• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ima li kakva probna voznja da se zakaze? Nadam se da plavka asistira pri upotrebi nove mehanizacije
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma sad svi idu s tim Dajc agresiva lookom, samo hebeš izgled ako ostatak nije ni za onu stvar.

Svi ti novi traktori mi se pare na lošu plastiku i estetsku zategnutost, a motor i ostale piz*arije su u drugom planu tj. novim tehnologijama je za cilj da smanje emisije štetnih plinova, koje kakove redukcije i silna elektronika, a samo da jedna stvar krene štekat još 10 vuče za sobom...

A za motor ne znam jel Dajcov, znam da je bilo spomena, ali sam gledao nešto kod njih na stranici pa vele da još uvijek rade svoje motore bez onih povećanja momenta kad mu treba i tih gluposti, nego standard njihov motor, koliko daš gasa toliko snage isporučuje i ajd bok.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,812
Na Majoru je bil Deutz (izložen u Gudovcu).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A čiji je taj Deutz motor kaj nije izvorni KHD zračnjak. Dok je šogoru na novom NH pukla radilica 6 mjeseci je čekal je dok je došla iz Italije u Nedelišče . Na sanduku je pisal prevozni put Kina -Hamburg -Italija ??
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Baš sam provjerio informaciju i za te manje traktore ne piše čiji je motor dok za Forrteru piše da je baš njihov, iz vlastitog pogona...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od 1991 ima vodenih (radil ih Same) no jel znaš tko ih danas radi (dijelove) i gdje se sastavljaju ''??
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,458
Njemacki u njemackoj. Odakle stizu pojedini djelovi to znaju samo oni koji ih prave.
Eto kazes radilica iz kine, a talijanski motor. Koji model?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,812
Same ne radi Deutz motore, već izvorno svoje. Bilo ih je u varijanti zračno (Same) i vodno (Lamborghini-Hürlimann) hlađenih.
Od negdje 2004-5 nema više zračnih, već su svi vodom hlađeni.
T kaj piše proizvođač motora SDF, ne znači nikaj.

Na Zetor Majoru su Deutz motori na Carraro podvozju. Ukratko, samo je kabina češka.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jučer gledam na dva DF -a 100 ks 6 celindera i 100 ks 4 celindera na večini odljevaka piše Same na par kutija sa puno žica i nekim ventilima isto Same na motoru KHD na karteru Same itd .
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kod svih proizvođača su kombinacije, najviše ovisi sve o tome za koje tržište je što rađeno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,812
To su bile zadnje serije s 914 motorom, mislim Euro2.
"Pravi" zračnjaci su bili serije 912 i 913. Pretpostavljam da je mislil na njih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh