• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Ispravi me ako grijesim. Nema el. hidr. reverzer, ova navedena cak ni mehanicki, nema power brzine, el. ukljucivanje kardana, prednje vuce, nema ehr, tri brzine kardana...
Koji su to traktori u klasi pa da su manje sposobni?
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
175
Mislim da bi bio dobar za mene, radim 6 hektara, ako uzmem njega povecao bi na 10 hektara od iduce godine. Vecina prikljucaka bi mi bila ok, sa njim bi radio brze i sa vremenom kupovao i bolje prikljucke...

Sta kezete na cijenu i na taj kvar prednje vuce? Nisam ih nasao na oglasima, jedino neki stari oglasi sa njuskala. Bili su oglaseni od 14000€ pa nadalje... Jel puno dati 14000€ za njega? Ima + nove uske kotace ali bez felgi...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Prednja vuča se uključuje preko struje i zraka, tako da tu treba tražiti problem. Možda je prekidač u pitanju, ili koja žica...
Za cijenu je teško reći, u kakvom je vizualnom stanju traktor? Ima li klimu?

NH- što, bez reverzera i powera se ne može raditi? Opremu ima kakvu je htio prvi kupac, kad kupuješ rabljeni stroj, na to ne možeš utjecati, a mogla se kupiti sa svim navedenim đinđama.
Svi ostali, osim nekih premium brandova koje nisam imao prilike isprobati i vidjeti...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Pa el reverzer, poweri i ehr bas i nisu điđe. To su stvari koje su danas postale normalne i uvelike olaksavaju posao.
Svi eu proizvodaci pa i talijanski imaju u ponudi modele sa boljom opremom, vecim motorima, raznim mjenjacima i ne vidim ni jednu marku koja nema konkurenta proximi.
Moze se raditi i s 577 pa nije nesto pozeljan.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Znači, čovjek bi za 5-10ha po tebi trebao kupiti traktor za 50 tisuća eura kako ne bi morao pritisnuti kuplung pokoji put?
Ne znam čemu razglabanje o opremi drugih proizvođača, rekao sam da se ne mogu mjeriti u poslu, a ne u udobnosti koja je manje bitna.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Pritiskanje kvacila koji put nije stvar udobnosti nego posla.
Moj post se samo odnosio na tvoj zakljucak da je proxima pri vrhu klase.
Ne ulazim u odabir kolege.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
175
Prekidac bi rekao da radi, kada se ukljuci vuča čuje se da nesto odradi ali ne uspjesno i ne do kraja ocito...

Traktor nema klimu. Meni je od udobnosti vaznija pouzdanost. Jer ako mi traktor stane, pa makar i neki manji kvar, ja bi dao i klimu i reverzer samo da me ne zafrkava...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Proxima niti je kvalitetna niti pouzdana, a cijena joj je bzv previsoka... mogu traziti koliko hoce za nju, ali ne znaci da ce ju prodati po trazenoj cijeni. Ne valjaju ni kocnice ni mjenjac opcenito. Losa kvaliteta zupcanika i prva ugradnja su šiti CX lezajevi.
Edit: 10-15 godina stariji svabo je bolji izbor
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Svako rabljeni traktor je toliko pouzdan koliko ga je bivši gazda održavao..to zapravo nema više veze sa markom koja se kupuje.
Svaki imaju svoje mušice i dječje bolesti,neke koštaju više a neke manje da ih se riješi i to je to..a ako traktor zadovoljava tvoje potrebe i u solidnom ispravnom radnom stanju,cijena odgovara onda kupiš..tu svatko od nas ima svoje mišljenje i svatko će nešto dodati što mu se sviđa a što ne..
Ps. Meni bez klime traktor nebi ulazio u izbor,i zato je bila jedna od bitnijih stavki kada sam kupovao traktor..pogotovo jer se traktor ne kupuje svaki dan i komfor je itekako veći nego kad imam cijeli dan prozore otvorene i ventilator mi puše u glavu da se rashladim toplim prašnjavim zrakom..
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
175
Ja trenutno imam traktor bez kabine, tako da ce mi kabina biti veliki skok u komforu. Ideja o klimi mi se svidja jedino radi prašine u kabini, inace znam da ju neki gase jer im ne pase da puse hladno, pa bolje otvore prozor...

Ne znam za kvalitetu, al skloniji sam vjerovati da zetor 2009 godiste ima 4500 rs, nego neki iz 1999... A kada pogledas oglase rijetko koji ima preko 5000rs na satu, sa trecim setom guma na njima. Koliko god da su kvalitetniji, nisu toliko da sa preko deset tisuca sati mogu biti pouzdaniji od ovoga sa manje od 5000 rs....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Zetor ni dan danas nema te pizd... po sebi u osnovnoj opremi (bar ponuda iz poda koju sam ja dobio za majora, hrpa gvožđa bez ičeg).. bilo kakva oprema da kreneš, cijena mu skače u nebo.

Možeš kolega ti kupiti od nepoznatog traktor sa 7000 sati i okrenuti još tolko, a možeš ko ja kupit gov*o sa 1990 sati i na 2300 otvarati motor.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
175
Kod zetora je opcenito manja šteta i ako naletiš na gov*o... ipak je lakše njega popraviti nego neki zapadnjak. Mene na internacionalu ceka generalka, sigurnih 1000€, a mozda i vise. Isto nije dugo kod mene. Sve je to koliko para-toliko muzike. Zato modeli prije proxime koštaju skoro kao i proxima, radi nepovjerenja.... Sto valja to i košta, uvjek bilo i biti ce.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Proxima niti je kvalitetna niti pouzdana, a cijena joj je bzv previsoka... mogu traziti koliko hoce za nju, ali ne znaci da ce ju prodati po trazenoj cijeni. Ne valjaju ni kocnice ni mjenjac opcenito. Losa kvaliteta zupcanika i prva ugradnja su šiti CX lezajevi.
Edit: 10-15 godina stariji svabo je bolji izbor

Cijelo vrijeme spominješ te ležajeve i nemaš nikakav drugi argument.
Baš me zanima kakav se to "kvalitetni" materijal ugrađuje u druge traktore, sve je to danas Kina, Indija i Meksiko, samo je razlika u imenu koje svatko može naštampati, i naravno, u cijeni.
Stari Švabo? Mogu samo reći- hahahaha! Da si ikad izdvojio preko 100 000kn za popravak mjenjača na Švabi s navodnih 6000 sati, imao bi drugo mišljenje.

Zetorboy- prijatelju, ne kakaj, kad si imao Zetora, bio ti je vrh, sad ti je tobože s drugom markom pala sjekira u med. Vidjet ćeš za koliko dugo. Nitko nije kriv što si kupio kršinu i što te netko prevario. I ja sam tako prošao s jedim Zekanom, napravio generalku motora, mjenjača i hidraulike, traktor je poslije toga opravdao svaku uloženu lipu, i to strostruko.
Za cijene isto nisi u pravu, kad se malo bolje raspitaš, javi se.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Pa ajde...ako sam ja kupio krs kak velis..par od mog traktora sam ti preporucio da ides pogledati nakon generalno uredjenog motora na kojem se na identicnim satima desio isti problem..i kasnije saznam jos da je to bilo na jos jednom traktoru s manje sati jos od mog.
Kako to objasniti? Pucanje klipova, radilice...?
Kvaliteta?

Kaj se tice cijene stojim 100% iza tog sta sam rekao, osobno sam bio u Pod-u, vidio sta se nudi i za koje novce, sjedio u traktoru s lagera, govorim o majoru..od opreme tog sa lagera klima i nis vise za 29000 eur+pdv.. 7 mj ove godine.

Posto si ti zetoroljubac ko jos neki tu koji nevide dalje od tog..da ti u iducem poslu spucaju klipovi i radilica na proximi usred nicega.. jel bi ga i dalje hvalio i velicao i bio ti premium brend i dalje?
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
@gogo,

Taj model traktora tko ga ima, u 7 godina nauci sve o njemu - jer te sve zivo u tom periodu na njemu barem jednom shebe ili ode. Ako ce ti biti lakse, ja volim zetore ali tim vise, losa serija kao ta me iz istog razloga jos vise iziritira, zato i pisem tako.
Sto se kvalitete svaba, ja ne mogu razumijeti ako netko sjedne u njemacki auto, traktor itd, pa sjedne u poljski, francuski, rumunjski itd... cast iznimkama, i ne skuzi zapravo kolika je razlika u svemu. Ako nista, razlika u ergonomiji vozila, uredjaja i strojeva se odmah primjeti. Pa nije tu u pitanju subjektivnost, cisto zdravi razum, ako je ne sto bolje, bolje je :(happy):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Nije ni švabo više šta je nekada bio.

A svako sam sebi bira. Šta kome paše.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zetor ima prednost kaj odmah možeš kupiti rezervni dio a tkz Švabo ponekad čekaš i do 6 mjeseci. Za novog NHa šogor je više od 6 mjeseci čekali radilicu klipnjače i karter dok su došli iz Kine. Sretan kaj je uspio sa reklamacijom. Kupiti stari traktor je na sreču jer ponekad se popravak ne isplati i ne može izvesti.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
175
Citam po nekim starijim temama i tvrde da su serije 64, 84 i 94 identicne po svemu osim po snazi. Ako je to tako, onda bi se 64 trebala dobro nositi sa svojom snagom. Jedino ako su na nju stavljali slabije lagere, al navodno bi trebalo biti sve isto. Cak da su neki radili dizanje snage na 64, dirala se pumpa i turbina da se dobije tih 10-20ks. Meni se sve vise svidja ta proxima, nema veze sto je classic. Jos da uspijem slomiti vlasnika da proda, i da bude ok cijena....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Svi ležajevi su potrošna roba i nisu vječni..a na površini koju kolega misli obrađivati traktor se nebude pošteno oznojio..bitno da ako mu se traktor sviđa da mu pomognete savjetima..tko ima kakvih iskustva i saznanja nije na odmet napisati..znam slučaj sa internationalom da isto el magnetski ventil nešto odradi ali prednja vuča i dalje ne radi...poslan na reparaciju,plaćena ali i dalje isti problem..novi košta 900funti.
Najbolje nazovi zetor servis pa pitaj koliko bi mogao koštati popravak il se dogovori sa gazdom da to popravi pa da ćete pregovarati o kupnji..
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
175
Planirao sam mu reći da to riješi prije trgovine, ima on nekog majstora za zetore pa neka čovjek radi. Ima ih na njuskalu i ispravnih....
 

Najnoviji postovi

Na vrh