• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Koliko bi kostala bosch pumpa u nekog traktora istog ranga, ali druge marke kao npr. moj zetor i samog zetora?

Npr vidio sam neki roto pumpu od nekog john derea koja kosta 7500kn i to remontovana?!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Pumpa hidraulike za johndeere utovarivač Jd410 iz 1971-1983 godina košta 25tisuća kuna nova..tast ima i eto to je bila cifra...reparirao je za 5000kn..
utovarivač je platio 21000kn ispravnog prije par godina.
meni za mf-a rekli za reparaciju 1800kn(nije nakrjau bila potrebna)..ne vjerujem da je za zetora skuplja a niti jeftinija..

ps.tako da mislim da jd nije mjerodavan uopće.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Dobro JD, neki drugi? Case, NH, Massey, Steyr...

Neki okvirni parametri;

Godina proizvodnje: 2004
Snaga motora: 70ks (modeli u tom rangu), nebitna oprema, sada pričamo o Bosch pumpi, srcu motora...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Našao sam neku uk stranicu bosch pumpa za zetore 5431-7245 590 funti bez pdva,massey 4370 770 funti bez pdva..

Ps.nisu u rangu traktori ali nabrzinu sam to nasao..
Makar svi danas repariraju pumpe,nisam stručnjak ali neznam šta se treba dogoditi da baš moraš promijeniti pumpu a da se stara nemože reparirati..

https://www.johnconaty.com/Zetor-Parts-s/1827.htm
Evo stranice pa kome se da gledati..
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
komer- kud tražiš po Engleskoj,kad imaš kod nas?
Bošpumpa 500e, pumpa hidraulike oko 1000kn...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pumpu hidraulike? Ima i za manje, ovisi kakvog je protoka, ima više vrsta...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
To mi izbacilo kad sam upisao u google.
A znam kad sam kolegi za internationala naručivao pumpu prednje vuče u uk je bila 3700kn sa dostavom,a kod nas 15000kn..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nova pvp je bila ispod 3000 kn a reparirana 850 kn ako si uzimal reparirana moral si se najaviti i pročitati ona 4 broja na pumpi.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
I mi smo na c360 remontovali bosch pumpu i kod nas je isto negdje oko 125-130 evra koštalo stim da su i novi ulošci izmjenjeni na diznama,a na pumpi nisu valjali neki druk ventili pa je zato teško palio.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kod mene je pumpa u kratkom roku opet otišla tako da smo se odlučili za novu. Kupljena pred kojih tjedan dana, ali još nisam sa stare premjestio zupčanik i montirao na traktor jer sam imao svinjokolju, sutra bi se trebao s time pozabaviti.

Nakon cca. 4 - 5 mjeseci opet zupčasta letva zahebava, osim što je ovaj puta zablokala u full gasu, a ne u ugašenom stanju kao zadnji puta. A meštar koji je prošli puta radio je rekao da će bit s njom opet problema, da je nešto s nečim bla bla, više se ni ne sjećam.

Kad se nova montira, ovu ćemo dati na pregled pa ako nam se isplati, opravit, ako ne, nikom ništa.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Ja sam pazario Proximu 6441 Classic, 2009 godina, 4300 RS, od opreme samo pomoćno sjedalo, drugi vlasnik. Traktor nije radio teške poslove, ali po svemu što sam uspio saznati prvi vlasnik je bio malo nemaran do 3500 RS, drugi vlasnik ga malo doveo u red, ali obojici je to bio najmanji traktor pa je i najmanje pažnje dobijao. Pretresao sam mu ulja i tekućine, rasvjetu, i sitnice. Platio ga 15000€, potrošio još 200€. Stavio bih i sliku ali nisam ga još slikao...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ipak te nisu uspjeli odgovoriti?
Nisam htio ništa više komentirati jer nema smisla...
Možda i budeš požalio, to nitko ne može znati, ali svakako ćeš manje patiti nego s starim Švabom.
Čestitke, i nek dugo služi!
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
To je uvijek bio problem foruma, previše različitih mišljenja. Ja sam se i prije postanja ovdje odlučio na Zetora (sa svim manama i prednostima). Jedino nisam baš pratio te novije serije pa nisam bio na čisto sa Proximom, i koliko € vrijedi.
Bilo bi odlično da netko ima priručnik ili neki link za priručnik. Ovaj od KIRŠA je očajan, prijevod 0 bodova, slike još gore. Pola toga nisam razumio. Priručnik od internacionala iz 73 godine je 16 puta bolje napravljen i opisan...
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Jel zna netko koliko 6441 točno imaju kw. Meni je u papirima 51, a nailazim na svakakve podatke od 45 do 51... jel moguće da su nudili više agregata?
 

Najnoviji postovi

Na vrh