• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
te strmine su jake ko 100 đavola. teški bučni, jaki za vuč, ma pravi muški traktori :D zvuk je odličan, i kaj se zvuka tiće zetor mi je oduvjek imao onaj probadajući zvuk od nekad. djed je kupio zetora na auspuhu je imao pregušivać bio je 3 dan dolje. ona zvuk dira me u srce,
kad se nešto dere prodornim glasom korz selo zna se da ide zetor :D
To je sve samo ne jako za vuču..

Orao sam sa starim kristalom 120,došla je mala lokva vode i on počne vrtit i samo staje..Izgleda jako dug,ali težak nešto pretežito nije..

Mogao bih reč da taj kristal 120 je čak slabiji u vuči od Agrofarma 430..


@petar;šta te odma dira u srce kad netko kaže protiv Zetora?
 
I

ihorzic

Guest
evo napokon marko je odgovorio na moju tvrdnju za grebanje i fiata.
ne želim polemizirati o drugim traktorima ali čini mi se da marko kuži taj tip zekana i tako je napisao.

potpisujem jer je sve točno napisao
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
vidio sam ja i tog tvog fiata kako je ponekad dobar.
idu mi na živce ljudi koji u bilo kojoj temi pametuju ovaj je loš moj je bolji, pa ja imam zetora pa ga ne dižem u nebo toliko, je da svako svoga konja fali ali .............................
i samo još jedno pitanje je si li ti ikada vozio taj Zetor o kojem ti pričaš, ja fiata jesam.
 
I

ihorzic

Guest
ne znam što se pališ bez veze smiri se čovječe , ja imam zetora u mojem dvorištu i jako dobro znam što može ali vjeruj mi znam da fiat u transportu teško zagrebe on nekako samo polegne prema tlu i krene.

e sad da ja upitam tebe kad znaš jednog i drugog - kakav je raspon brzina i to ti sve govori. fiat ima prenos bolji od kristala i teži je što mu daje dodatnu snagu.

zaboravio sam ti napomenuti još jednu najbitniju stvar a to je ljudi koji kirijaju klade iz šume nebitno brdski ili nizinski dio - što najviše koriste a što najmanje

nemoj misliti da pljujem po zekanu , Bože sačuvaj NE jer ga imam i za neke poslove nema boljeg da ne govorim o kardanskoj snazi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
sad sam skužio da u svakoj temi iste rasprave kao što sma i sam zapeo u temi fendt o potrošnji koja je također dovela nikud pa sam se jednostavno povuko..... nemojte se svađat, nikud ne vodi, niti jedan nije odličan, pa makar bio fend, jd, mf, fiat, zetor, sdf itd da sad ne nabrajam.
stvar je kako ljudi mogu s novcima tako kupe. svatko kupuje što voli i što mu se sviđa, pa makar postojal za nešto i bolji........ jednako sam radio nekad s imt, zetor, kako i danas radim s mf-ovima, samo sam si olakšao, a da nije bilo potrebe i dan danas bih vjerojatno vozio isti vozni park kao i pred 15 godina.......
raspravene ne vode nikud, pa ostavite temu zetore i usporedbe u PM.....:evil:

tema je zetor i to ostavite za pomoć i savjete, kod tih traktora tko ih ima..... i nadam se da se moderatori slažeju s tim :mrgreen:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma nisam se ja uopće ljutio niti živcirao, a to je istina da fiat ima bolji prijenos.
Ovo što Kikić MF govori je potpuno istina, svaki je dobar onoliko koliko košta.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
@petar;šta te odma dira u srce kad netko kaže protiv Zetora?

Ma nimalo me nedira, kad je to ko i ostali u toj klasi, sve nešto iz 50-tih godina prošlog stoljeća, a i danas se tako proizvodi..

Nego po igranju klapne na auspuhu doć do nekakvog zaključka je u najmanju ruku smiješno.

A to o fijatu, ma, zeko mu nije ni do felge i tu nema usporedbe ni u čemu.
 
I

ihorzic

Guest
A to o fijatu, ma, zeko mu nije ni do felge i tu nema usporedbe ni u čemu.[/QUOTE]

ha , ha sad si me nasmijao - no neću o tome pišite o zetoru ipak jer to tema
 
B

banijac

Guest
Neču sad lupit napamet jer se ne sječam, ali.....
Kolega ima JD 575 i tjera ju sa 7340...klasika, tri izvoda hidraulike, 0 ,1 i 2
0 mislim da je slobodan povrat i to ne koristi...
1 i 2 je dvoradni par.
Nego, dao si je napravit jedan "kradljivac" koji ima ventil i dva izlaza na sebi i njega prikapči na br. 1 i dobije s br. 1 dva izlaza u koje prikapči crijevo od pick-upa i jedn crijevo od vrata, a drugo crijevo od vrata prikapči na br. 2

Postupak rada je sljedči:
Kad dođe u polje, spusti pick-up na kotače, okrene se straga, okrne ventil na "kradljivcu" i prebacio je ulje za dvoradne cilindre vratiju koje dalje klasično otvara i zatvara pod pritiskom, kad je gotov, okrene ventil na "kradljivcu" i digne pick-up i vozi dalje. Kad dođe na sljedeče polje, ponovi postupak i odlično tak funkcionira s tim za male novce.

znači balirka ima jedno crijevo za pick-up i dva za vrata. Vrata dvoradni koji su spojeni u jedan razvodnik na balirci (na taj vjerojatno kolega s priče odozgora i misli), pick-up jednoradni cilindar.


Evo mene natrag sa puta, a odgovor već čeka...Pokušat ću to tako rješit i mislim da mora raditi...javim kad isprobam...Hvala svima!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jedno pitanje. Jel se može na na onim zetorima prije serija 3320, 4320 itd, znači na 5211 i sličnima skidati kabina?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa zašto se nebi mogla?:?:?

Šta ja znam zašto. Pitam jel se može normalno skidati, znači odšarafiti, da blatobrani ostaju, i opet zašarafiti ako mi se prohtje. Nikad nisam oko zetora posebno obilazio i ogledao zato ne znam. Sad me baš nešto zainteresiralo zbog jednostavnosti održavanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Kabinu je naj jednostavnije skinuti kompletnu sa blatobranima, a ako hočeš da blatobrani ostanu gore bez nje, neizvedivo jer se oni šarafe na nju.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kabinu je naj jednostavnije skinuti kompletnu sa blatobranima, a ako hočeš da blatobrani ostanu gore bez nje, neizvedivo jer se oni šarafe na nju.

Hvala na odgovoru.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Imam problem, stavio sam jasenas novu ac pumpu, i već par dana me neš zaebava. Upalim, radi, krenem lagano ugasi se.. Onda neće da upali više nego ga moram nadrukati malo na ac pumpu, onda ide. Ak stoji 10 minuta, opet neće više upaliti.. isto se događa ako mu otpustim gas u vožnji skroz da radi na leru ( recimo, kad treba stati).. Više sam lud, nova ac pumpa, nove pločice ispod lajtunga, dovodi goriva ispuhani, rezervar očišćen.. i nemam pojma koji mu je vrag više.. Dok radi kad se otpusti na filteru vijak za ozračivanje, čisto gorivo curi van.. Šta bi mu moglo biti? 6340 u pitanju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Izgleda, onak na prvu, da ta nova AC baš i nije bog zna kaj.
Probaj ju zaobiči.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
evo slika za orginal češku kabinu gdje se skida poslikao sam iza, a naprijed ćeš i sam već vidjet. ovo crveno su ti šarafi koji drže kabinu a ovo ljubičasto je spoj lima odnosno blatobrana i kabine i to se može odvojiti jedino ako ti je kabina tapicirana onda je malo veći problem, a ako je lim onda ide bez problema jer sam i to vidio da kabina nije tapicirana a original češka kabina.

 

Najnoviji postovi

Na vrh