• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Bolje slike nemam jedino ako kaj iskopam iz kojeg kataloga
 
I

ihorzic

Guest
A jbg kako onda koliko mi se čini 70 % zraka ide na ljevu stranu a na onoj tvojoj slici je to sa gornje strane .
Stvarno bi htioi ugraditi - polovno nemam nigdje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Kojih 70%?
Topli zrak izuzima samo onaj dio koji je na difuzoru spušten prema vodenoj pumpi, a njega ima oko trečine s tim da je taj rub kakvih par CM. Možda jedno 5-6.
 

Likota

Novi član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
10
Plastično se nebu otopilo,ja imam aluminijsko flexibilno i funkcionira odlično.
Samo kabina nije baš zadihtana pa grije samo malo po nogama.
Probaj napraviti od lima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ono plastično od nape se nebu otopilo :scratch Jesi ti to baš siguran?
Nemoj da opet moram tražiti slike od sličnog crijeva
 
I

ihorzic

Guest
znači ljevak ili kako da ga nazovem sa gornje strane i to je to .
dobro , držim Vas za rijeć i dok razbacam snjeg idem delati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Nezaboravi uradak ovjekovječiti i pazi da ne sjebeš kiler kod motaže i demontaže te pripasivanja dodatnog difuzora.
 
I

ihorzic

Guest
neću zaboraviti slikati - probat ću sa limom jedino ne znam ima li tu možda viška vibracija pa da ne pukne i ode sve u pm.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Limeno bu teško i postoji mogučnost da sjebe hladnjak, ali možeš pripomoči na sličan način kak je hladnjak i orginal pričvrščen. Znači gore (vidi se na slici) ona dva mala šarafiča M6 i između njih guma (to na svakom spuca), pa ti dodaš još kojei sličan nosačić i kopčaš za onaj gornji nosač koji drži limariju i stranice) u hrpi.
 
Posljednje uređivanje:

Likota

Novi član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
10
Pa nemora bit plastično od nape,može bit i vargokal.
Al onda moraš metat gume na jedan i na drugi kraj,ovak uzmeš alu i pigaš ga kak oćeš.
Vibracija navek ima,ak nisi 100% siguran,bolje nemoj da nebuš moral kupovat novi kiler.
 
I

ihorzic

Guest
a jebiga sad ste me digli opet u kratko vreme i više niš ne znam raditi ili ne
stvarno ak zajebem ode kiler
 
I

ihorzic

Guest
ništa ak znate kak se radi dajte mi ponudu na poruku i nek svatko radi ono kaj zna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ako se hočeš grijati radi, a ko ne drhči.
kombinacija imaš mali milion, ovakvo, vodeno, na struju, vebasto .................
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma neće to pući ne praviš od kartona nego od lima. Samo ga učvrsti na više mjesta i ne boj se. A nije ni toliko teško, pravićeš vjerovatno od lima 1-1,5 mm, ne treba ti deblji. Stavi neke skice kako si to zamislio pa da ti možemo dati neke sugestije. Puno uspjeha!!
 
I

ihorzic

Guest
Ma ne mogu ja to zbigati nikako ne sedi lepo , došo mi susjed i smije se.
Prvo sam obrezao na širinu 15 cm i onda zasecao da ga mogu dobiti u krug oko kilera , zanitao ali to je više čoškasto nek okruglo.
***** ti to, moram tražiti nekog limara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Pa nemreš ti to od komada složiti limeno :madmana: To (ako več radiš) moraš izraditi iz više komada. Koju debljinu lima si zamislil?
Jedino ako imaš prešu i kalup.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ode mi na boš pumpi nešto i pusti gorivo u ulje - fino repariram boš pumpu i ajd metnem i nove dizne.
Ne prođe 10 dana i odu gumice na cilindrima - kupim nove sklopove i polu sredim mašinu.

Idem neki dan cestom i smrzne mi se gorivo i to euro dizel , skinem čašicu - ona puna leda ( voda ) popizdim jer sam ostao na križanju lupim malo jače i polupam čašicu i feder - kupim novu pumpu.
Idem ga upaliti , ozraćim , verglam , verglam i skurim anlaser - repariram i njega.

PITANJE :

Koliko sad vrijedi moj zekan 5711 - UŽAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jau čovjek, isti si ti siromak kao ja:(kojem se sve dogodi:)kao i meni.Kad bi imao na loteriji takvu srečo pa bio bi pun novaca uvjek:rolleyess:znaš dođe takvu vreme,kad te dotuče svuda,a vidjet češ,možđa če sada naprijed iti traktor kao đavolo puno dosta godina!!
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
@ihorzic
Tebe je baš bila krenula loša sreća :madmana: dobra stvar je da si sad sredio traktor, -sve novo :)
Sreća pa je Zetor, da je bio Deutz ili Massey, za to godište koje je tvoj 5711 koštalo bi te puno, puno više i para i vremena ali i živaca. Sad ti Zetor vrijedi puno više.

U gorivo obavezno sipaj aditive protiv smrzavanja, ako se misliš voziti traktorom po ovoj hladnoći. Bočica za 500 lit. Dizela košta manje nego ta staklena čašica sa federom i mrežicom.:supz:
Šta pričaš?kakav aditiv u dizel?Kod nas to pumpe večodavno u početku zime same stave unutra i onda nema smrazivanja !!:scratch
A kažu naši momci, da ni kod nas nemaju sve pumpe isto dobrog dizla.Pored mene ima nekvu pumpo za poljoprivredbo.Mala stara pumpa.A jedanput točim u kawasaki motor i imao puno problema. Onda stavim u swift opet isto.Doista imaju loši dizel!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh