• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Zetor 5320, neće špera da uzubi, kad se stisne čuje se tuckanje, ali ne uzubi da uhvati, dole na šarafu je malo dotego onda uhvatila, ali onda nije htijela isključiti pa sam ju otpustio i onda ponovno nije htijela uključiti, ponovno ju zategnem kao predhodni put neće ni tako više da uzubi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,997
Možda je vilica pukla, treba reduktor skinuti i vidjeti kaj se događa.
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Neznam baš da je grafit bil u pitanju. Najvjerojatnije piksa od lezaja, tak su se nekad spojničke popravljale jer su bile skupe.
Ako su metnuli grafitnu čahuru vjerojatno bude trebala druga spojnička, možda se raspala pa opet ima lufta i zato tuli u 4.
Danas sam pital pa da napišem - brončana je čahura na spojničkoj. Lako moguće da se razdrla, pa ovaj put budem tražil da je sasvim promijene.
Zakaj se spojnička mogla razdrti? Radi manjka ulja, pojedenih zubčanika, potrošenih ležajeva?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,995
Ako je to ono šta mislim da je,u njoj je igličasti ležaj koji se raspadne i ošteti ležište u osovini i više ne pomaže samo zamjena ležaja nego treba mijenjat cijelu spojničku
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
I ne samo spojničku nego i mjenjačku ali se mogu i popraviti ako ih nijw previše pojelo i ako su zubi ok. Obje osovine se obrade, u spojničku se stavlja iglicasti ležaj HK a na mjenjačku ide IR ležaj i vozi to duuuuuugo. Čak duže nego Korurs nove osovine a u 80 posto dućana kod nas su one u ponudi.
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Super, hvala na informacijama. Ako je to - jest da to košta, no morat ću redom rješavati stvari, da se dalje ne zakomplicira. Bude preko zime pa ću poslati kako je što riješeno, možda još nekome pomogne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,997
Danas sam pital pa da napišem - brončana je čahura na spojničkoj. Lako moguće da se razdrla, pa ovaj put budem tražil da je sasvim promijene.
Zakaj se spojnička mogla razdrti? Radi manjka ulja, pojedenih zubčanika, potrošenih ležajeva?
Najvjerojatnije ti zato i šrota to sve skupa jer se razderalo.
Treba napraviti kak mika veli, samo kaj kad kupiš ležaje i platiš tokara....tu si negde, nisi bog zna kaj prišparal u odnosu na novo takvo kakvo je.

Na te ležajeve su Zeksi bolesni.
Kad se otpuste vijci označeni zelenom strelicom, nastane luft kojeg ne osjetiš i malo pomalo strada ležaj označen crvenom strelicom i onda su dalje zupčanici na redu...

 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Forterra 12441
Pozdrav svima, imam pitanja, vjerujem da taj traktor ili slicne oznake neto koristi…
Koje ulje ide u hidrauliku i mjenjac(mislim da je spojeno),koje ulje ide u motor, prednju vucu i bocnike u prednjim tockovima…
Drugo pitanje…paljenje,kako provjeriti grijace ili sistem predgrijavanja,…zimi teze pali….
Trece,koji antifriz,boja ili naziv ili onaj broj poslije slova G ili kako ve
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
E narode,jutrosa sam primjetio da su mi se sarafi na trubi odvrnuli i odvojili od reduktora.Zavrnem 3 sarafa koja su se odvrnula,ostala 3 su dobra,s tim da nema onih limova,mislio sam da je do njih pa se odvrnu. Napravim limove zavrnem sarafe i napravim jezik,kad ono sipak opet se odvrnu i dodje do odvajanja. Sta mi je ciniti da se to sanira?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,997
Ne, otpustiš šarafe da između kučišta reduktora i trube možeš ugurati licne.
Stegneš i licne se usjeku u kučišta i drže da nema međusobnog pomicanja i na taj način se vijci teže otpuste, naravno, limeni osigurači su obavezni a ljepilo za vijke je dvosjekli mač. Pomaže ali kad treba otpustiti s crkve zvono pada...
Nakon stezanja komadiče licne koji štrše van obrusi brusilicom da se ko ne pikne nekad na njih
 

tojcilica

Član
Tu od
6 Stu 2021
Poruka
37
Ne, otpustiš šarafe da između kučišta reduktora i trube možeš ugurati licne.
Stegneš i licne se usjeku u kučišta i drže da nema međusobnog pomicanja i na taj način se vijci teže otpuste, naravno, limeni osigurači su obavezni a ljepilo za vijke je dvosjekli mač. Pomaže ali kad treba otpustiti s crkve zvono pada...
Nakon stezanja komadiče licne koji štrše van obrusi brusilicom da se ko ne pikne nekad na njih
stavio sam licne kako si rekao,jos sam otisao i uzeo ljepilo. i zalijepio sarafe. Do sutra ce se valjda osusiti pa cu vidjeti dal" ce se opet odvrtati.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
E narode,jutrosa sam primjetio da su mi se sarafi na trubi odvrnuli i odvojili od reduktora.Zavrnem 3 sarafa koja su se odvrnula,ostala 3 su dobra,s tim da nema onih limova,mislio sam da je do njih pa se odvrnu. Napravim limove zavrnem sarafe i napravim jezik,kad ono sipak opet se odvrnu i dodje do odvajanja. Sta mi je ciniti da se to sanira?
pa stegni jako. bar 12 kila. ja ih stežim na osječaj i nikada ne otpuste. ako ti otpuštaju tu nešto ne valja. ja ništa ne stavljam osim podloški ako su bile. ako treba nareži novi navoj stavi najbolje šerafe. ako imaš orginal šerafe oni su dobri. na ursusu malom prošle godine sam nareznicama moral delati novi navoj jer se odvojilo. stegnal na osječaj i dan danas gazda nije javil da ima kakvih problema.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Kako zimski dani nebi bili dosadni radi se lagani remont.. Piksiran prednji kraj, zamjena gumica spona i kajli.. Kabina skinuta jer treba mijenjati nosače rezervara.

Odlučili smo osvježiti motor jer jako teško pali.. Glave i klipnjače na obradi,
idu novi sklopovi, leteći ventili i ostalo. Pumpu za sad nećemo dirati, radije bi stavili od 4911 ako s ovom bude problema..
 

Prilozi

  • IMG_20211218_161051.jpg
    IMG_20211218_161051.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 54
  • IMG_20211230_135126.jpg
    IMG_20211230_135126.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 54
  • IMG_20211230_142038.jpg
    IMG_20211230_142038.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 54

Najnoviji postovi

Na vrh