nije posel, to je tak. Bolje novu glavu uzeti.
Strojna obrada siceva, ravnanje glave, prešanje vodilica i djelovi ti izađe oko 250-300 kuna po glavi.
 

Kan21

Novi član
Tu od
1 Stu 2015
Poruka
7
Pozdrav, nedavno sam kupio Zetora 6340 98. god. s nadam se, malim problemom. Naime, prilikom isprobavanja traktora primjetio sam da je zaštekala ručna kočnica i kvačilo za kardan. Dakle, niti jednu ručicu ne mogu podići. Zanima me koji bi bio uzrok tome, je li do sajle ili je nešto više? Navodno je ručna kočnica slabo korištena.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Čudno da su obje zaštekale jer su neovisne jedna od druge.
Kreni od sajli, njih je naj jednostavnije otkopčati. Odozdo gdje sajle završavaju izvadi one dvije rascjepke pa probaj onda povuči polugu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Zetor 6340 je sam po sebi problem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
sajla , na trakoru nema kaj delat , točka , fuj zetor
Nema kaj ni na autu delati pa ju još uvjek imamo :icon_wink:
Još malo i svi budu đon dire vozili :(giggle):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Mislim da tu nema šta zacvikati tak odjednom osim sajle, kak ti je muha rekel, pogotovo jer nisu korištene često. To da Zetor baš toliko nevaljala kak neki kažu to je samo njihov osobni dojam. Kupiš totalno sjebani stroj i onda pizdiš što svako malo nešto se kvari. Niti jedan stroj nije savršen samo ovisi kakve si sreće.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Nije osobni dojam nego sati i sati serafljenja, kn izbijenih iz djepa i zajeba kad najvise trebas potegnut on vrisne.
Ima veliku prednost i vrlina daleko od toga... to kaj se uvjek da prodat za dobre novce i kaj ima bedaka koji to hoce kupiti
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Kod mene isto bilo, sve zamrzlo ni da bu mrdnilo, jedva 2 zuba, al' ništa ne drži.

Kod mene je bio problem taj što za aktivaciju ručnog kvačila kardana trebaš pomoć zraka, a pošto kod mene zračna instalacija ne valja, onda nisam mogao povući nijedno ni drugo, čim sam odpojio sajlu ručnog kvačila kardana, ručna radi.

Probaj otkopčati sajlu ručnog kvačila kardana, ako sve drugo ne upali.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Zetorboy zar si mogel nešta drugo očekivati od bilo kojeg stroja kojem u getribi nađeš, mislim da si rekel samo 8 litara ulja ? Ispravi me ako griješim.
Zar misliš da bi taj NH bio bolji da si ga kupio kod istog tog gazde ?
Imaš pravo na svoje mišljenje i poštujem to. :drink:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Kolko sam upita dobio privatno glede doticnih traktora i raznih problema i pomogao kolko sam znao... jel sam poprilicno skupio iskustva na svom, ja velim da je to krs, smece i poluproizvod, i da mi se povraca kad vidim takav traktor na cesti iako ga hvala bogu vise nemam u dvoristu. 8 litri ulja u mjenjacu nije razlog pucanja klipa na istim satima na vec 3 traktora istog godista...itd...
Polovni traktor ne bi kupio ni lud ali kupnja ovog je ispala ta da sam dobio skoro novo za trecinu manje novaca novog.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Zetor 6340 FTW :D Ja svog neb' dao za ništa, trebao je izdržati samo jednu szeonu, a sad gura već četvrtu i ne posustaje. Kad sam riješio sva sranja sa neodržavanjem prijašnjeg vlasnika, sada imam solidan traktorček s kojim se ne bojim otić' radit zemlju na mjesec.

100 puta me raspizdio, 100 puta sam mu hebao majku, al' kad pogledam šta je sve odradio i kako je to odradio, mogu mu samo ljubit vreo auspuh, ništa drugo.

Samo velika je razlika između mene i nekih ovdje, ja s njim radim dosta zemlje, a neki ne rade ni uopla, a traktor im se "raspada", tako da... Ne znam samo kako se isplati ovome iz susjednog sela Fendt 140ks, a radi svega 12 hektara, hebem li mu računicu...

Sve je to ono, puna vreća one stvari, a ti baš uhvatiš za njega...
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Pozdrav svima, imam problem nece mi traktor vuče gorivo gasi se kad probam da nadrukam na pumpicu vuce je dole, skinem crijevo koje vodi do pumpice i gurnem zicu neku produvam malo ono dole cuje se burla u rezervoaru, ocistim časicu stavim novi filter u časici i opet gasi se. Da li zna neko sta treba da radim dal da skinem skroz rezervoar isputim gorivo isperem vodom i vratim ponovo ili sta da uradim ?

Svako dobro
 

Najnoviji postovi

Na vrh