• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Z

zetor4718

Guest
eee kolega moj zahebo si se ako si odustao od deutza. naravno onih pravih deutz-a zračno hlađenje.
to su nepoderive mašine. imao sam ja prije dx-110 stari moj to je bila snaga.
jedino je bio spor na cesti, ali snaga za povuć ili upaliti na na -20. ma samo okreneš ključ i brm. nema oće neće. ili pali ili nema nafte :roll:
dan danas žalim za tim traktorom. i kad budem u mogućnosti i potrebi za večim uzet ću dx-6.50.

zetor je super traktor, ali za deutz-a nema mjere. jedino s deutz-om treba paziti s mjenjačem. pošto su jako osjetljivi.
moj savjet ostavi se zetora.:|

deutz je meni isto zakon,ali pošto tu kod mene nema čestitog majstora koji bi ga eventualno popravljao zato sam odustao.zetora znam u dušu i svaki njegov dijelić mogu nabaviti,a i dosad sam ih imao dvoje i preprezadovoljan sam!

pa do kolko para uzimaš?

uzimam do koliko netko traži,uglavnom nije problem novac već stanje traktora.

Danas sam prico s covjekom koji je imo zetora i prodo ga poslije 20 dana i kaze nikad vise zetor, ne znam sto nismo puno raspravljali, ali da je to toliko dobar traktor nebi oglasnici bili puni tih traktora, sve na fazon traktor u ekstra stanju nije puno sati 2500-5000rh,motor suh,mjenjac odlican,orginal gume itd, ilh mjenjaju za traktor neke druge marke

ako ti možeš prosuditi kakav je traktor po brojnom stanju u oglasniku onda svaka ti čast!a bez nekih argumenata uopće nema smisla pisati,popričaj sa čovjekom opet da vidimo u čemu je stvar....
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Danas sam prico s covjekom koji je imo zetora i prodo ga poslije 20 dana i kaze nikad vise zetor, ne znam sto nismo puno raspravljali, ali da je to toliko dobar traktor nebi oglasnici bili puni tih traktora, sve na fazon traktor u ekstra stanju nije puno sati 2500-5000rh,motor suh,mjenjac odlican,orginal gume itd, ilh mjenjaju za traktor neke druge marke

Oglasanici su ih puni zato što se najviše traže. Prevara je uvijek bilo i bit će. Najgore od svega što su ti traktori svi oprani i stoje na jednom mjestu. Odnosno pale se samo kad mušterija dođe. Mislim da se radni sati skidaju na 50% traktora kao što je slučaj na 90% auta s kilomertrima. Većina kupaca proba traktor 10 min. i nakon toga odlučuje. Po meni najbolje poneš svoje gorivo (da ti prodavac ne prigovara) i kažeš gazdi hoću da ga probam 2 h u oranju ili nekoj drugoj težoj operciji da se traktor dobro oznoji i ako ima nedostataka neka ih pokaže.
 
Z

zetor4718

Guest
Oglasanici su ih puni zato što se najviše traže. Prevara je uvijek bilo i bit će. Najgore od svega što su ti traktori svi oprani i stoje na jednom mjestu. Odnosno pale se samo kad mušterija dođe. Mislim da se radni sati skidaju na 50% traktora kao što je slučaj na 90% auta s kilomertrima. Većina kupaca proba traktor 10 min. i nakon toga odlučuje. Po meni najbolje poneš svoje gorivo (da ti prodavac ne prigovara) i kažeš gazdi hoću da ga probam 2 h u oranju ili nekoj drugoj težoj operciji da se traktor dobro oznoji i ako ima nedostataka neka ih pokaže.

slažem se u potpunosti sa tobom,najbolje se pokaže u radu jer odmah vidiš diže li temperaturu,pada li pritisak itd...uvijek sam bio zato da se stroj proba,kad sam vitlo prodavao otišli smo u šumu prikvačili drvo i to je to,a za 10mj. otprilike čovjek me nazvao i rekao "svaka ti čast,sve kako si rekao tako je i bilo".ja sam 6945 nesvijesno kupio sa šupljim motorom ali nikad nisam krivio gazdu i slično jer me nije on natjerao da ga kupim.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Danas sam prico s covjekom koji je imo zetora i prodo ga poslije 20 dana i kaze nikad vise zetor, ne znam sto nismo puno raspravljali, ali da je to toliko dobar traktor nebi oglasnici bili puni tih traktora, sve na fazon traktor u ekstra stanju nije puno sati 2500-5000rh,motor suh,mjenjac odlican,orginal gume itd, ilh mjenjaju za traktor neke druge marke

malo da stavim statistike - provjereno
-najlošiji traktori IMT (najviše oglasa)
-najbolji traktori SONALIKA (najmanje oglasa)


 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Moj Zeko 6245 u oranju guta oko 13l po jutru i vućem Leoparda 2 puta 14" i to troši 13l kad je baš teško oranje... a imam kolegu koji ima rusa 82 i kaže da mu troši od 20 do 25l prema tom nije velik potrošać

A što se tiće kabine ona je zakon malo je traktora koji su u ono vrijeme imali take kabine.... pričamo o onim Zetorima 1988 godište a ovi novi oni su samo šminka za te novce da se kupiti puno bolji traktor....
ove serije što ja imam i one 63... 73... to su nepoderivi traktori dok novi nemugu im biti ni do člinka.....

kak pa taj rus more trošiti 20 litara po jutru pa moj rus 952 trosi 9-10 litri po jutru/rali
 
T

tuaregr10

Guest
Danas sam prico s covjekom koji je imo zetora i prodo ga poslije 20 dana i kaze nikad vise zetor, ne znam sto nismo puno raspravljali, ali da je to toliko dobar traktor nebi oglasnici bili puni tih traktora, sve na fazon traktor u ekstra stanju nije puno sati 2500-5000rh,motor suh,mjenjac odlican,orginal gume itd, ilh mjenjaju za traktor neke druge marke

Pozdrav svima :fball:
Vjerovatno je jedan od razloga zašto tako puno Zetora se prodaje to da su među najprodavanijim markama traktora na ovim prostorima :supz:.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pozdrav svima :fball:
Vjerovatno je jedan od razloga zašto tako puno Zetora se prodaje to da su među najprodavanijim markama traktora na ovim prostorima :supz:.


Upravo tako, najviše se Zetora uvozi jer je njih najlakše prodati i dobro drže cijenu. Koliko ih je samo član basic prodao a ni jedan mu vjerovatno nije čekao kupca duže od mjesec dana. Dobra snabdevenost rezervnim dijelovima i dobra servisna podrška su glavni aduti Zetora. Dokle god je tako Zetor će biti no1 i najprodavaniji traktor.
 
I

ihorzic

Guest
jesu najprodavaniji malo sutra ,....

na prvom mjestu je mali ferđo i nosi ukupnu pobjedu između imt - zetora.

tako je i kod tebe u Dubici garantiram.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
jesu najprodavaniji malo sutra ,....

na prvom mjestu je mali ferđo i nosi ukupnu pobjedu između imt - zetora.

tako je i kod tebe u Dubici garantiram.


U pravu si! Mali fergo jest najprodavaniji, al ja sam mislio na traktore iz uvoza a fergo dođe nešto kao domaći.
 
I

ihorzic

Guest
dobro i to si u pravu , s tim što mi kaže BAKI ( nadam se da ga znaš ) da svašta se uvaža u bosnu - čak ponajviše su traženi čerkezi za šume.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Neznam ko je BAKI i neznam šta je mislio pod tim "svašta se uvaža"? Pa svugdje se svašta uvaža, ne samo u Bosnu. Može se ovdje naći dobrih traktora a ima i krševa da čovjeku dođe muka kad ih vidi. I opet se to sve proda, svaka roba nađe svog kupca. Kad sam prošle zime tražio traktor da kupim, nagledao sam se svega i svačega i vidio šta sve ljudi dovlače iz vana.
A šume je sve manje i manje, pogotovo ove privatne. Ovo što je ostalo, to je u nekakvim klancima i bez vitla nema ništa.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
jel tko od vas kupio ovu novu proximu? da kaže malo kak je zadovoljan, kako radi, itd :-D
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
danas sam malo cackao po ovom nasem PIK-u i vidim da imaju zetori 7245-7745 sa orbitrolom, sad me zanima dali bi se ovaj klasicni "servo" da preraditi na orbitrol, ako je izvodljivo, dali moze ostati ova postojeca pumpa, kakav je cilindar, orbitrol, i uopste koliko je izvodljivo, evo nekih slika, ako neko posjeduje zeku sa ovim sistemom, ako je moguce da da koju sliku, muhanicar, puknuti da vas cujemo

Uploaded with ImageShack.us
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Dalo bi se preraditi, samo ti treba glava volana i hidro cilindar. Pumpa je ista kao i kod običnog serva.
Kakav sad imaš volan, mehanički ili je možda obični servo?
Ja imam na 6945 obični servo a na 7745 je tzv. čisti hidraulik, kao na toj slici. Šta te tačno interesuje, kakve slike, čega...?
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Dalo bi se preraditi, samo ti treba glava volana i hidro cilindar. Pumpa je ista kao i kod običnog serva.
Kakav sad imaš volan, mehanički ili je možda obični servo?
Ja imam na 6945 obični servo a na 7745 je tzv. čisti hidraulik, kao na toj slici. Šta te tačno interesuje, kakve slike, čega...?

Zemo, zanima me kako izgleda ta glava, gdje stoji, jeli na mjestu onog sadasnjeg kucista volana, kud su provedena crijeva ,kako je sta spojeno na pumpu, neznam gdje bi to mogao sve naci dali kod marica u prijedoru ili polovno ,kakve su cijene itd. Svaka informacija je dobro dosla.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Glava volana ima svoj nosač i stoji odmah ispod instrument table, a ne na mjestu kućišta volana. Pumpa je ista kao na običnom servu ili bar tako izgleda. A kako je sve to povezano, to ne bih znao napamet, a nisam baš nešto ni prigledao.
Gledaću da to poslikam kad stignem. Kod Marića to sve sigurno ima, samo je pitanje koliko košta. A za polovno pogledaj oglase ili možda neki otpad kao što je npr. kod braće Damjanovića u Prijedoru.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Glava volana ima svoj nosač i stoji odmah ispod instrument table, a ne na mjestu kućišta volana. Pumpa je ista kao na običnom servu ili bar tako izgleda. A kako je sve to povezano, to ne bih znao napamet, a nisam baš nešto ni prigledao.
Gledaću da to poslikam kad stignem. Kod Marića to sve sigurno ima, samo je pitanje koliko košta. A za polovno pogledaj oglase ili možda neki otpad kao što je npr. kod braće Damjanovića u Prijedoru.

Nisam znao za te damjanovice, a marica cu nazvati imam njegov broj vec nabavljam ponesto od njega.Ovi damjanovici drze traktore ili sta? Hvala puno, ako imas slike bilo bi ok.Mozda i zemo basic ima nekog zeku sa ovim sistemom pa bi nam mogao dati slike ako je dobre volje.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Oni drže samo traktore, nešto slično kao auto otpad ali samo za traktore.
Slike ću postaviti dok uslikam, nemam sad ništa.
Kod Marića je bio kako mi se čini, Češki skuplji servo i Poljski jeftiniji. E sad koliko je koji koštao ne sjećam se, mislim da je bilo nešto oko 1000 KM ali nisam siguran.
 

Najnoviji postovi

Na vrh