• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
Postoji naziv za tako nešto Idiotizam i to u teškom obliku . Šteta takav lijepi traktor tako uništavat. Ne kužim čemu takvo nešto kad nejde? Ovdje se vidi čemu služi sinter lamela.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,604
Možemo pričati šta oćemo i da trga traktor i da ne ide ali vidi se da čovjek zna voziti i poznaje traktor u dušu. Bio je tu i Imt 577 dv koji je jedva krenuo 3,5 metra
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,476
Ako se ovo zove znanje,tu nekaj ozbiljno ne štima. Dal bi mu ti dal svoj traktor tak v ruke 🤔
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,775
Da pogotovo od 0.20 minute videa se to vidi a i čuje kak ga spusti na zemlju.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,604
To nije ništa kao kad se nekome propne traktor puno u zrak pa se prepadne i onda ga otrese od zemlju
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,261
To sam proljetos mjenjao,.mislio sam da je prno razvodink.
Ima skordik, mislim da je nekih 8e bio
I ja promjenio cilindar bez veze. Lajtung nije imao skordik niti itko blizu. Onaj kratki sto ide u spiralu pukao.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Možemo pričati šta oćemo i da trga traktor i da ne ide ali vidi se da čovjek zna voziti i poznaje traktor u dušu. Bio je tu i Imt 577 dv koji je jedva krenuo 3,5 metra

Znaci ok je to sta on radi dic traktor na zadnje kotace i turirat motor..kaj je s uljem u getribi, motoru u takvom opterecenju sta je on tu napravio?
A i kak vidim 7340 je, turbina obozava radit na suvo.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Da je on njega kupio sam, nebi ga lomio i izivljavo se na njemu.
Treba zaradit 20t eura danas da ga ides potrgat kak je on demonstriro u videu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Može, ali dali hoće. Danas više nitko neće raditi ni za novce.
Pa dva nipla i 30 cm lajtunga.... da ti je za to uzel 20 eura ti bi rekel da je to puno ili bi kasnije plakal kak te oženil... ili bi mu ti ili malo ko ostavil 30?

Niko ne razmišlja da je taj majstor ostavil svoj posel po strani, izvadil kofer sa alatom koji se isto mora otplatiti, izvadil lajtung kojeg je kupil da ga ima na zalihi i potrošil cca pol vure posla da to izvadi, napravi i pospremi nazad jer mu taj alat nije pri ruci pošto ga ne koristi svaki dan.
I sve to da bi ti u biti pomogel da ti bez stajanja možeš dalje u zaradu.

I tak, nekad je bolje spati pol vure duže nego za đabe delati
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
To sve stoji kaj si ti napisao, samo je kod nas problem sta majstor posteno naplati poso ali nijedan ti nece napraviti odma nesta nego cekas koji dan.

Za x stvari zadnje vrijeme sjednem u auto odem u Krizevce ili Bjelovar.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
Ako ćemo realno, on je kupio traktor a ne traktor njega ako se pokvari on će ga i popraviti
Iskreno da on njega popravlja tj. šarafi onda bi i znao koja je to muka od posla, nebi on njega tako trgao sigurno .
Moj prijatelj je samnom popravljao njegovog rusa, mijenjali lamelu brtvili karter i još brijeg stvari bilo dosta posla pranja sranja itd. Ja namjerno nisam ništa radil ako nije bio on samnom. Nekoliko tjedana nakon popravka odemo u šumu ja mu nešto pomagao. Vuče on drvo par puta proba veli nejde ja gledam i nije mi jasno. Prepilim trupac on izvuče. Kasnije pitam kaj si tak brzo odustal pa išao bi cijeli. Veli prijatelj nema više traganja ko prije kad sam vidio kolika je to muka za popravljat dok sam bio s tobom.
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
134
Do koliko se okretaja treba vrtjeti motor na 6245? Jucer sjedio u 6340 koji je brao kukuruz i vidio da ide do 2450. Znam da su drugaciji motori ali malo mi cudno. Moj se na noznom gasu vrti ako je vjerovati satu(mjenjan je davac impulsa proslu godinu) do 2200 a na rucni gas 2250 cca. Na bos pumpi je onaj bijeli poklopac na granicniku s plombom.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
440
Mislim da i u knjizi piše da je maksimalni broj okretaja 2450, a i tada mu počinje crveno polje na brojaču okretaja. Najveća snaga mu je na 2200 okretaja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Pri 2200 razvija nazivnu snagu. 2450 je limit maksimalne brzine vrtnje u praznom hodu (bez tereta), oko 10% iznad nazivne brzine.
Turbak može imati i veću snagu od nazivne, i pri nižoj brzini (recimo 2000 o/min).
 

Najnoviji postovi

Na vrh