• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Da za pickup je, jedno crijevo bi trebalo bit za povrat al stvar je u tome kad spojim pickup i vrata, digne vrata a ne može ih spustit, jer vrata ne mogu spustiti slobodnim padom, vrata nemaju zaključavanje nego su zatvorena preko zatvorenog protoka jednom kad se spuste....lud sam...na proximi ima razvodnik za kupit sa dodatna 4 priključka, al ovi u Kiršu ne znaju jel paše na moj, jer nema im servisera trenutno...
koliko sam ja shvatio ti imaš 3 ulaza na balirci koji zahtjevaju pritisak, povrat na traktoru ti ne treba. Dvoradni cilindri imaju dva ulaza i jednoradni ima jedan ulaz, povrat mu je preko istog crijeva. Na traktoru imaš samo dva izlaza koji mogu biti pod pritiskom.
Ja bi tu ugradio "T" razvodnik i spojio ga ovako: 1. krak bi spojio na izlaz sa traktora, 2. na cilindar pick apa a na 3. bi ugradio ventil koji mogu otvoriti i zatvoriti rukom i na njega prikopčao crijevo koje ide na donji kraj cilidra vrata. Drugo crijevo koje ide na gornji kraj cilindra vrata bi spojio u drugi izlaz sa traktora, kako inače i ide.
Kad ti je otvoren ovaj ručni ventil na razvodniku, povlačenjem ručice na gore, podići ćeš pick ap i istovremeno otvarati vrata. Nakon što izbaci balu, spuštanjem ručice u traktoru spustićeš pick ap i zatvoriti vrata. Kad spustiš vrata do kraja, onda rukom zatvori ovaj ventil i tako će ti onda dalje raditi samo pick ap, povlačenjem ručice gore, podići ćeš ga a povlačenjem dole ćeš ga spustiti. Kad ti treba da otvoriš vrata, onda samo otvori ovaj ručni ventil i povuci ručicu u traktoru...
Pretpostavljam da su ti ova dva dvoradna cilindra oba na vratima. Koliko ja znam, vrata nigdje ne otvara samo jedan cilindar. Ako je tako onda će ovo kako sam gore opisao raditi. A ako nije, onda neznam. :scratch moraćeš sve podrobnije opisati i objasniti. Ako možeš, daj stavi slike tog razvodnika na balirci, jeli on ima kakve ventile na sebi tj. dali je aktivan ili samo spaja ta dva cilidra na vratima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neču sad lupit napamet jer se ne sječam, ali.....
Kolega ima JD 575 i tjera ju sa 7340...klasika, tri izvoda hidraulike, 0 ,1 i 2
0 mislim da je slobodan povrat i to ne koristi...
1 i 2 je dvoradni par.
Nego, dao si je napravit jedan "kradljivac" koji ima ventil i dva izlaza na sebi i njega prikapči na br. 1 i dobije s br. 1 dva izlaza u koje prikapči crijevo od pick-upa i jedn crijevo od vrata, a drugo crijevo od vrata prikapči na br. 2

Postupak rada je sljedči:
Kad dođe u polje, spusti pick-up na kotače, okrene se straga, okrne ventil na "kradljivcu" i prebacio je ulje za dvoradne cilindre vratiju koje dalje klasično otvara i zatvara pod pritiskom, kad je gotov, okrene ventil na "kradljivcu" i digne pick-up i vozi dalje. Kad dođe na sljedeče polje, ponovi postupak i odlično tak funkcionira s tim za male novce.

znači balirka ima jedno crijevo za pick-up i dva za vrata. Vrata dvoradni koji su spojeni u jedan razvodnik na balirci (na taj vjerojatno kolega s priče odozgora i misli), pick-up jednoradni cilindar.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@Šanana
Tako nešto sam i ja predložio, samo sam mislio da će češće raditi sa pick ap-om, pa sam ventil stavio u vod prema vratima. Međutim sigurno je da će ipak češće koristiti vrata, pa bi ovaj ventil trebalo staviti kako si ti predložio u vod za pick ap. Mislim da bi ovo bilo naj jeftinije i naj jednostavnije riješenje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
@Šanana
Tako nešto sam i ja predložio, samo sam mislio da će češće raditi sa pick ap-om, pa sam ventil stavio u vod prema vratima. Međutim sigurno je da će ipak češće koristiti vrata, pa bi ovaj ventil trebalo staviti kako si ti predložio u vod za pick ap. Mislim da bi ovo bilo naj jeftinije i naj jednostavnije riješenje.
Ako če se takav ventil radit,najbolje je to izvest nekak unutar kabine da bude lako dohvatljivo za ruku..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je najjeftinije i najjednostavnije riješenje, a može se dovestii do kabine, samo ga treba naštukati s crijevima i to je to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ja vas ne kužim, ili ne kužim njega :scratch
Ako su dva cilindra onda to nije nikakav problem, ali kaj ako su tri cilindra, barem sam ja tak protumačil.
2 cilindra dvoradna i 1 jednoradni, ova 2 idu preko malog razvodnika na balirci, tako da u biti 1 jednoradni i 1 dvoradni...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ja vas ne kužim, ili ne kužim njega :scratch
Ako su dva cilindra onda to nije nikakav problem, ali kaj ako su tri cilindra, barem sam ja tak protumačil.
Pretpostavljam da je mislio na ona dva dvoradna cilindra koji otvaraju vrata. Povezani su preko običnog razvodnika pa se ponašaju kao jedan cilindar, zato je i napisao ono: "u biti 1 dvoradni i 1 jednoradni"
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
zetori imaju dva radna izlaza(stariji tipovi),a neki imaju tri izlaza, dva radna (1,2)i jedan povrat(0)
...na (1) ide klasično kipanje i spuštanje(prikolice,pickup i sl.)i uključiva se podizanjem manje ručice prema gore,a spuštanje spuštanjem iste prema dole do graničnika
...na(2) ima mogućnost stalnog radnog pritiska(mislim da tu nema mogućnost povrata ulja,ali nisam siguran), a povrat ide na (0) ...(omotači rolobala,prednji utovarivači,viličari)uključivanje ove opcije se vrši sa spuštanjem ručice za kipanje skroz dole ispod graničnika...onda se graničnikom osigura da se ne vraća nazad u neutralni položaj...
...također na ovu opciju je moguće ugrađivanje dodatnih razvodnika(4,6 ili više po potrebi)...a može se skombinirati i bez(0)...na (2)tlak,a na (1) povrat...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
zetori imaju dva radna izlaza(stariji tipovi),a neki imaju tri izlaza, dva radna (1,2)i jedan povrat(0)
...na (1) ide klasično kipanje i spuštanje(prikolice,pickup i sl.)i uključiva se podizanjem manje ručice prema gore,a spuštanje spuštanjem iste prema dole do graničnika
...na(2) ima mogućnost stalnog radnog pritiska(mislim da tu nema mogućnost povrata ulja,ali nisam siguran), a povrat ide na (0) ...(omotači rolobala,prednji utovarivači,viličari)uključivanje ove opcije se vrši sa spuštanjem ručice za kipanje skroz dole ispod graničnika...onda se graničnikom osigura da se ne vraća nazad u neutralni položaj...
...također na ovu opciju je moguće ugrađivanje dodatnih razvodnika(4,6 ili više po potrebi)...a može se skombinirati i bez(0)...na (2)tlak,a na (1) povrat...


Ima mogućnost povrata preko (1) ili preko (0) zavisi od potrebe.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
koji Fiat, misliš da nebi trebao ni paliti prednju vuču. možda to jesu istočni traktori, ali u pi.ku mat..rinu nisu baš tolike kršine.
Traktor ima 140ks, a tamo piše da je prikolica 15 tona i još ako je vlažno, i koliko se meni čini to je kamionska prikolica.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ima dobar zvuk
Zvuk je dobar,ali nije to to:supz:

Kvalitetan zvuk ima Perkins,tamo kad se dade gas i kad se smanji klapna na auspuhu se samo spušta i diže,ništa ne skače kao na ovome ZTS:roll:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
normalno da ima i motora koji imaju bolji zvuk, bio sam našao 7745 kako je lijep zvuk imao baš je radio slično kao perkins, preo je, ali nikako ga više naći
a meni je baš fora kad ovaj poklopčić pada pa onako lupka, bar na mom super se ukomponira sa zvukom.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
ja mislim da fiat ne bi zagrebao sa 1 vučom

Kvalitetan zvuk ima Perkins,tamo kad se dade gas i kad se smanji klapna na auspuhu se samo spušta i diže,ništa ne skače kao na ovome ZTS:roll:

Sve sami stručnjaci i nezna se koji je više upravu.

Jedino se slažem s Šananom, zvuk ubija..

Odvalit će mu onu klapnu kako prima gas. hint 0:52
 
Posljednje uređivanje:

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
te strmine su jake ko 100 đavola. teški bučni, jaki za vuč, ma pravi muški traktori :D zvuk je odličan, i kaj se zvuka tiće zetor mi je oduvjek imao onaj probadajući zvuk od nekad. djed je kupio zetora na auspuhu je imao pregušivać bio je 3 dan dolje. ona zvuk dira me u srce,
kad se nešto dere prodornim glasom korz selo zna se da ide zetor :D
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Sve 5 ali zetora uspoređivat s zapadom nema svrhe ...

Šta si se odma uplašio, pa niko neuspoređuje s ničim, samo ima dobar zvuk. Svi znamo da si fan masnih traktora i da je zetor u tog grupi a ne u ''zapadnoj''.

Iako mislim da ni sam neznaš na koju je stranu zapad nego to poznaš po WV vozilima.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh