• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
A čemu se čudite?
Pa taj motor postoji i tvornički turbo verziji. Koliko znam, bil je montiran i na 5243 (voćare) za neka tržišta.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Kriza prijatelju, kriza..Nemaju ljudi para, ali nema veze kolko god da je ostao nije mogao da izg. na cijeni, jer 7745 obicni bez pola osobina sto ovaj ima po internetu i oglasima ima ih po iste pare kao ovaj..:scratch

Trenutno za prodat imam 5245 1989 , 5245 1987 900rs ofarban i 6245..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
to je sasvim solidna cijena za taj traktor. A Zetori inače drže cijenu bez obzira na krizu i uvijek se dobro prodaju. :gitarist:
Hoće li biti slike od tih ostalih Zetora?
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
od 6245 i 5245 89 godina imaju slike u ovoj temi, a od druge nemam jos slike.. bit ce u toku sedmice..:scratch
 
Z

zetor4718

Guest
od 6245 i 5245 89 godina imaju slike u ovoj temi, a od druge nemam jos slike.. bit ce u toku sedmice..:scratch

taj 6245 je prelijep stvarno...!!!
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
taj 6245 je prelijep stvarno...!!!

Traktor je komplet ofarban i sredjen, iamd obar motor i trenutno neradi poljoprivredu vec vozi na labudici minibager od 3.5 tona i eventualno cisternu za cistu vodu od 3200 l.
samo transport radii..:)
 
S

Samsa789

Guest
Pozdrav svima!

Buduči da je ovo opčenita tema sa naslovom Zetor, smatram da ne bi bilo nepristojno pitatati sljedeče. Kakva je veza između pokaznika brzine okretanja i motora, mehanička (sa sajlom) ili električna, kod Zetora 5211? Ako je električna od kud dolazi napon do pokaznika na kontrolnoj ploči, sa dinama ili sa nekog drugog motorčića kojeg pokreče radilica motora? Vidio sam da se na pradnjoj strani motora (odmah iza ventilatora) nalazi nekakva izbočina na koju su povezane žice, pa sam mislio da je to motorčič koji pokreče pokaznik na kontrolnoj ploči. Tražim nekog tko je siguran u ovo. Puno hvala svakome tko mi pomogne. Please !
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Starije serije Zetora su imale mehanički pogon a novije serije kao i taj tvoj imaju električni pogon. Pokazivač broja obrtaja električne impulse dobija sa te, kako ti kažeš, "izbočine" a ne sa alternatora (dinama se već decenijam ne ugrađuje na traktore :rolleyess: ).
 
S

Samsa789

Guest
Hvala ! Sad me još zanima kakvi su ti električni impulsu. Je li je to konstantan istosmjerni napon, kada motor radi konstantnom brzinom, ili su to neki impulsi kako si rekao? Puno hvala za odgovor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh