• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Nisam znao za te damjanovice, a marica cu nazvati imam njegov broj vec nabavljam ponesto od njega.Ovi damjanovici drze traktore ili sta? Hvala puno, ako imas slike bilo bi ok.Mozda i zemo basic ima nekog zeku sa ovim sistemom pa bi nam mogao dati slike ako je dobre volje.

Imam ja dvi tri slike sa tim sistemom, ali nemogu ubacit slike steka mi net..

kako ja znam taj sistem ima dvije pumpe, jednu na motoru a drugu pod volanom u kabini, gdje je ona sva instalacija..sve su spojene sa cijevcicama kroz koje pumpa sa motora cirkulise ulje skorz sistem i sve to tako nekako sunkcionise..:scratch
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pod volanom je tzv. Glava a ona je u stvari razvodnik a ne pumpa.
Sa glave dve cijevi idu na pumpu a dve na hidraulični cilindar.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Oni drže samo traktore, nešto slično kao auto otpad ali samo za traktore.
Slike ću postaviti dok uslikam, nemam sad ništa.
Kod Marića je bio kako mi se čini, Češki skuplji servo i Poljski jeftiniji. E sad koliko je koji koštao ne sjećam se, mislim da je bilo nešto oko 1000 KM ali nisam siguran.

opa pa nista bez1000-darke pa ga jebi, ako negdje imas broj od damjanovica napisi, a, bas cu zvati i marica u ponedeljak, pa da se slagiram.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Pod volanom je tzv. Glava a ona je u stvari razvodnik a ne pumpa.
Sa glave dve cijevi idu na pumpu a dve na hidraulični cilindar.

Slikaj kad stignes, i basic, ako proradi net, ako cujete da neko ima nesto tako za prodati javite.
Unaprijed hvala zemljaci.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Pod volanom je tzv. Glava a ona je u stvari razvodnik a ne pumpa.
Sa glave dve cijevi idu na pumpu a dve na hidraulični cilindar.

Ma da tako nesto, nisamo to nikad dirali, znam da ima i na nekim traktorima je zujala..

1500 Km je obicni hidraulik volan, tako kad pogleda ovaj sistem i nije skup za 1000 :D:D:D
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Ma da tako nesto, nisamo to nikad dirali, znam da ima i na nekim traktorima je zujala..

1500 Km je obicni hidraulik volan, tako kad pogleda ovaj sistem i nije skup za 1000 :D:D:D

Basicu, ne prepadaj me a nisam jos ni poceo! :D:D:D
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
kupi samo pumpu orginal zetorovu a orbitrol,cilindar i cjevi nađi polovno od čega i to sam sklepaj

ako je netko spretan moze dosta toga da se napravi a da se ne kupuje novo ili orginal.. :partyman:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma da tako nesto, nisamo to nikad dirali, znam da ima i na nekim traktorima je zujala..

1500 Km je obicni hidraulik volan, tako kad pogleda ovaj sistem i nije skup za 1000 :D:D:D

Ova glava zuji gotovo na svim traktorima, samo na nekima tiše a na nekima glasnije, pogotovo kad se navija volanom.
Što se cijene tiče, davno sam to onako usput gledao pa se ne sjećam tačno. Može biti da je sad 1500 možda i skuplje, ko zna. :scratch
kupi samo pumpu orginal zetorovu a orbitrol,cilindar i cjevi nađi polovno od čega i to sam sklepaj

Ovo bi bilo najjeftinije rješenje. Možda ćeš imati malo više posla dok to sve upašeš al ćeš zato proći daleko jeftinije. Ako ima negdje vojni otpad, pogledaj kod njih dali ima šta na kamionima. Mislim da bi od 110-ke ili 150-ke odgovarala i glava i hidro cilindar, a vjerovatno odgovara i sa drugih. Muhaničar sigurno zna više o tome pa je najbolje da vidiš s njim, šta i od čega ti paše.

A na kog Zetora to hoćeš ugraditi? Možda negdje piše, al ja nisam primjetio.:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
danas sam malo cackao po ovom nasem PIK-u i vidim da imaju zetori 7245-7745 sa orbitrolom, sad me zanima dali bi se ovaj klasicni "servo" da preraditi na orbitrol, ako je izvodljivo, dali moze ostati ova postojeca pumpa, kakav je cilindar, orbitrol, i uopste koliko je izvodljivo, evo nekih slika, ako neko posjeduje zeku sa ovim sistemom, ako je moguce da da koju sliku, muhanicar, puknuti da vas cujemo

Uploaded with ImageShack.us
Ako imaš servo onda ti treba još novi cilindar volana (normalno njega treba gore i pričvrstiti, znači nosač, poluga .....), orbitrol (njegov nosač), stup volana, crijeva 4 komada i još kojekakvih sitnica.
Ako nemaš onda trebaš i pumpu (mada bi se ona mogla zaobiči, tj koristiti postoječa) i rezervar (ako ideš na novu pumpu), plus sve ovo prije navedeno.
Pripasivanje mislim da bi bilo najidealnije od nekog viličara.
Računica, još ako moraš sve platiti :scratch
 
I

ihorzic

Guest
Šta taj Marić ima i gdje se nalazi , ja znam za Lukasa i onaj šta radi kod autobusne obradu dijelova .
Ajde napiši i za tog Damijanovića šta on ima i brojeve njihove.

Baki je iza pijace ima radionu.
Surađuje sa Radom Vujkovićem električarom.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Ova glava zuji gotovo na svim traktorima, samo na nekima tiše a na nekima glasnije, pogotovo kad se navija volanom.
Što se cijene tiče, davno sam to onako usput gledao pa se ne sjećam tačno. Može biti da je sad 1500 možda i skuplje, ko zna. :scratch

Ovo bi bilo najjeftinije rješenje. Možda ćeš imati malo više posla dok to sve upašeš al ćeš zato proći daleko jeftinije. Ako ima negdje vojni otpad, pogledaj kod njih dali ima šta na kamionima. Mislim da bi od 110-ke ili 150-ke odgovarala i glava i hidro cilindar, a vjerovatno odgovara i sa drugih. Muhaničar sigurno zna više o tome pa je najbolje da vidiš s njim, šta i od čega ti paše.

A na kog Zetora to hoćeš ugraditi? Možda negdje piše, al ja nisam primjetio.:scratch

Ja bi to na 7245 , ima vec servo, nije jos zurba, sve to jos radi samo sa ph je dosta tezi naprijed plus ponekad neki prikljucak, nevjerujem da ce dugo , a ovo bi bilo rijesenje.Posto pumpa vec ima imam jednog druga jeftino mi radi hidraulicna crijeva, jedan drugi mi radi povoljno na tokarskom stroju, znaci treba mi ventilska glava,i radni cilindar, opet zamoljavam ako neko moze detaljno poslikati bilo bi odlicno.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Jesi tu 72-ku kupio sa prednjom hidraulikom ili si je ti dograđivao? Jeli original P.H. ili je ručni rad? Može li koja slika da vidim kako to sve izgleda, kako je urađeno i kako je pričvršćeno?

Dobro, ti već imaš pumpu i rezervoar, još ti fali glava volana i hidro cilindar. Crijeva ti nisu problem a i nisu skupa u odnosu na sve ostalo. Provjeri samo kod Marića koliko je nova glava sa osovinom volana i koliko je hidro cilindar. Kućište volana i osovinu izbacuješ kao i taj servo klip.
Ove nosače koji ti još trebaju, možeš sam napraviti i prilagoditi.
A ove svoje dijelove što skineš, možeš prodati i tako povratiti jedan dio para.
Ja ću ovo kod sebe poslikati kad uhvatim vremena.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Jesi tu 72-ku kupio sa prednjom hidraulikom ili si je ti dograđivao? Jeli original P.H. ili je ručni rad? Može li koja slika da vidim kako to sve izgleda, kako je urađeno i kako je pričvršćeno?

Dobro, ti već imaš pumpu i rezervoar, još ti fali glava volana i hidro cilindar. Crijeva ti nisu problem a i nisu skupa u odnosu na sve ostalo. Provjeri samo kod Marića koliko je nova glava sa osovinom volana i koliko je hidro cilindar. Kućište volana i osovinu izbacuješ kao i taj servo klip.
Ove nosače koji ti još trebaju, možeš sam napraviti i prilagoditi.
A ove svoje dijelove što skineš, možeš prodati i tako povratiti jedan dio para.
Ja ću ovo kod sebe poslikati kad uhvatim vremena.

Ja sam ugradjivao skinuta sa jedne 77-mice proizvodjac je zuidberg, samo se mora mijenjati i kolijevka, i remenica na radilici posto na nju ide kardan.
Zvao sam marica, glava kosta 1150, a cilindar 500km on kaze najbolje to upasovati od neceg drugog, eventualno kupiti samo nov cilindar.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jesi tu 72-ku kupio sa prednjom hidraulikom ili si je ti dograđivao? Jeli original P.H. ili je ručni rad? Može li koja slika da vidim kako to sve izgleda, kako je urađeno i kako je pričvršćeno?

Dobro, ti već imaš pumpu i rezervoar, još ti fali glava volana i hidro cilindar. Crijeva ti nisu problem a i nisu skupa u odnosu na sve ostalo. Provjeri samo kod Marića koliko je nova glava sa osovinom volana i koliko je hidro cilindar. Kućište volana i osovinu izbacuješ kao i taj servo klip.
Ove nosače koji ti još trebaju, možeš sam napraviti i prilagoditi.
A ove svoje dijelove što skineš, možeš prodati i tako povratiti jedan dio para.
Ja ću ovo kod sebe poslikati kad uhvatim vremena.

ovo ti je orginal
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
i ja sam to vidio, ali nebi bas rekao da je to ono sto bi pomoglo, hvala svejedno


Sad sam čuo od prijatelja da u "Kondić komercu" ovdje u K. Dubici, imaju hidro cilindre za Europard traktore, cijena 120 KM !! Neznam samo dali imaju i glave :scratch
Jest da su djelovi made in PRC , al ako su stvarno ovako jeftini, onda nema veze :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh