• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Jesi tu 72-ku kupio sa prednjom hidraulikom ili si je ti dograđivao? Jeli original P.H. ili je ručni rad? Može li koja slika da vidim kako to sve izgleda, kako je urađeno i kako je pričvršćeno?

Dobro, ti već imaš pumpu i rezervoar, još ti fali glava volana i hidro cilindar. Crijeva ti nisu problem a i nisu skupa u odnosu na sve ostalo. Provjeri samo kod Marića koliko je nova glava sa osovinom volana i koliko je hidro cilindar. Kućište volana i osovinu izbacuješ kao i taj servo klip.
Ove nosače koji ti još trebaju, možeš sam napraviti i prilagoditi.
A ove svoje dijelove što skineš, možeš prodati i tako povratiti jedan dio para.
Ja ću ovo kod sebe poslikati kad uhvatim vremena.

evo ti link sa slikama kad sam ugradjivao ph http://poljoinfo.com/showthread.php?413-Prednja-hidraulika/page8
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@zetor7245
Koliko te je koštala ova prednja hidraulika? Jel ovo na slici nova ili stara kolijevka?

Kako si riješio uključivanje i isključivanje prednjeg kardana, nije valjda da ti je cijelo vrijeme dok kardan ne radi zategnuto kvačilo?
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
@zetor7245
Koliko te je koštala ova prednja hidraulika? Jel ovo na slici nova ili stara kolijevka?

Kako si riješio uključivanje i isključivanje prednjeg kardana, nije valjda da ti je cijelo vrijeme dok kardan ne radi zategnuto kvačilo?

To sam platio 1000 evrica, to je stara kolijevka, a nova je bila zajedno sa hidraulikom.
Kardan se ukljucuje mehanickom spojnicom, imas tamo slike na onom linku, ima slika i spojnice i vidi se ona sajla sto ukljucuje spojnicu, a povezana je gore na jednu rucku kod vozaca, u sustini dosta jednostavno.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sve komplet, dakle hidraulika i druga koljevka te izaslo 1000€?
ako je tako, to je bagatela..
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
sve komplet, dakle hidraulika i druga koljevka te izaslo 1000€?
ako je tako, to je bagatela..

Jebiga druze,polovno a nije to sad neki zapadnjak, i jos da sam bio pametniji mogo sam spustiti sigurno 150 evrica ,ali mi se zurilo i jebiga.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
To sam platio 1000 evrica, to je stara kolijevka, a nova je bila zajedno sa hidraulikom.
Kardan se ukljucuje mehanickom spojnicom, imas tamo slike na onom linku, ima slika i spojnice i vidi se ona sajla sto ukljucuje spojnicu, a povezana je gore na jednu rucku kod vozaca, u sustini dosta jednostavno.


Vidio sam slike al nisam odmah skužio ovo oko uključivanja.
Znaš li koliki je broj obrtaja prednjeg kardana?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e imam pitanje,kak se na zetoru 4911 štelaju ventili,jer ima 3 cilindra,pa mi čudno malo
more ko objasniti,i kak ide zazor za ispušne i kak za usisne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,323
e imam pitanje,kak se na zetoru 4911 štelaju ventili,jer ima 3 cilindra,pa mi čudno malo
more ko objasniti,i kak ide zazor za ispušne i kak za usisne
20-30
Jedan stisnut drugog štelaš (da ne kompliciramo) ;)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
mislim da da.. pa na šta je volan našerafljen :-D
ako ti je na holenderu odvrni i stavi kudjelje(ono od cijevi za vodu) i zavrni pa vidi a ako nisu holenderi poslikaj nam da vidimo sta pusta
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
<script src='http://img46.imageshack.us/shareable/?i=844705341zetor.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript> </noscript>

too uspio sam!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh