• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma meni je 7340 fora zato jer je najači model i još ako ima 34" gume, a zvuk je super zbog turbine, a očito je bila serija 5340 sa ovakvim smotanim auspuhom i ovim filterom, jer je jednak kao ovaj s oglasa
i gdje ti sve nađeš ove slike
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Susjed ima takav auspuh sa strane taj smotani na Zetoru 6340 samo nema taj filter zraka.
Za taj filter zraka bi reko da su ga ljudi sami ugrađivali a ne da je tako tvornički,jer malo gdje se susrečemo sa njima na zetorima.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
ma meni je 7340 fora zato jer je najači model i još ako ima 34" gume, a zvuk je super zbog turbine, a očito je bila serija 5340 sa ovakvim smotanim auspuhom i ovim filterom, jer je jednak kao ovaj s oglasa
i gdje ti sve nađeš ove slike

Google Čuda čini brate.. nemogu da vjerujem da se tesko sluzite Google-om...

scaled.php
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz. imam zetora 7745, poslije zime neradi ujednaceno, desava se da mi slabo prima gas, a onda najednom sam pojaca gas, zatim ponekad radi neujednaceno kao da rade samo tri kipa i imam osjecaj da nema dovoljno sanage i ako mu dajem gas, on nema uopce onaj jasan zvuk zetora
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
poz. imam zetora 7745, poslije zime neradi ujednaceno, desava se da mi slabo prima gas, a onda najednom sam pojaca gas, zatim ponekad radi neujednaceno kao da rade samo tri kipa i imam osjecaj da nema dovoljno sanage i ako mu dajem gas, on nema uopce onaj jasan zvuk zetora

Moze bit da nema dovoljno goriva, da ti nije ostao kad bez goriva i povukao taloga i odpada iz rezervoara.. Desavalo se i meni tako kod traktora, sistem se zaprlja i kasnije imam problema.. radi traktor i odjednom se ugasi, pa pocne trokirati i tako po to vrijeme..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
poz. imam zetora 7745, poslije zime neradi ujednaceno, desava se da mi slabo prima gas, a onda najednom sam pojaca gas, zatim ponekad radi neujednaceno kao da rade samo tri kipa i imam osjecaj da nema dovoljno sanage i ako mu dajem gas, on nema uopce onaj jasan zvuk zetora

Kreni prvo od rezervoara pa do ac-pumpe.Sve moras dobro ispuhati zrakom.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
zanima me zetor 7340 ona kockasta hauba.
kod nas su svi klasični mjenjaći 5 brzina + rikverc. dok vidim da u nekim knjigama od zetora 7340 tih kockastih ima 5 brzina i mehanički reverzer kod sica, veće gume i mjenjać 40km/h. napominjem ne mislim na serije major s okruglom plastićnom haubom, nego sa kockastom metalnom.
moj je bio 1998 godina kockasti i imao je klasični mjenjać.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
meni se isto takvi sviđaju i volio bi takvog imati, pogledaj da li ima što po oglasima,
ima ih sa dosta opreme ali takvi su kod nas rijetki, npr, kardan 1000, multipower, gume 34" 40km/h, revezrer, prednja hidraulika.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
meni se isto takvi sviđaju i volio bi takvog imati, pogledaj da li ima što po oglasima,
ima ih sa dosta opreme ali takvi su kod nas rijetki, npr, kardan 1000, multipower, gume 34" 40km/h, revezrer, prednja hidraulika.

To je samo opcija, ima njih dosta sa tim, malo zavisi i od trzista.. Iz Norveske sto dolaze dosta ih imaju Reverzere, znaci 10+10 mjenjac..Kod mene je 77 imao taj mjenjac i brzinu od 40 km/H..stim ako ima reverzer onda nema Brzog kardana, vec ima brzinu vretena od 500 o/min..

scaled.php


scaled.php


scaled.php


scaled.php
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Evo mene opet sa pitanjem
Htio sam danas otvoriti kučište termostata ali su mi pukli dva šrafi, pa sam odustao jer mi traktor ujutro treba, dok su još dva ostala.
Zanima me dali se unutra nalazi samo termostat ili još što, da znam kupiti te kakav se termostat nalazi unutra, ovaj
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...b01be5ec5634624.termostat-novi-tip-zetor.aspx
ili ovaj
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...9eba48.termostat-v-ursus-zetor-stari-tip.aspx
Sutra bi ga kupio a preksutra montirao.
Da li na što trebam obratiti pozornost dok rastavljam?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Termostat drze cetiri vijka u aluminiji.Uzmi ovaj prvi.Na zalomljene vijke co2 aparatom zavrias maticu i mozes ih povaditi.Ako budes busio neces lako uspjeti.
Unutra nema< nista drugo sem termostata.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
meni se isto takvi sviđaju i volio bi takvog imati, pogledaj da li ima što po oglasima,
ima ih sa dosta opreme ali takvi su kod nas rijetki, npr, kardan 1000, multipower, gume 34" 40km/h, revezrer, prednja hidraulika.

ma moj je imao 30" gume otraga i nisi ga mogo nagariti više od 33km/h
moj je imao 1000okr karadan ali probo sam ja ukljućiti, preslabašan je motor ta ze okretaje. ide ali gdi mu malo dođe teže samo se počne motor gušiti pa malo staneš da pregutne i opet dalje. taj 1000 je dobar za neke strojeve da se koristi kao ekonomik tj da ušparaš naftu.
multipower na zetoru nekak mi se to uopće ne sviđa. reko mi je serviser kji samo zetore radi, bježi od zetora s powerom. to je zlo božje, ali nsiam skopćal zašto.
traktori su izgledom lijepi, ali svaka ćast jeftinim djelovima i održavanju kad on to sve nadoknadi s naftom, i šije đonija, pogotovo danas kad je nafta katastrofalna.
da je imao reverzer i 40km/h mjenjać još bi bio doma. ali......... odeee:finga::partyman:
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Gledam danas neke oglase i vidim ovog zetora 72-ojka, izgleda neko ugradjivao turbo.
Ko zna imali ti smisla.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
smisla ima ako je motor predviđen za turbo. ako ga tvornićki nema, na obićni motor nemoj to stavljat. ili neće imat efekta osim zavijanja turbine, ili će nakon kratkog vremena otić motor u bananu :oops:
s tim nećeš dobit ništa, a bacit ćeš novce bezveze
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Gledam danas neke oglase i vidim ovog zetora 72-ojka, izgleda neko ugradjivao turbo.
Ko zna imali ti smisla.

Ima smisla. Dobije se nekoliko stvari:
-Motor nije osjetljiv na nadmorsku visinu - možda tebi nevažno (neznam gdje živiš)
-Bolje izgaranje goriva - manje ili nema dima, dakle i malo više snage (koji postotak)
-Motor je elastičniji i bolje podnosi opterećenje, jer mu se poboljša momentna karakteristika
-Malo niža potrošnja goriva za istu snagu, radi boljeg izgaranja

Ovo govorim za situaciju kad se stavlja turbina, bez podešavanja bosch-pumpe. Tlak prednabijanja ne veći od 0,5 bara.

Ako se bosch pumpa podešava (podizanje količine goriva, radi dobivanja veće snage), onda treba promijeniti (povećati) hladnjak, i ugraditi termometar u ispušnu granu (temperatura ispuha govori o opterećenju motora). S time se može skratiti životni vijek motora, ako se povećana snaga trajno koristi.
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Išao sam danas po lajtung za manometar i umjesto 99,50 platio ga 105kn.
Spojio sam ga i na 500rpm sa hladnim motorom pritisak je malo preko 2 bara,a na 1000rpm 3 bara.

Usput kupio i ampermetar, pronašao sam još malo preostalog mjesta na ploči te izrezao rupu






Zanima me ta sklopka, vidio sam u temi TV da su je ugrađivali
http://www.trgo-agencija.hr/detalji...lopka-za-iskljucivanje-struje-zetor-500a.aspx
da li se ona spaja na vod koji ide od automata anlasera na bravu ili između akumulatora i automata anlasera?
 

Najnoviji postovi

Na vrh