• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
A kaj od čega,od klime je kompresor,nije to ništa nemoguče za izvest...

pa znam da je od klime, ali od kojeg vozila??.. znam da se sve da napraviti, ali ovo prvi puta vidim..i kako je napravljeno
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja mislim da imaju oni to tvornički tak složeno,jer zetori za europski uvoz su kam bolji nego ovi "naši"
a i ne znači da je taj za europski uvoz,more da je u ameriki bil,jer sam videl po oglasima isto tak na tom mestu da imaju kompresor od klime na američkim oglasima
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
imam jedno pitanje,u vezi zetor 7711,kak da se složi da hidraulik bolje diže,višlje,jer malo prenisko digne,ima kakav regulator ili tak nekaj?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
imam jedno pitanje,u vezi zetor 7711,kak da se složi da hidraulik bolje diže,višlje,jer malo prenisko digne,ima kakav regulator ili tak nekaj?

pa štelaš ga nazad na polugama šta drže klateće poteznice, sve ti je na navoj. samo ak nije zapekao :-D
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
tak sam si i mislil,da ak nisu zapekle,na 4911 je leva zapečena koja ima ovak navoj,a desna ima ono pomeranje prek ručice a nju morem a ovak nemrem levu,dobro fala sam mislil da se more prek kakvoga regulatora ili tak nekak da bolje digne
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
tak sam si i mislil,da ak nisu zapekle,na 4911 je leva zapečena koja ima ovak navoj,a desna ima ono pomeranje prek ručice a nju morem a ovak nemrem levu,dobro fala sam mislil da se more prek kakvoga regulatora ili tak nekak da bolje digne

ma neee. pa to ti je ko španeri na polugama... kad smo kod španera, bivši gazda ih nije baš održavao, i imao sam 3 sata šta raditi dok nisam oba dva izvadio pa u škripcu radio svašta nešta dok nisam izvalio sve van, očistio i složio nazad.. sad ide prstima :-D
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
hehe,ma znam o čem pričaš,ja sam na svoje stavim mazalice,i stisnem par put na godinu,i znam ih par put na godinu rastaviti kaj ih namažem
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
hehe,ma znam o čem pričaš,ja sam na svoje stavim mazalice,i stisnem par put na godinu,i znam ih par put na godinu rastaviti kaj ih namažem

mazalice??.. uu, to je fino kad se pomješa sa mast sa prašinom.. pogoto nakon tanjuranja i prašnjavih poslova :-D
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
hahah čušpajz pravi :D
ma ne,mazalice su na sredini,onda se podmaže navoj samo iznutra,a izvana s wd-om našpricam,al s zetorom ne tanjuram,jedino mu je prašnjavi posel zgrtanje sijena i takve stvari,a na sameja sam del manđete od letve volana,bum poslikal ak očeš,al to nije tema same nek zetor pa da nejdemo u off
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Čofi.
Kad povučeš ručicu hidraulika do kraja, dali poluge još imaju mrtvog hoda (dali ih možeš podiči rukom i koliko)
Na ovaj vaš sistem štelanja nebu spuštal dost ;)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
hahah čušpajz pravi :D
ma ne,mazalice su na sredini,onda se podmaže navoj samo iznutra,a izvana s wd-om našpricam,al s zetorom ne tanjuram,jedino mu je prašnjavi posel zgrtanje sijena i takve stvari,a na sameja sam del manđete od letve volana,bum poslikal ak očeš,al to nije tema same nek zetor pa da nejdemo u off

vidiš, vidiš.. dobra ideja.. svaka čast! dobro namažeš i nikad problema više...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Čofi.
Kad povučeš ručicu hidraulika do kraja, dali poluge još imaju mrtvog hoda (dali ih možeš podiči rukom i koliko)
Na ovaj vaš sistem štelanja nebu spuštal dost ;)
znam,na sameju sem njih tak složil kaj bolje diže,je neje to moj zekan to je zekan od forumaša RATAR5 al ga nema na fejsu,moram ga pitati ak ima praznog hoda,o tome sam si mislil ak ima prazni hod onda da ima nekakva caka još kaj bu bolje digel
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Čofi.
Kad povučeš ručicu hidraulika do kraja, dali poluge još imaju mrtvog hoda (dali ih možeš podiči rukom i koliko)
Na ovaj vaš sistem štelanja nebu spuštal dost ;)

uups.. ovaj smo dio izostavili.. al znam da firminom 4320 majoru, al ima jedan cilindar samo.. da digne u krajnji položaj, možda nekih 10-ak cm od ruba onih plastičnih blatobrana negdje.. tak je tvornički došao naštelan...
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
vidiš, vidiš.. dobra ideja.. svaka čast! dobro namažeš i nikad problema više...
pa super je,jedino je malo problem maticu šarafiti,al s vremenom sam se nafčil :) tak da to ide lepo sad,nisu španeri kak na zetoru,nego ima s jedne strane maticu i tak štelam,kak naprimer ide cijev u cijev i tak štelam kak bude izdužena i skupljena
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
znam,na sameju sem njih tak složil kaj bolje diže,je neje to moj zekan to je zekan od forumaša RATAR5 al ga nema na fejsu,moram ga pitati ak ima praznog hoda,o tome sam si mislil ak ima prazni hod onda da ima nekakva caka još kaj bu bolje digel
Onda kad se skupite na fejsu provjerite hod pa trkom nazad po odgovore
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
nikakvo čudo...da su se ovi bez prednjeg pogona pokapčili na gornju vuču umjesto na donje kak su se prikapčili ,zetor odmah nebi imal šanse i bez onog dajca:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh