• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
Muhać,, ja sam i mislio kanister samo u motor,, i na mjeraču kaže malo jače od polovine,,,
e sad što se tiče filtera zraka,, ja tu sipam ono mrko ulje iz kartera,,,
a za boš pumpu,, na traktoru je uvijek ona flašica od litrice pa se po potrebi dospe,,:)
Marko,, sačuvaj bože da se ljutim,,
tu smo da razmijenimo iskustva,,a u ostalom ti si mi najbliži forumaš ,,iz Hrvatske,,:ppozdrav:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Znam, ali kolega je napomenul da do sad nije imal iskustva s Zeksom pa sam ja napisal za svaki slučaj ako nezna.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
jel najbolje kupiti INA SUPER 5 15W40 ulje ili neko drugo ? valjda nisam dosadan haha
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
Ma nisi,,, ja neznam koje je najbolje,,, poučen iskustvom od onih početkom osamdesetih,, kad sam vozio svog dajca,,(kamion TAM 55oo) i u njega sipo INA5 SUPER i tako dan danas,,, ipak ovim nepoznatim splačinama nevjerujem,,, INA je za mene brend!!!!
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
pozdrav drustvo ,sretna nova godina
naime imam problem pocelo mi je blago curiti ulje na osovini rucnog kvacila kardana vjerovatno ima semering tu ,ako moze pomoc kako se to rastavlja i mijenja ,jel se samo raskace ove poluge i izvuce osovina van ? Hvala
 

Prilozi

  • 5011.jpg
    5011.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 34

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
I tebi sretna nova
Ako sam dobro skužio tebi pušta na polugama,a tu nema semeringa jer tu unutra bi trebalo biti suho,jer kao što si i sam napisao tu je kvačilo,te poluge ne možeš samo tako izvući,a i nema potrebe da ih izvlačiš jer time ništa ne postižeš
Problem ti je jer ti ulje najvjerojatnije pušta na semeringu mjenjača ili motora,ako je ulje crno,motor,ako je žućkasto mjenjač,a za to treba traktor popola rastavit
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
ja mislim da nisi upravu bane,,,
skinu se poluge od sajle kvačila, i rastavi se semering se ubaci,,
ali najbolje će ti to reći majstor,,
pošalji Muhi p.p. i on će ti sve objasniti,,
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Neznam koji je uopće Zetor niti jel na svim isto. Na mojem 6340 je to malo drukčije ako se ne varam. Do kućišta ima plastična piksa. Svejedno ako je to ista ta osovina kao kod mene onda skidaš sve to sa osovine i unutra u kućištu ima semering. E sad nisam siguran jel jedan ili dva. Bude možda malo zajebano za skinuti jer je to vjerovatno sve zahrđalo na osovini.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Ako je to slično ili isto kao na ursusu onda je mali i tanki semering.
Ja sam ih mijenjao naC 355 inisam ispuštao ulje pošto sam znao dimenzije imao druge.
Inače bolje spustit ulje i onda to mijenjat.
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
u pitanju je zetor 5011 jeste zuto je ulje cisto iz mjenjaca ,jer ova osovinica ulazi u mjenjac sa lijeve strane kucista i na nju su povezane sajle rucnog kvacila i rucne kocnice ,po nekoj logici moralo se to izvuci bez rastavljanja mjenjaca ,izvuci tu osovinicu i ubaciti drugi semering ali opet cu pitati cijenjenog kolegu MUHU on to najbolje zna Hvala vam
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Na osovini imaš dva oringa 25x21 i semerin sa lijeve strane 32x45x7 i semering s desne strane25x35x7.
Da bi došel do semeringa moraš skinuti ove polugice sa osovine i onda izvuči cijev kočnice mjenjača. Ulje ispustit ili okrenut traktor na bok :hahah:
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Na osovini imaš dva oringa 25x21 i semerin sa lijeve strane 32x45x7 i semering s desne strane25x35x7.
Da bi došel do semeringa moraš skinuti ove polugice sa osovine i onda izvuči cijev kočnice mjenjača. Ulje ispustit ili okrenut traktor na bok :hahah:
nije tesko ispustiti ulje ,nego jel tesko izvuci tu cijev i jel ona ozubljena treba vjerovatno zabiljeziti polozaj pa da se isto tako vrati ?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,685
Da moraš ju uzubit zabilježiš si kak je stajala i ravno izvučeš van, dok rastavljaš sve to nemoj vrtjeti ni osovinu ni ovu cijev. Budem sutra probal skupit dijelove na hrpu pa poslikam, imam takvu getribu u dijelovima al nisam siguran kud su raspoređeni :oops:
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,241
nije tesko ispustiti ulje ,nego jel tesko izvuci tu cijev i jel ona ozubljena treba vjerovatno zabiljeziti polozaj pa da se isto tako vrati ?
Ma jok samo poslikaj da vratis sve na svoje mjesto nije to nista komlikovano
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Bok, htio bi pofarbati felge na 7340 majoru jer su jaako zguljene, koja boja bi nekako najbolje pasala, original prljavo bijela mi je nekako dosadno, možda obična bijela ili siva kao na proximama, što se vama čini najbolje ?
 
Na vrh