• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
toma84 kaže:
Koliko znam i 7340 je turbo

Je i postoji u verziji samo turbo, dok 77 ima i turbo i atmosferski motor. Po meni je bolja ova opcija bez turba, jer tih 8ks mi nije nešto naspram cijene nove ili reparirane turbine, kvaltetnijeg ulja, dodatnih zajeb...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ivice kak ti diše 7340 pod 3x14'', to je za njega malo puno, osim ak imate lagane zemlje i ne orete duboko! :scratch
Jedan ima kod mene 7340 2007.g., i ore s V&N 3x12'' jel na 14'' nemože više od 25 cm dubine!
 
I

ivica85

Guest
zetor 3a brzina
dubina 25cm mozda malo dubnje nisam mjerio!
zemnja prosjek ni laka ni teska! ustvari imam je sakakve !
zemlja se smrznula pa zadnjih par dana nemogu orat neide plug u zemlju!
metnut cu slike kad budem mogo orat!
 
B

Bobo

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ivice kak ti diše 7340 pod 3x14'', to je za njega malo puno, osim ak imate lagane zemlje i ne orete duboko! :scratch
Jedan ima kod mene 7340 2007.g., i ore s V&N 3x12'' jel na 14'' nemože više od 25 cm dubine!

A kud bi ti vise od 25 za normalne ratarske i stocarske kulture? Repa zahtjeva dublje oranje, duhan isto, te jos mozda par drugih kultura kod kojih je bitan dubina korjena, al za zito i kukuruz orat dublje od 25 jednostavno nema smisla.

U svakom slucaju, ak se muci s 3x14" il mu je to granicno, svakak osmanjiti na 3x12" jer traktor uvjek trebaimati rezerve snage, a ne da stalno radi na granici svojih mogucnosti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ivice kak ti diše 7340 pod 3x14'', to je za njega malo puno, osim ak imate lagane zemlje i ne orete duboko! :scratch
Jedan ima kod mene 7340 2007.g., i ore s V&N 3x12'' jel na 14'' nemože više od 25 cm dubine!

A kud bi ti vise od 25 za normalne ratarske i stocarske kulture? Repa zahtjeva dublje oranje, duhan isto, te jos mozda par drugih kultura kod kojih je bitan dubina korjena, al za zito i kukuruz orat dublje od 25 jednostavno nema smisla.

U svakom slucaju, ak se muci s 3x14" il mu je to granicno, svakak osmanjiti na 3x12" jer traktor uvjek trebaimati rezerve snage, a ne da stalno radi na granici svojih mogucnosti.

Ja komplet zimsku brazdu orem na 30 cm i nije to da nema smisla, zemlja se dublje napravi, gnojivo dublje dospije, veča je plodna dubina zemlje!
 
I

ivica85

Guest
ne gusi se ima dovonjno snage!
koje gume ima taj na traktoru!
ja imam manje gume 30tke pa mu je lakse nego sa 34"
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma84 kaže:
A vidim i IMT na dvorištu 8)

Svatko ko ima zetora mora imati i IMT jer kad zetor stane....zna se :D :D :D
 
J

jokapz

Guest
Ma šta kad stane.... :twisted: ???? gdje stane Zetor IMT nema šta tražit....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
@jokapz-Hm, kako kada
Misli nam ga u oči ugurat da nam se svidi,a mi ga nećemo :)
 
J

jokapz

Guest
ovak neznam šta je Šanana htjeo reći al ak je mislio da je IMT bolji i kvalitetniji traktor od Zetora e tu se gadno zaj....
u mom kraju ima dosta Zetora starijih linija (62xx, 72xx, 73xx,) i to veći i ozbiljniji poljoprivrednici i svi su zadovoljni njima. Novi Zetori nisu loši, dobri su to traktori cijena im je malo veća al nemora biti da nije opravdana. Ja kad bi kupovo traktor nebi kupio Zetora jer za te novce mogi dobit nešta iz SDF grupe il čak MF koji su po meni bolji traktori al nemože se reć da onda Zetor nevalja. Nisam napiso ovaj post zato što imam Zetora već okomili ste se na njega da nevalja al ja nigdje nisam pročito da se novi Zetori kvare...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma gle joka, ubiti ja nisam htio reči da je zetor loš traktor, al izgleda da je tako protumačeno il je tako ispalo, ovak meni se jako sviđaju ovi 6340, 7340, novije linije to su mi najljepše dizajnrani zetori, stvarno su mi lijepi, kod nas ih ima barem 30- tak, do sad je samo na jednom 6340 zeznuo 4 klip, to su majstori složili i ide dalje, gazio sam silažu s njime, nema šta, prednja vuča, sve fino, najveći plus prema svim postoječim traktorima je velika i prostrana kabina, šteta što sdf i mf i jd nemaju takve kabine :D
Naučen sam na imt, al ga nebi više u životu nikad kupio, osim 539, jer on je poseban traktor :mrgreen: , al zetora 63 ili 7340 bi kupio da su im cijene realne, ja ne shvačam da oni pariraju u cijenama jednoj sdf-grupaciji ili mf-u, to je nečuveno ;) ;) ;) ovako jednostavno ne želim zetora, mada znam da je sigurno kvalitetnije napravljen od imt-a :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
A svi dižu cijene tak da ono i Zetor mora :!:
I puno je unaprjedio proizvodnju samim time štm ima noovu seriju Zetora,koje je 100:1 staroj..
Pa onda i oni idu da ih prodaju po realnoj cijeni..
 
J

jokapz

Guest
A Zetor ko Zetor...
Ja sam sa svojim prezadovoljan ... naradilo se kod mene tih 60 konja sam tak nema šta nije radio.. Da nismo sijali repu bio bi ko novi u repi sam ga dosta uništio... Ipak za 60 konja 2 zmajevke repe je puno a kad zapada s njima sam mu stavim jednoosovinku 5 t prvu i iza zmajevku i ide ko curca... a odvezo je vagona i vagona.Kod mene je bio max opterečen. Neznam koji bi traktori Zetorove klase to mogli izdržat....
Kod mene je on uvjek pun gas i nema da motor zastenje čim obrtaji počmu padat odma nižu i motor i nakon 10000 h još vrišti. Zetoru izgleda baš treba to i on ide i ide i ide..... Stače i on jednog dana al uopče ga neču krivit zaradio je on kod mene i više nego dovoljno.... :heart: :heart: :heart: :supz: :supz: :supz:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Još toga...
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Na vrh