• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
utičnicu možeš naći na auto otpadu, na pijaci u trgovini auto dijelova itd. ima ih svugdje samo potraži. A neznam kakav ti je problem to skopčati na instalaciju :scratch .Ako ćeš je ugraditi gore pored radija onda "pozajmi" "+" od radija ili od ventilatora i gotovo. Bitno je da ima struju čim daš kontakt i da ide preko osigurača. A mislim da ti je lakše da izbušiš rupu nego da proširuješ tu od radija, manje su šanse da ćeš nagrditi tapacirung.:mrgreen:
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Utičnicu za upaljač imaš u trgovini OBI za 35kn, kupiš još transmitter za 75kn i gotovo.
 
T

tuaregr10

Guest
evo malo zekana 7340 turbo. 1998 godina prvi vlasnik. ima samo 5800rh:blackeye
u subotu krečemo u zimsku brazdu, da vidimo kako se mali baca na ovom skliskom :D.

Pozdrav svima :arrow:
Zekan je pravi stroj, lijepo izgleda, čini se očuvan :finga:. E, da mi je imati takvog jednog :cry:...................
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
nema što baš je dobro očuvan izdržat će on još toliko koliko je natukao do sad jel svaki 7340 turbo ili nije jer ljudi viču da je sve jedan zetor 7340 turbo a ja imam original katalog od zetora i u njume postoji verzija 7340 i 7340 turbo i koliko taj ima konja je li 80
 
M

Miško 007

Guest
Imo je takvog jedan moj poznanik brao je uslužno kuruzu s njim i sip 80 ali brzo mu je skrošio motor.
Sad je cupio Case 4220 mislim..
Nemogu se mjeriti..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da 80 ks je.
ma to su prenježni traktori za neke velike poslove. a za srednji traktor je odličan.
ma motor je još dobar kaj se snage tiče i paljenja na hladnijem, ali malo si cuga previše ulja, turbina je tak tak, malo i karike jedno drugo veže. ali za 4000 kuna novo sve osim turbine, ali ništ me to ne brine. dok ne dođe do malo težijeg stanja kaj se tu tiće neću ić kopat po njemu.
ima nedostataka, ali sve je to još prihvatljivo.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
@kikic MF
Kad si kupio Zekana? Izgleda odličan traktor i dobro očuvan! To što troši malo više ulja to je zbog turbine, svi traktori sa turbinom troše ulje. Samo ti njemu daj posla, nek on upregne te svoje konje i neboj se, može on još dosta izdržati!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
evo malo zekana 7340 turbo. 1998 godina prvi vlasnik. ima samo 5800rh:blackeye
u subotu krečemo u zimsku brazdu, da vidimo kako se mali baca na ovom skliskom :D.

kolega dal ti živiš nasuprot onog čovjeka kaj ima dva Actrosa za mljeko vozit..tj malo dalje..:?:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
@kikic MF
Kad si kupio Zekana? Izgleda odličan traktor i dobro očuvan! To što troši malo više ulja to je zbog turbine, svi traktori sa turbinom troše ulje. Samo ti njemu daj posla, nek on upregne te svoje konje i neboj se, može on još dosta izdržati!

prije jedno tjedan dana. ma nema veze na turbinu kaj troši ulje. ubiti niti jedan turbo nebi smio trošiti ulje. imam perkinsa 180 ks turbo na bourgoinu i ne potroši ga ništa, a ulje ide van na 400rh.ma znam ja da može, ali ipak to je zetor. malo bolje opterečenje koje radim s mf-om i za kratko vreme bude širom. naspram mf-a mi troši puno previše. inače dojmovi za sad. dobri vidit ćemo s vremenom.

@zetor 4718@
plačen 12000e. prednje gume su nove stavljene. ma traktor je bil glavni u dvorištu i radil je dosta usluge. orao, rotirao, kosio s rotokosom 2.20 vuko sušaru 16t, prikolicu tandem 10t i tako dalje. gazda ga nije šparao. bio je dobro upregnut. prije par godina je kupio jednog jd, pa drugog, i na kraju trećeg pa mu je ovaj skoro godinu dana samo smetao u garaži.
kaj se tiče pažnje i održavanja to je garantirano redovno bilo. ništa nije trgano pigano ni ništa sve je original.
potrošni djelovi su pred krajem tak da ono sve se to da srediti. ali za kaj meni treba će biti još par godina odličan dok ne dođe neka nova pila.
da carraro je prednja vuča i sinhronizirane su 3,4,5. ove prve nisu.
ma šalta se ko i svaki zetor. ako znaš niti obični ne zakrči ali ako neznaš krči i ovaj, ako si malo tvđi na ruki.

@fric1993@
da ja sam ti iz helene.ona dva actrosa su od kolege. ( crveni i bijeli) tu preko puta gdi su do nedvano kombajni stajali vani, tu mi je djed. a ja sam ti dolje ispod dučana. tj ako dolaziš od gračeca prva kuča na lijevu stranu poslije raskrižja. (pretežno stoji mf vani)
a od kud si ti?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
@fric1993@
da ja sam ti iz helene.ona dva actrosa su od kolege. ( crveni i bijeli) tu preko puta gdi su do nedvano kombajni stajali vani, tu mi je djed. a ja sam ti dolje ispod dučana. tj ako dolaziš od gračeca prva kuča na lijevu stranu poslije raskrižja. (pretežno stoji mf vani)
a od kud si ti?

ahaa..ja sam z Brcka al često idem na imanje u Breznicu pa prolazim kroz Helenu i viđal sam tam Bourgoine,a Masseya skoro svaki put vidim,a sigurno znaš Severa tam kaj je do autoputa..to mi je šogor od buraza..
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kad već raspravljate...čiji je onaj unimog 411 kaj stoji na onom otpadu i dal je na prodaju?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
@fric
pa znam ga iz viđenja, tj znam tko je, ali se osobno ne poznamo:oops::mrgreen:
ček ti imaš imanje gore na breznici iza mirkovac vž županija???
ako je tak onda sam tamo skoro svaki dan. cura mi je od tamo :rolfer:

@jeffy
unimog kolko znam nije na prodaju. a i da je pitanje koliko se isplati to kupit. stoji več brat bratu 10 godina. samo ga šlepaju s jednog mjesta na drugo.
bilo je potencialnih kupaca, ali gazda ga neče prodat. malo mu nije dobro:rolleyess::madmana: kaj dvorište ne govori dosta 8)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Znači, nije se ništ promjenil...
Pital ga moj frend još pred par godna, al mu je rekel takvu cifru da je skoro na rit pal:axe:
A krčma Kalnik u Breznici mi je od rođaka, daljnjega doduše:mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma još je i gorji. nema novaca pa tu starudiju cijeni ko da vrijedi zlato.

nemoj zezat. znam navratiti u kalnik kad sam tam usput.:D
 
Z

zetor4718

Guest
@zetor 4718@
plačen 12000e. prednje gume su nove stavljene. ma traktor je bil glavni u dvorištu i radil je dosta usluge. orao, rotirao, kosio s rotokosom 2.20 vuko sušaru 16t, prikolicu tandem 10t i tako dalje. gazda ga nije šparao. bio je dobro upregnut. prije par godina je kupio jednog jd, pa drugog, i na kraju trećeg pa mu je ovaj skoro godinu dana samo smetao u garaži.
kaj se tiče pažnje i održavanja to je garantirano redovno bilo. ništa nije trgano pigano ni ništa sve je original.
potrošni djelovi su pred krajem tak da ono sve se to da srediti. ali za kaj meni treba će biti još par godina odličan dok ne dođe neka nova pila.
da carraro je prednja vuča i sinhronizirane su 3,4,5. ove prve nisu.
ma šalta se ko i svaki zetor. ako znaš niti obični ne zakrči ali ako neznaš krči i ovaj, ako si malo tvđi na ruki.

nisi ga puno platio,i još bolje što nije šparan barem ide ko ludjer sve što je šparano je i zagušeno i dobro što je sve orginal.slažem se sa tobom oko mjenjača a ko je tvrđi na ruci taj ga brzo sjebe.kad se odlučiš prodavat sjeti se mene prvog jer i ja vjerovatno neću ovog svog mjenjat barem godinu dana,mislio sam ali auto sam kupio i napravio garažu za auto i traktor tako da su ljepi novci otišli,uglavnom kažem sjeti se mene!
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Zetor 5245 1989 ..

picture.php


slika-1213-2011-11-1320231473-velika.jpg


:partyman:
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Pozdrav basic :fball:
Zekan je pravi stroj, lijepo izgleda, čini se očuvan :heart:.

Pozdrav drug, traktor je jako ocuvan i odrzavan , netko ce se usrecit...:partyman:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
meni se od svih Zetora, ovi 5245 posebno sviđaju. Kratki i kompaktni traktori jako dobri za neke lakše poslove. Šteta što je samo 3 klipa, da ima 4 bio bi idealan!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh