• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Probaj ga napojiti direktno iz karnistra ali tak da zaobiđeš AC pumpu i gorivo mu dovedeš slobodnim padom
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imam problem, stavio sam jasenas novu ac pumpu, i već par dana me neš zaebava. Upalim, radi, krenem lagano ugasi se.. Onda neće da upali više nego ga moram nadrukati malo na ac pumpu, onda ide. Ak stoji 10 minuta, opet neće više upaliti.. isto se događa ako mu otpustim gas u vožnji skroz da radi na leru ( recimo, kad treba stati).. Više sam lud, nova ac pumpa, nove pločice ispod lajtunga, dovodi goriva ispuhani, rezervar očišćen.. i nemam pojma koji mu je vrag više.. Dok radi kad se otpusti na filteru vijak za ozračivanje, čisto gorivo curi van.. Šta bi mu moglo biti? 6340 u pitanju

uzmi opet ac-pumpu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
danas sam vratio staru šta sam mislio da je cvrcnula, pa se opet dešava isto, s time da sam sad spojio bez čašice. Muhaničar, ovo budem sutra probao.. Za danas više nemam ideje.. I kad smo to promjenili, lijepo ide i vuče al jel odstoji malo više neče, upali pa se ugasi....
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Trebam malu pomoć oko zetora 3511.
Kupio sam danas instrument ploču


Problem je što sam na staroj ima pritisak kompresora a na ovoj novoj je pritisak ulja. Zanima me kako spojiti taj manometar. Da li treba vući lajtung za ulje do njega? Iza izgleda ovako


Danas sam je namontiral i sve spojil i radi, samo neznam što s uljem.
Ako treba lajtung da li ga mogu spojiti na filtar od ulja i onda povući do manometra?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Potegneš lajtung sa idikatora pritiska ulja, a ako hočeš imati oboje (sijalicu i kazaljku) onda ugradiš jedan T komad.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Evo da posudim tvoju sliku



Da li mogu na priključak filtera ulja na lijevoj strani staviti još jedan očni priključak i 2cm duži šuplji vijak i onda sa njega lajtung do manometra?

Još jedno pitanje, na instrumentu zeleno polje E su okretaji motora, a što je bijelo polje P? Da li su to okretaji kardana?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Kaj si ti uporan čovek, kad si ti nekaj zacrtaš .........:rolleyess:
Moglo bi, ali (uvek taj ali) tu postoji mogučnost da zapneš negde u šumi ili kaj ja znam gde i evo ti havarije, jedino ako misliš metati tak debeli lajtung gore. Svejedno, kak bu to zgledalo?
Ako več nečeš tam gde sam rekel, izvadi jedan od čepova iznad bregaste i tu ubaci manometar.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
da ovo u bijelom 100 200 itd su okretaji kardana a ovo sve više što ide unutra su prosječne brzine kretanja u određenoj brzini, iz sredine prvo 5 sporih onda 5 brzih.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
A znaš možda koji je navoj na indikatoru ulja, nisam pogledal danas a sutra idem rano od doma tak da ne stignem.
Priključak na manometru je onaj da se samo stavi unutra cijev i u cijev onaj mali ''valjčić'' i stegne, jel tako?
Ja bi sutra skočil do hidrauličara pa da mi napravi cijev koja na kraju ima unutarnji M10 navoj pa da samo našarafim na manometar, mislim da je to bolje, a tu di je indikator mi stavi priključak pod 90 stupnjeva.
Bu to funkcioniralo tako?

Ak odšarafim indikator ulja ujutro dali će van curiti ulje i ako da koliko?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Navoj je M 10x1
Ako več ideš kod hidrauličara, nek ti na jednom kraju napravi oko pa kroz njega metneš šuplji vijak. Netreba ti priključka pod 90. Drugu stranu nek pripaše k satu, a ti samo zmeriš kak dugački lajtung hočeš.
Da je moje ja bi išel na bakar, a ne na crijevo.
Ulja bu iscurjelo par kapi.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Napokon sam riješio problem, nakon par dana uzaludnog šerafanja :D vukao je zrak na ac-pumpi na onom velikom šerafu odozdola. Slabo je gumica držala, raskopao, stavio diht mase, sklopio i ko novi.. Eto, nova pumpa pa nevalja :(
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Danas sam bio u trgovini s traktorskim dijelovima i naručil original crijevo, na strani koja ide na blok ima oko za šuplji vijak, baš kao što veliš. Inače košta 99,50kn + šuplji vijak i podloške 10kn, dužina je 130cm.
Radil sam danas s traktorom 2 sata na 1000-1500 okretaja s vitlom i temperatura vode je došla do max 50 stupnjeva. Temperaturni senzor se nalazi na kraju grane za vodu, ali mi se činilo da je hladnjak puno topliji od vodne grane, je to moguće i je li to uopće normalno, mislim da bi trebalo biti suprotno i da bi temp trebala biti veće od 50?!?
Koji je neki normalni pritisak ulja na traktoru da znam dok spojim manometar?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
100 kn ca crijevo :supris:, jel bar metalno ili je gumeno?
Kaj se tiče vode, ti si najvjerojatnije metal ruku na hladnjak odozgo, a topla voda se diže gore i tu ventilator ne hladi pa možda zato. Jel imaš termostat?
Pritisak ulja ako bude na toplo u zelenom to bu mu taman.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Crijevo je gumeno, a i gospođa u trgovini se začudila kolika je cijena dok je nazvala dobavljača, ali kupim ga jednom i valjda će trajati vječno :p
Da, stavil sam ruku na vrh hladnjaka, ali opet da li je 50 stupnjeva normalno pošto je zeleno polje na 80-100 stupnjeva na pokazivaču.
Termostat je gore, barem tako mislim.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Skoro vječno je metalno ili bakreno, a to si si mogel i doma složiti za manje love.
Ako je toplomjer ispravan onda nemaš termostata jer bi pokazival barem 80, ili je neispravan termostat.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Evo malo zanimljivih zetora. ;)

2205394971.jpg


1955388564.jpg
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
di si ovakve našao, da li mi možeš naći sliku 7340 sa ima auspuh sa strane ne na haubi, da lijepo izgleda i da ima onaj filter na haubi vani.
 

Najnoviji postovi

Na vrh