• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
777
Ovak imam jedno pitanje i nadam se da sam ga postavil u odgovarajucoj temi. Zanima me koliko bi vrijedio zetor 5711 '77 g, s pitaj Boga koliko radnih sati i u totalno razvaljeno stanju kaj se tice limarije, cak su i pedale kocnica negdje odvaljene i vlasnik nema pojma di su, cak veli da su mozda zaorane. Hahaha Kaj se tice mehanike traktor nije radil nista barem zadnjih 4-5 godina, al uz pomoc drugog traktora je upalil, hidraulika dize, gume smo napumpali i dobro salta, kardan ukljucuje uz krcanje.
Ne bih htjel uvrijediti covjeka koji bi to prodal jer smo susjedi i prijatelji, a druvi susjed mi veli da mu dam za njega kolko bi i na otpadu dobil.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Bosch pumpa je od zetora 8045. Zvao sam Čegeca i rekao mi je da se ne isplati popravljati nego da kupim novu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ima dobar majstor u BiH, ali mislim da se ne može preko granice sad.. U čemu je točno problem?

Meni je bilo puklo kućište regulatora pa je riješio.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Elementi propuštaju naftu u kućište , tako da svakih 20-30 h moram istočit naftu i uliti ponovo ulje , a i vidi brdo prije mene😁. Generalna motora rađena prije 700 h .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ovak imam jedno pitanje i nadam se da sam ga postavil u odgovarajucoj temi. Zanima me koliko bi vrijedio zetor 5711 '77 g, s pitaj Boga koliko radnih sati i u totalno razvaljeno stanju kaj se tice limarije, cak su i pedale kocnica negdje odvaljene i vlasnik nema pojma di su, cak veli da su mozda zaorane. Hahaha Kaj se tice mehanike traktor nije radil nista barem zadnjih 4-5 godina, al uz pomoc drugog traktora je upalil, hidraulika dize, gume smo napumpali i dobro salta, kardan ukljucuje uz krcanje.
Ne bih htjel uvrijediti covjeka koji bi to prodal jer smo susjedi i prijatelji, a druvi susjed mi veli da mu dam za njega kolko bi i na otpadu dobil.
Nemaš ga kaj uvrediti, a neznam ni kolko se to isplati kupiti i obnavljati.
Jedino ako ti treba za dijelove pa se tu vidiš.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
777
Nekak sam sentimentalno vezan za taj traktor, jos kao dijete sam ga vozil i radil s njime. Mi smo tad imali samo 539 pa je on za mene bil formula. Hahahaha
A ne znam ni sam, nakopal si budem samo problema i posla s njim, a zao mi ga je da je bas tak uzasno zapusten.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Generalke motora ili još nekaj usput pa zide generalka traktora?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Obična generalka motora, jer sam čuo da je dosta jeftina. Pa da provjerim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Prava generalka (brušenje radilice, sklopovi, kontrola i po potrebi uređivanje bloka, uređivanje glava, uređivanje pumpe i diza, po potrebi hladnjak i ostali pripadajuči dijelovi brtve, semerinzi, ležajevi, filteri, ulje, diht masa, sredstvo za odmaščivanje, o rinzi, bakrene podloške, crijeva vode, šelne, crijeva goriva, možda i vodena pumpa, pinjon, sajla, sat.....) cca 10 tisuča za dijelove ako treba sve s spiska.
Ako ne treba možda bu i pol dosta, ali to več nije generalka u kojoj je sve provjereno i napravljeno kak treba.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nebi htio puno pametovati oko toga ali računaj još za majstora oko 3000. Tak da najbolje pripremiti 15000 pa ako ostane bude i za na ražanj kad mašina proradi 😂. I sve opet ovisi jel uzimaš neke dijelove kao original ili zamjenske. Vodena pumpa za mog 6340 kad sam kupovao prije par godina bilo po 400 i 800 kuna, ac pumpa, sklopovi motora. Sve su to razlike u cijeni da padneš na guzicu. Sklop motora za ursusa 355 ima od 250 kuna pa do 650 zetorov. Sve ovisi šta hoćeš i u kojoj trgovini.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ovih mojih 10 je ako se uzima kvalitetnije dostupno u našim trgovinama
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
A kad treba drugi blok, radilica i bregasta,kolko onda treba? I jel to generalka ili kak se to zove onda?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Onda treba puno više.
Rijetki su slučajevi da treba blok i radilica ili da se nedaju spasiti. Barem je tak bilo u mojoj praksi. Imal sam jedan smrznuti blok koji se nije isplatilo popravljati, koju puknutu radilicu Ili prebrušenu pa se nije imalo kam dalje.

To se onda zove propast.
 
Na vrh