• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ako ide na plstiku mislim da moraš koristit plastik-primer da nebi kasnije dolazilo do ljuskanja
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Skinuo sam poklopac hidraulike s zetora 7340, gumice na klipu su potrgane, ali ne klipu i na cilindru ima puno oštrih risova dali bi bilo oke to samo malo pošmirglati ili mora ići sve novo evo i par slika
 

Prilozi

  • IMG_20200805_102102.jpg
    IMG_20200805_102102.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 62
  • IMG_20200805_111951.jpg
    IMG_20200805_111951.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 65
  • IMG_20200805_112058.jpg
    IMG_20200805_112058.jpg
    31.4 KB · Pregleda: 64

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Samo zagladi, ako su arheološke iskopine duboke, zimska brazda, onda treba drugo.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Kupio sam danas drugi klip, cilindar i onaj ventil još mi je ulje ostalo jer bi i njega promijenio sad je unutra hipenol 90, dali stavit to ili nešto drugo ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ovisi kakve imaš potrebe radi mješanja ulja. Možeš i trans ako imaš potrebe da bude takvo ulje.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Nemam baš potrebe za nekim drugim uljem jer koristim samo sa njim priključke koji se spajaju na hidrauliku dali je kvalitetnije za mjenjač transhidrol 80 od hipenola 90 ?:
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Ina trans 85 je slična cijena kao hipenol, dali se lakše šalta ili je hidraulika brža sa trans ? Inače ide oko 40l unutra, dali mi možeš preporučiti možda nešto povoljnije a što bi bilo oke ulje za taj traktor ne mora biti INA samo da je dobro a malo povoljnije
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Cijena je u toj priči manje bitna. Trans je rjeđe ulje i lakše popunjava šupljine kaj se mjenjača i ležajeva tiče, lakše ga pumpa usisa. A opet s druge strane kad se zagrije mjenjač da počne za jajca peči onda postaje pre rijetko. Ali, za to treba sati i sati rada kaj je rijetko kad i rijetko kod kojeg vlasnika.
Obično u večini slučajeva to bude rad od par sati ili manje i tu je ulje naj taman ugrijano a nije gusto za "hladan start". Tih par puta u godini kaj se malo jače zagrije je ionak dan ili dva godišnje, ovisno ko kolko radi tih par dana kad je sezona.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nemoj kemijati s kojekakvim uljima bez imena i prezimena ili koje kakvim uljima koja imaju ime ali su natočena ko zna gde i iz kakve bačve u karnister s ljepom naljepnicom.
Natoči INA ulje.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Ja u svojem imam godinama transhidrol 85 i ništa mu nije. Kaj je najbitnije puno manje se pjeni kad je hladan pa i pumpa će duže trajat. Inače tvornički u te traktore ide hipenol sae 80.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Staro ulje sam ispustio na tri mjesta, na getribi, dolje na izlazu prednje vuče i na diferencijalu, dali mogu novo ulje natočiti odozgora kroz diferencijal pošto je poklopac hidraulike dolje da se ne zezam i ne točim kroz mjerač gore u kabini inače uzeo sam ina hipenol 90, 40 litara nadam se da če biti dosta
 

Filip Markić

Novi član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
8
pozdrav svima
Na farmi imamo zetora 7340 iz 2003 god i sada bi nam dobro dosao jos jedan takav traktor jer smo sa njime prezadovoljni
gledali smo 7341 super turbo i sada me zanima kakve su razlike izmedju ova dva traktora jer se meni čine potpuno isti. osim sto 7341 koji smo pogledali ima klimu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Ima ravni pod i 40km/h getribu s prednjim kočnicama.
Gledajte radije Proximu.
 

Filip Markić

Novi član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
8
prije jedno dva mjeseca smo gledali proximu 10541 ali je puno radnih sati okrenula našao sam na jednom oglasu proximu 95 ali nismo nikada kontaktirali covjeka
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Pozdrav ljudi, trebao bih savjet, dakle kupio sam nedavno zetora 5211, u "ispravnom" stanju, i sada mi se dešava da kod vožnje zna samo stati na mjestu, ko da izgubi gas, probao sam ispuhati crijevo koje vodi gorivo iz rezervoara do pumpe i kad se ispuše ide dobro sve dok se ponovno ne "začepi", pa me zanima da li slučajno netko zna ima li kakav filter u rezervoaru koji bi mogao zezati??
 

Najnoviji postovi

Na vrh