• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,301
Da, meni sluzi da idem u birtiju s njim.... i zato odvriti 300 rh u godini...

Jesi mi nabavio one zeljezne vragove?
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Taj zetor sa vanjskim kočnicama nema doboše ,nego ima male ploče tzv. lamele i cilindar na njih djeluje i one se sastavljaju i koče.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,608
Da, sličan sistem kao kod Imt-a, a tako i ručna radi, uglavnom manje ima problema nego ove kočnice sa dobošima.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,634
Poštovani kolege, imam pitanje vezano uz mogućnost dizanja priljučka na traktoru. Zanima me koliko može Zetor (6245 ili neki drugi) isporučiti ulja u hidraulični cilindar priključka (npr. ruka za dizanje ili traktorski viličar)?
Ako je u traktoru npr. 30 l ulja koliko od toga ulja može biti isporučeno u cilindar priljučka? Ako je problem u količini ulja da li je moguće/dobro u traktor nadolijati ulje preko maksimuma i koliko?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
808
nemam ti ja puno iskustva ali tvoj priključak bi trebao biti popunjen sa svojom količinom ulja. navedi točno koji priključak (slike). ako buš se vozil sa uljem preko maksimalno procurik će ti semeringi prije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Znam za kaj tebe zanima.

Na ravnom 10 litara ukrasti nebu stvaralo nikakav problem.
U ove priče sa semerinzima ne vjeruj jer da je tak oni semerinzi koji brtve na osovini koja prolazi kroz mjenjač i navek je potopljena u ulju bi ujutro propustili.
5 litara preko max nebu stvaralo nikakav problem, a za više moraš ugraditi dodatni rezervar ili pojačati odušak mjenjača.
Dodatni rezervar je najbolja opcija ;)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,788
U 6245 kad su getriba i diferencijal potpuno prazni (nakon remonta) ide 40 litri ulja i to ti je mjera za rad na brdskom terenu. Neki zetori imaju označene na mjeraču dvije oznake MAX. Semering ak nevalja procurel bude i sa 20 litri ulja i takvoj getribi.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
664
Bok, zanima me dok prebacim na brzi kardan tj na 1000obrtaja kardana na koliko od prilike obrtaja motora mi je oko 540o/min, planiram pneumatsku sijačicu terati na 1000o/min da mogu pod manjim gasom raditi
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
664
Da ako je na 2600 obrtaja motora 1000o/min onda bi po nekoj logici trebalo biti na malo jače od 1000 obrtaja motora biti od prilike 500o/min, hvala nadam se da sam shvatio 😂
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
141
Ajd još jednom, da utvrdimo terminologiju:
- sustav s mehaničkim volanom i pomoćnim cilindrom je servo volan
- sustav s orbitrol glavom i cilindrom za zakretanje kotača je hidrostatički volan
Ovo
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
Bok, zanima me dok prebacim na brzi kardan tj na 1000obrtaja kardana na koliko od prilike obrtaja motora mi je oko 540o/min, planiram pneumatsku sijačicu terati na 1000o/min da mogu pod manjim gasom raditi

Na proximi je na cca 1600rpm motora to što pitaš. Znači kardan na hiljadarku i manji gas, vrtio sam tako sušaru pa znam.. 1000 okretaja kardana postiže na cca 2100 o/min motora.

Ja eto imam tu opciju pa sve vrtim na 540, nema smisla baš na 1000 samo si sporiji u poslu i traktor se pati u brdu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh