• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

S

Samsa789

Guest
I u kojim opsezima se kreče taj naapon ako je istosmjerni? Npr. 0V - 12V ili više?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Kakvi su impulsi i koliki je napon to neznam. Nisam mjerio a i ne zanima me mnogo, dok radi - radi, kad stane onda ću tražiti kvar i mijenjati ako šta treba. Zašto ti je bitno koliki su i kakvi impulsi? To ćeš najbolje provjeriti nekim unimerom.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Kakvi su impulsi i koliki je napon to neznam. Nisam mjerio a i ne zanima me mnogo, dok radi - radi, kad stane onda ću tražiti kvar i mijenjati ako šta treba. Zašto ti je bitno koliki su i kakvi impulsi? To ćeš najbolje provjeriti nekim unimerom.

možda misli skidat sate
 
S

Samsa789

Guest
Pozdrav svima!

Da namjeravam napravit digitalni brzinomjer vrtnje radilice. Zbog toga me zanima kakav je napon i u kojem opsegu se kreče. Ako ima netko da zna nek odgovori. Unaprijed puno hvala.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Pa ako već namjeravaš napraviti digitalni mjerač broja obrtaja onda vjerovatno imaš čime izmjeriti i utvrditi kakav je oblik i veličina napona.
Ja bi ga spojio na osciloskop da budem siguran 100% šta je u pitanju.:mrgreen:
Ma zezam se. Ovo će ti možda najbolje znati objasniti član Muhaničar. Plati čovjeku pivo i ćevape :drinkers: pa možda i bude nešto od tog digitalca. :lol: :lol:
 
S

Samsa789

Guest
Pozdrav svima!

Puno hvala prijatelju. Samo da nađem tog majstora. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
imaš li ovo cijelo upustvo za zetora , jeli se ovo odnosi i na moju 7745 1992 gp.
hvala.

Razlike su male. Mehanički je traktor identičan, samo se razlikuje u detaljima.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Zanima me u vezi radia... Ima u njemu onaj stari radio na kasetu, ali to je vec izumrlo.. a premala je rupa da bi se stavio ovaj novi radio, pa me zanimaju vasa misljenja sta da napravim da imam ovaj novi radio u traktoru ?

Radi se o Zetor 6211

Hvala, ljep pozdrav
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Zanima me u vezi radia... Ima u njemu onaj stari radio na kasetu, ali to je vec izumrlo.. a premala je rupa da bi se stavio ovaj novi radio, pa me zanimaju vasa misljenja sta da napravim da imam ovaj novi radio u traktoru ?

Radi se o Zetor 6211

Hvala, ljep pozdrav
normalno,malog fleksa v ruke, razreži malo rupu i uguraš radia nutra...tak sam ja napravil u svojem i funkcionira bez problema:supz:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
mani se CD-a nije to za traktor, on izgleda atraktivno i dobar je ako ćeš s traktorom prevoziti cure do kafića ili diska. :finga: CD plejeri su vrlo osjetljivi na prašinu i na vibracije . Ostavi taj stari radio samo ako može hvatati bilo koju stanicu, nabavi sebi onaj FM predajnik što ide u utičnicu za upaljač i prima memorijske USB stikove. Prebaci muziku sa kompa na taj stik i slušaj muziku bez obzira dali traktor skače preko brazde dok tanjira ili je pun prašine dok brna. :gitarist: :supz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zanima me u vezi radia... Ima u njemu onaj stari radio na kasetu, ali to je vec izumrlo.. a premala je rupa da bi se stavio ovaj novi radio, pa me zanimaju vasa misljenja sta da napravim da imam ovaj novi radio u traktoru ?

Radi se o Zetor 6211

Hvala, ljep pozdrav

Radio pod zadnje kotač i 2-3 put rikverc naprijed možda se smanji
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
hehe.. Puno korisnih savejeta... Pogotovo ovaj zadnji ...

Ma nije mi bitno za CD bitno mi je da ima USB.. tak je najlakse, hvala ljepo na savjetima pa cu vidjet nesto :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
ako ti je bitan USB onda uzmi onaj FM predajnik uštekaj ga u utičnicu za upaljač, a u taj predajnik ti ide USB. Tako nećeš ništa morati sjeći, proširivati i mjenjati radio. Eventualno moraćeš samo ugraditi utičnicu za upaljač.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
ako ti je bitan USB onda uzmi onaj FM predajnik uštekaj ga u utičnicu za upaljač, a u taj predajnik ti ide USB. Tako nećeš ništa morati sjeći, proširivati i mjenjati radio. Eventualno moraćeš samo ugraditi utičnicu za upaljač.

e pa to i jest problem... di da nadjem uticnicu za upaljac, kako ju ukovcat i to,,, najvjerojatnije cu prosirit onu rupu i et :S
 

Najnoviji postovi

Na vrh