• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Znam da nije tema al bi puko kad nebi reko, naime znam covjeka koji ima Fendta 715 2004. godiste a ore sa Zetorom 6911 '93. godiste i ima oko 13000 sati i veli dok su ovi prosvjedi bili pred Sirelom kako niti jedan tu parkirani traktor nemre uzorat ko on sa njegovim zekanom. Naravno da mu je traktor bio sve ove godine pouzdan kad ga toliko hvali.

Šta se 6911 proizvodio 93.
 
B

banijac

Guest
Kolko ta balirka ima hidrauličnih cilindar i kakvih (jednoradni ili dvoradni)?

2 cilindra dvoradna i 1 jednoradni, ova 2 idu preko malog razvodnika na balirci, tako da u biti 1 jednoradni i 1 dvoradni...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
2 cilindra dvoradna i 1 jednoradni, ova 2 idu preko malog razvodnika na balirci, tako da u biti 1 jednoradni i 1 dvoradni...
To baš nije tak kak si ti to shvatil :scratch
Ako ova dva idu preko razvodnika na balirci onda imaš 1 jednoradni cilindar i trebaš pritisak na razvodnik + povrat.
Dali taj jednoradni treba vršiti kakvu funkciju istovremeno kad i ona dva dvoradna koji rade preko razvodnika na balirci? Predpostavljam da je taj jednoradni za pickup.
 
B

banijac

Guest
To baš nije tak kak si ti to shvatil :scratch
Ako ova dva idu preko razvodnika na balirci onda imaš 1 jednoradni cilindar i trebaš pritisak na razvodnik + povrat.
Dali taj jednoradni treba vršiti kakvu funkciju istovremeno kad i ona dva dvoradna koji rade preko razvodnika na balirci? Predpostavljam da je taj jednoradni za pickup.

Da za pickup je, jedno crijevo bi trebalo bit za povrat al stvar je u tome kad spojim pickup i vrata, digne vrata a ne može ih spustit, jer vrata ne mogu spustiti slobodnim padom, vrata nemaju zaključavanje nego su zatvorena preko zatvorenog protoka jednom kad se spuste....lud sam...na proximi ima razvodnik za kupit sa dodatna 4 priključka, al ovi u Kiršu ne znaju jel paše na moj, jer nema im servisera trenutno...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
imaju jos dva ceska traktora na tim oglasima, i puno su jeftiniji u odnosu na iste traktore u drugim zemljama, da li neko zna koliko bi izasao PDV za ovaj traktor i prevoz, neka orijentaciona cena
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Meni tu nešt smrdi za ovaj traktor,nebi on sam tak bio jeftin i to još sa prednjim utovarivačem.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema teorije,,,da ga dobiješ za te novce,,i bez,utovarivača,,,to je neka muljaža,,,,garant,,,a šta je najgore neko če nasijest..:mad:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
pa na tim oglasima imaju tri zetora iz ceske, bilo bi sumnjivo da to prodaje jedan isti covek ali u pitanju su razliciti prodavci a svi su jeftini, cene jesu niske, mozda ih zato ljudi dosta uvoze bas iz ceske
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Da za pickup je, jedno crijevo bi trebalo bit za povrat al stvar je u tome kad spojim pickup i vrata, digne vrata a ne može ih spustit, jer vrata ne mogu spustiti slobodnim padom, vrata nemaju zaključavanje nego su zatvorena preko zatvorenog protoka jednom kad se spuste....lud sam...na proximi ima razvodnik za kupit sa dodatna 4 priključka, al ovi u Kiršu ne znaju jel paše na moj, jer nema im servisera trenutno...
Znači pickup je jedan jednoradni cilindar, vrata su jedan dvoradni cilindar, a gde je treči?
Daj ti to meni malo poslikaj, možda bu mi jasnije.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Znači pickup je jedan jednoradni cilindar, vrata su jedan dvoradni cilindar, a gde je treči?
Daj ti to meni malo poslikaj, možda bu mi jasnije.

Moglo bi bit ovako:
2 crijeva idu na vrata,otvaranje i zatvaranje(ako je u pitanju dvoradni cilindar)
1 crijevo ide na pick-up..

Pitanje u vezi balirke,kak ima aktivaciju špage ili mreže,ima ručno ili preko nekog kompjutera i dali ima neki kompjuter balirka na sebi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Da, ali čovek je napisal da ima dva dvoradna cilindra upravljana razvodnikom koji se nalazi na balirci i jedan jednoradni.
To bi tak i trebalo biti pošto veli da su tri crijeva. Pritisak na razvodnik, povrat sa njega i pritisak na jednoradni cilindar, a povrat sa jednoradnog cilindra po istom crijevu.
Bar sam ja tak skužil :scratch
Mene sad zanima gde je treči cilindar mada je on više manje nebitan ako ima razvodnik na balirci, a slika bi bila pun pogodak
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Da, ali čovek je napisal da ima dva dvoradna cilindra upravljana razvodnikom koji se nalazi na balirci i jedan jednoradni.
To bi tak i trebalo biti pošto veli da su tri crijeva. Pritisak na razvodnik, povrat sa njega i pritisak na jednoradni cilindar, a povrat sa jednoradnog cilindra po istom crijevu.
Bar sam ja tak skužil :scratch
Mene sad zanima gde je treči cilindar mada je on više manje nebitan ako ima razvodnik na balirci, a slika bi bila pun pogodak

E sad ako ima razvodnik na njemu bi se onda moralo nekak prebacivat ulje,dal ručno ili ima elektromagnetske ventile..:idea:

Kako god bilo bez ugradnje dodatnih ventila neče moč bit upravljanje balirkom..
Treba imati 4izvoda traktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ako sam ja uspel dobro shvatiti, on bi tu balirku kopčal na 6911.
Na tom traktoru ima mogučnost ugradnje dva crijeva gore na poklopcu (tu bi mogel kopčati pickup). Ručica gore, diže- ručica dole, spušta slobodnim padom.
Ako ta izvedba nema povrata gore na filteru, može se povrat sa razvodnika spojiti na čep za naljevanje ulja, ugraditi takav filter ili otraga gde se štela regulacija raditi preinaku i ugraditi brzu spojku.
Za pritisak ulja može koristiti direktno sa pumpe ali to zahtjeva malo ozbiljniju preinaku ali je svakako jeftinije nego novi razvodnik.

Najjednostavnije bi bilo ugraditi blok sa 3 ručice i problem riješen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh